Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan képzelitek el a harmadi...

Hogyan képzelitek el a harmadik világháborút, esetleg egy világválságot?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy erről nem könnyű teóriát alkotni, és ha valaki alkotna is, akkor sem itt osztaná meg először. Egyszerű felvetésekre, és politikai indítékokra lennék kíváncsi, amely hozzájárulhat egy effajta katasztrófához.

2017. jún. 28. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sehogy! nem szeretném, ha bekövetkezne!
2017. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem könnyű elképzelni.

Az első világháború elején teljesen téves elképzeléseik voltak a feleknek a harcászatról, amely megmaradt az előző háborúk szintjén.

Voltak már jelek, amiket nem ismertek fel teljes mélységükben és voltak viták a lőfegyverek tökéletesedéséről. Akadt aki úgy gondolta, hogy a nagyobb számú támadó több golyót lő ki, ezért a súlypontképzés a támadás javára dönt, pedig a fedezékben lévő védők oldalán volt ennek az előnye. A szuronyrohamra indulókat halomra lőtték, a kezdeti mozgékony hadviselést felváltotta az állóháború, amire senki sem készült.

Manapság a kisebb háborúkban kipróbálnak ezt, azt és szimulálnak a gyakorlatokon harceljárásokat, de a legfontosabb fejlesztések mindig szigorúan titkosak, így még a hadseregben is kevesen tudnak róluk, így ne várd, hogy bárki értelmes választ adjon, mert nem ismerhetjük a fejlődést.

Az sem mindegy, hogy mikor és milyen fejlettségi szinten tör majd ki, ha kitör, de ahogy Einstein mondta, az utána következőt biztosan botokkal és kövekkel vívják.

2017. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtést. Mint mondtam, csak felvetésekre lennék kíváncsi. Elképzelhet bárki bármit, nem mondtam, hogy szigorúan valósnak kell lennie. Hogy ha már kitörik,akkor az vajon milyen lehet? Kik indíthatják? Miért? Meglehet, hogy nem kapok választ erre sem, de reménykedni lehet, nem? :D
2017. jún. 28. 19:23
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Eszemben sincs ezen agyalni. Az élet ehhez túl rövid.
2017. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Világválság most volt pár éve, nem nehéz elképzelni :)


[link]


Világháború nem lehetséges az atomfegyverek miatt, ellenben olyat el tudok képzelni, hogy a nagyhatalmak kimaradnak belőle, de számos regionális konfliktus alakul ki. Ennek nem is kell különösebb ok, az pedig szintén jól látszik az elmúlt évekből-évtizedekből, hogy ahol van rá némi hajlandóság, ott a titkosszolgálatok egymásnak tudják ugrasztani a feleket.

2017. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzelem el, hogy sokkal kevesebb lesz a civil áldozat, továbbá nagyon fontos szerepet kap majd a politikai/gazdasági sakkozás (szövetségek, embargó, erőforrások felosztása stb.). A ledobjuk az atomot, meg a vírusos borítékot és kihal 500 millió ember szerintem nem túl valószínű végkimenet.
2017. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A következő nagy háborút már várja a nagy medve, már csak az ürügyet keresi, hogy mancsát az öreg kontinensre rátegye.
2017. jún. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5 és #6 nagyon köszönöm. még hogy nem kapok értelmes választ :)
2017. jún. 29. 12:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Az atomfegyverek miatt nem valószínű hogy ki fog törni a harmadik világháború. Bár ki tudja, az emberi hülyeség határtalan...egyszer régen egy nagyon okos ember azt mondta hogy a negyedik világháborút botokkal és kövekkel fogják vívni.

Ne aggódj ilyenek miatt, túl rövid az élet ahhoz hogy olyanok miatt aggódjunk amiket úgysem tudunk befolyásolni:)

2017. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem aggódok ilyenek miatt, ennyire nem féltem az életemet😂 pusztán - mint egy történelem rajongó tinilány - kíváncsi vagyok véleményekre. Bár nem igazán értem, hogy az atomfegyverek miért akadályoznák a háborút... Valaki elmagyarázná nekem?

A nagyon okos embert pedig nagyon jól ismerem, ahogyan az idézetét is: "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." 😊

Köszönöm a a választ

2017. jún. 30. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!