Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért a migrációt...

Az emberek miért a migrációt okolják a terrorcselekményekért?

Figyelt kérdés

Persze, sok ember között könnyű bejutni, de a terrorcselekmények többségét olyanok követik el, akik már Európában születtek, csak a terrorista szervezetek radikalizálták.


A terrorcselekményekért jelenleg a magát Iszlám Államnak nevező terroristacsoport a felelős. Ők a felelősek ezért. AKkor miért a migránsokat szidják az emberek? Vagy arab-arab tökmindegy?



2017. jún. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
83%

"Abban egyetértünk, hogy a hatóságok felléphetnének komolyabban is. Ha egyszer ismernek valakit, miért nem tesznek ellene semmit?"


Költői kérdés.


Figyu, én kamionos vagyok 16 éve. Jártál már Calais - ban? Ott kolbászoltak/-nak a nyílt autópályán, zaklatják a kamionosokat, autósokat, dobálnak, barikádokat építenek, nem tudja elképzelni mi van ott aki nem látta.


Azt hiszed csinál valamit a rendőrség? Az én kocsimról 2002 - ben, 15 éve szedtek le 8 személyt, ha átviszem őket a pudingevőkhöz, fejenként 2000 fontot vernek rám. Tudod hol másztak a kocsimra? Brüsszelnél. 15 évvel ezelőtt. És azóta csak romlott a helyzet.


Oda nem kell különösebb bizonyíték, gyalogos eleve elő nem fordulhatna az autópályán, ha én hugyozni megállnék a leállósávon, megbüntetnének. Ezek meg fosztogatnak, volt már komoly baleset, késelés, haláleset is.


Azóta megszüntették a "Dzsungelt", de mit ért? Ennyit:


https://www.youtube.com/watch?v=mmXRD-MWbXw&t=166s


Ha annó Jeddi kolléga nem volt éppen a szép beszéd embere, ez a srác kulturáltabban bemutatja mi itt a gond.


És mit lépett a hatóság? Semmit.

2017. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező tipikus libsi. Pár válasz után rátért a sokszor hangoztatott rossz dumára hogy jaj biztos szegény volt vagy valami sérelem érte és ezért tette. Nem jött be a számítása. Kit érdekel. Az én számításom már olyan sokszor nem jött be hogy mérgemben kiírthattam volna már a fél országot. Mégse tettem. A terrorcselekmények egyértelműen összefüggésben vannak a bevándorlással. Ha fel tudod ezt fogni ha nem kérdező.
2017. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:
52, köszönöm a libsizést. Sajnálom, hogy okokat keresek és nem állok meg ott, hogy "A Földön egymilliárd ember őrült, ostoba és születetten gonosz".
2017. jún. 4. 21:35
 54/58 anonim ***** válasza:
46%

Mert mondjuk egy kicsit is gondolkodni tudó ember látja, tudja, hogy van köze hozzá?


Persze te, meg az elvtársaid nem vagytok azok, nagyon úgy fest! ;)

2017. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

Terrorcselekmények voltak a tömeges migrációt megelőzően is. Csak jóval ritkábban.


Valamelyik baloldali médiában vetették fel, hogy "csak" 1 %-ra tehető a migránsok közti szélsőséges elemek száma. Azaz "csak" 15 ezerre. Ha jól saccoltak...

Ezt a számot tovább növeli a másod-, harmad generációs muszlimok közötti radikalizáció.

Lényegében magával az iszlám vallással, a Koránnal van a baj. A Korán békés szúrái mellett ugyanúgy megtalálhatók az uszító szúrák, melyeket ugyanúgy tanítanak a vallási iskolákban. Márpedig az iszlám országokban többnyire ilyen vallási iskolák működnek. Olcsósága miatt a többség ezekbe jár.


Az ATV-n ment egy műsor, ahol a műsorvezető a békés iszlámról beszélt. A háttérben egy pakisztáni általános iskolában ment angolul az oktatás. Ami a tanár szövegéből kivezető volt: "...hitedért akár az életedet is fel kell áldoznod...".

A mártírokat a Paradicsomban hurik fogják kényeztetni.

Ezeket a téziseket már már gyermekkoruk óta verik bele a nebulókba.

