Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Romániában 5-6 év múlva...

Romániában 5-6 év múlva érdemes lesz kimenni dolgozni, várhatóan mennyivel lesznek jobbak a fizetések mint itt?

Figyelt kérdés

A magyar gazdaság csak tántorog míg Romániában van egy stabil növekedés a napokban hallottam, hogy vásárlóértéket tekintve egy román bér Romániában annyit ér mint egy magyar bér itt.


Logikusan következik, hogy akkor néhány éven belül egy román fizetés többet fog érni mint egy magyar, ha ott költöd el.


Komolyan gondolkodom rajta, hogyha meglesz a diplomám, szerzek itthon némi tapasztalatot, meg tanulok románul aztán átmegyek keleti szomszédunkba dolgozni.


Meg nem szívlelem különösebben az Orbán-rendszert sem, ami sajnos úgy látom marad míg él, Magyarországhoz képest Románia pedig sokkal demokratikusabb ország.


2017. jún. 30. 16:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy gondolkozol te rajta, pláne nem komolyan, csak így akarod bosszantani a jobboldaliakat.
2017. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Biztos azért van szarásig tele Nyugat Európa románokkal.
2017. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

Tibike,gyenge provokátor lenne belőled:)

Amúgy nem hinném hogy jártál volna romániában, ha mégis voltál, akkor románia nem a pár db nagyvárosból áll:)

Szóval olyan elképesztő nyomor van az országban szegénység, és bűnözés, hogy ha te valóban éltél volna romániában füled fa.rkad behúzva jöttél volna magyarországra.

2017. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Forrás?
2017. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Furcsa válaszok, nem akarok én bosszantani senkit, inkább ők bosszantanak engem az Orbán imádatukkal, meg a hazugságaikkal.


Attól, hogy nem hiszitek nézzetek meg pár adatot. A nettó átlag román fizetés már most is 500 euró a magyar meg 600, ráadásul Romániában sok dolog olcsóbb is. Ma már egy átlag román úgy él mint egy magyar hiába mondtok mást. Meg a román gazdasági növekedés is másfélszeres a magyarnak.

2017. jún. 30. 16:44
 6/23 A kérdező kommentje:

Nyugat Európa magyarokkal is szarásig van kedves MakapesziM.

Meg csehekkel, szlovákokkal lengyelekkel is pedig ez a három ország már gazdagabb mint Magyarország.


Magyarok most is járnak át Szlovákiába dolgozni, miért olyan hihetetlen nektek, hogy 5-6 év múlva a gyorsabban fejlődő Romániába is fognak járni? Bár én nem csak átjárni akarok, hanem lehetőleg ott is lakni.

2017. jún. 30. 16:51
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
Szépen zárkóznak felfelé a szlovákokhoz, pár év múlva ottani életszínvonalra számíthatunk Románia esetében, hacsak!! nem ott is megalakul közben valami unortodox illiberális csodakormány, mert akkor ugyanúgy zúghatnak visszafelé ahogy mi is 2010 után. Mit lehet tudni.
2017. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%

Én nem aggresziv indulattal jöttem kérdező.Meg egyébként én is fidesz-ellenes vagyok.

Azt eddig én is tudtam,hogy Romániában jobban haladnak a fejlődések,na de hogy később ki is lehet menni oda,mint dolgozni,az már nekem furcsa :P

2017. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Lazy Lover ***** válasza:
34%
7 nél a pont lassan lehagynak minket meg érjük hogy a magyarok romániába fognak ki járni dolgozni mint most szlovákiába
2017. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz olyan nagy élvezet ott dolgozni, 5-6 év múlva sem. Kulturálisan, erkölcsileg és etikailag is el vannak maradva még tőlünk is, legalább 50 év, mire felzárkóznak. Gazdaságilag is sokkal több kell az 5 évnél.
2017. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!