Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért élünk bürokráciában?...

Miért élünk bürokráciában? Kinek jó ez?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért ilyen lassú az ügyintézés itthon. Minden olyan lassú, a bíróság is, a kormányablakok is. Kinek jó ez a bürokratikus állam? Komolyan nem értem. Kinek jó ez? És egyébként most nem csak az állam működésére gondolok, hanem vegyük például a wikipédiát. Az is mindenféléről ír, 6-7 cikket el kell olvasnom, mire megtalálom azt, ami engem érdekel. Miért nem lehet egyből a tárgyra térni? Miért rabolja minen/mindenki azbemberek idejét? Kinek jó ez? Sokan nem is panaszkodnak, mert hozzászoktak.

21/f


2017. jún. 13. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb csalni... ha nem tudsz sokmindent valamiről legalább rizsázz... másrészt könnyebb csalni a pénzzel ha átlátatatlan
2017. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

"Az is mindenféléről ír, 6-7 cikket el kell olvasnom, mire megtalálom azt, ami engem érdekel. Miért nem lehet egyből a tárgyra térni?"


Hát igen a kereső használata tényleg bonyolult lehet.


Amúgy nem tudom, de az biztos, hogy a bürokrácia csökkentés egyáltalán nem jött össze.

2017. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, a dolog veleje valószínűleg az, hogy mindenki csak sok zsetont akar, de a felelősség a háta közepére sem kell. Viszont ha van nagy bürökrácia, sok vízfejű hivatalnok, mindenféle kamuszakmás lótifuti akiknek büdös a rendes értékteremtő munka, de a lóvé az kell, akkor lehet aktát tologatni, egymásra hárítani a felelősséget. Egy zsák homokot ugye alig bír el az ember. Oszd el százfelé, mindegyiküknek jut egy marék homok, mindjárt egyszerűbb. Arról nem is szólva, hogy minél több az ilyen léhűtő, annál több pénz folyik a felsővezetők zse...izé, az államkasszába .
2017. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha az ösközösségben élnénk akkor a kérdés jogos lenne, viszont mióta feltalálták a munkamegosztást azóta ez a ...mellékes tevékenység létezik.
2017. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!