Indonéz állampolgárság

Lényegében egész életedben Indonéziában élhetsz, ha nem ott születtél akkor sem kaphatsz indonéz állampolgárságot. Ismerek olyan magyart, aki közel 30 éve él ott, felvette az iszlám hitet, két indonéz felesége, ezektől 5 gyermeke van, s a mai napig csak tartózkodási engedélye van, mit évente kell hosszabbítani. A többi iszlám országban is hasonló a helyzet, vagy még ennél is keményebb.


Az ISIS szétverésével szinte semmi nem fog megoldódni. A szétvert "seregek" szétspriccelődnek, beszivárognak akár a menekülteik közé várhatóan újabb és újabb sejteket hozva létre bármilyen néven. A terrorizmus Európában, a világon csak növekedni fog mindig újabb és újabb eszközöket bevetve.

2017. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
55ös, de 15 éve még nemigen lehetett hallani ilyen allahuakbarokat meg öngyilkos merénylőket, pedig a migránsok legalább 20 éve jönnek és itt táborozgatnak Európában. Szóval akkor hogy lehet az, hogy ugyan 20 éve jönnek és itt vannak, mégis csak az elmúlt kb 5-6 évben csinálnak ilyeneket?
2017. jún. 7. 12:13
 57/58 anonim ***** válasza:

56-ra:

Több oka van.

15-20 éve még elsősorban az USA volt a fő mumus, Őket érte a legtöbb támadás az USA-n kívül is (nagykövetségek, stb.).

15-20 éve "sikerült" szétverni a maga belső ellentétjeivel is viszonylag működőképes iszlám világot, ezzel létrehozva egy tömeges migrációt, s ehhez asszisztált Európa is. A migráció helytelen kezelése okozta azt, hogy a "példán felbuzdulva" 58 országból indultak meg Európa felé (Afrika, Közel-, Távol-Kelet).


Néhány százalékos integráció, ami sikerülhet. 10-30 %, akiket akiket hatalmas anyagi eszközökkel be lehet vonni a munka világába. A többség marad a segélyeken, melyeken még mindig jobban él, mintha visszamenne szétvert hazájába.


Közel 9 évet éltem/laktam az "iszlám világban". Ezalatt sok tanárral is beszélgettem. Érdekes módon 'mikor rákérdeztem, hogy mit tanít, több, mint 90 %-uk azt válaszolta, hogy iszlám vallást.


High school - többen szó szerint, főiskolának fordítják. Pedig ez középiskola. Ráadásul az iszlám országokban ezek többnyire vallási iskolák. S a fentiek alapján is a fő tárgy az iszlám vallás, a Korán. És nem csak a Korán békés szúrái. S a Koránt -ugye- fejből kell recitálni. Még jó, hogy néhány iszlám országban nemigen tudnak arabul (pl.: Malájzia, Indonézia, Brunei, stb.)


S ne feledd, hogy 15-20 éve még -többé-kevésbe- ellenőrzött migráció volt.

2017. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

mert hülyék. a migráció nem az oka a terrorizmusnak, de az ellenőrizetlen migráció megkönnyíti a potenciális terroristák Európába jutását.


Ha sok elkövető már Európában született is, a terror lehetősége inkább oda vezethető vissza, hogy leegyszerűsödött a kommunikáció az ősországok-béli agymosókkal.


A migránsok között leginkább szervezők voltak, akiknek közük volt a közelmúlt terror akcióihoz.


Amúgy a keresztes hadjáratok idején a katolikus lovagok Isten nevében járták ÁLLAMI TÁMOGATÁSSAL az arabokat gyilkolni. Tehát államilag támogatott tömegterrort követtek el.


Lehet, hogy most jön a bosszú. Vagy az iszlám, ami később alakult ki, mint a kereszténység, még nem fejlődött arra aszintre, hogy a szélsőségek megszűnjenek. Jó pont, hogy egyelőre állami támogatást senkitől nem kap (legalábbis minden többnyire muszlim ország tagadja, hogy támogatná őket), de az Iszlám Állam név sejttei, hogy ilyen céljaik vannak, hogy terror-államot hozzanak létre.

2017. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!