Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan képzelitek el a harmadi...

Hogyan képzelitek el a harmadik világháborút, esetleg egy világválságot?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy erről nem könnyű teóriát alkotni, és ha valaki alkotna is, akkor sem itt osztaná meg először. Egyszerű felvetésekre, és politikai indítékokra lennék kíváncsi, amely hozzájárulhat egy effajta katasztrófához.

2017. jún. 28. 18:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mármint az atomfegyveres részhez kapcsolódóan, én azt is vh. - nak nevezném, ha a nagyhatalmak (vagy Észak - Korea khm) atombrakétákat vagy miket bevetve gyengítenék egymást. Meg ahogyan valaki utalt is rá: olyan országok között is kialakulhat konfliktus, akik szegényebbek lévén nincsenek atomfegyver birtokában. És az ilyenekből is kialakulhat nagyobb háború
2017. jún. 30. 23:09
 12/15 anonim ***** válasza:

Az az elképzelésem, hogy minden ország számára kisebb a nyereség egy atomfegyver bevetésén, mint amennyit nyerhet rajta.

Észak-Korea elég őrült, így ő még léphet, de az ország épségét veszélyeztetik, és támadás esetén borítékolható a rezsim bukása. Az EU és az USA félti a diplomáciai pozícióját, csak nyílt támadás esetén nyúlnának ehhez az eszközhöz. A keleti hatalmak pedig ha támadnak, lényegében a saját gazdaságukat is megroppantják, mivel többek közt az oroszok és a kínaiak is az exportból élnek.

2017. júl. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az atomfegyverek azért akadályoznának meg egy tényleges világháborút, mert országokat lehet velük egy az egyben elpusztítani, nem lehet megakadályoni, védekeuni ellene. Mi haszna lenne 2 országnak, ha mindketten bevetnék egymás ellen az atombombát mondjuk? Reménykedjünk hogy annyira nem elvetemültek hogy porig rombolják a világot:)
2017. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Oké, itt sci-fi rajongó tinifiú üzenete történelemrajongó tinilánynak!


Az én tippjeim szerint a Harmadik Világháborút egy minden példán felül álló terrortámadás, merénylet, vagy valamilyen hasonló provokáció fogja kiváltani a fejletlen országok részéről. (nem akarok összeesküvés-elméletezni, de lehet, hogy nem ők lesznek az okozói) Ezek után egy szembenállás kezdődik a fejlett-fejletlen országok között. Nen tudom, hol lesz India és Kína, de ha érdekel a társadalomtudomány, a Civilizációk összecsapása c. könyv szerint nem mi leszünk a szerencsések :/


A mi részünkről (ha addig ki nem hajítanak minket az EU-ból) nem lesz sok polgári áldozat, és hasonló lesz a propaganda, mint az Első Világháborúnál: rövid háború, hamar otthon leszünk, satöbbi. Viszont a fejletlen országok szövetségre lépnek, az ellenállás sokkal nagyobb, a háború elhúzódik, és nagyon sok a polgái és katonai áldozat a fejletlenek részéről. Lehet, hogy néhány atom is fog repülni oda, ahol nagy az ellenállás, de nincs saját atom. Bár, kinézném a fejletlen országokból, hogy összedobják géniuszaikat, hogy egy-két atomvillanást mi is lássunk.


Rengeteg terrorcselekmény lesz, ígérgetés a fejletlen oldalról, hogy adjuk fel, és akkor befejezik a robbantgatást, a polgái lakosság a háború vége után is komoly fenyegetésben lesz a robbantgatások miatt.


Végül fél-egy év után nyernek a fejlett államok, előkerül néhány eddig eltitkolt/nem ismert fegyver is, fő jelöltem a sínágyú, és a sztratoszferikus bombázás


A háborúnál lényegesebb az utána következő korszak, ami merőben más lesz, mint a mostani, valószínűleg nálunk is "puha diktatúra" alakul majd ki, jó életkörülményekkel, de rendkívül szigorú intézkedésekkel a terrorizmus elhárítása végett. Én szívesebben vesznék el egy atomvillanásban, mint a háború utáni húsz évben. Az, hogy a katolikus egyház hogy fog erre reagálni, már nincs tippem, pedig nekik is biztos nagy szerepük lesz.


Azt is el tudom képzelni, hogy Kína és India végigmalmozza az egészet, és nevető harmadikként lesz a Világhatalom, hasonlóan az Első Világháború utáni USA-val.



Na, remélem, kielégítő volt a válaszom, szívesen elfogadok kiegészítéseket. Jó háborúzást!

2017. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
14-es vagyok, hozzátenén azt, hogy a Harmadik Világháború után az emberiség egyenes úton halad majd a süllyesztőbe :(
2017. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!