Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz -e az Orbán rendszernek...

EagleHUN kérdése:

Lesz -e az Orbán rendszernek Hofija?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=0cggNdL5PCI


Szerintem ma is simán szükség lenne rá!

Elég jelentős aknamunkát végzett a cucilizmuson is.

Simán pellengérre állíthatná egy ilyen egyéniség a viktoriánus rendszer hibáit is. :D


Szerintetek is elférne?

Netán van hasonló kaliberű humoristánk már most is, aki ma is aktív?



#Orbán Viktor #humorista #állítás #rezsim #Géza #Hofi Géza #hasonlós #kifigurázása #pellengérre
2017. júl. 7. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Bödöcs?
2017. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ahhoz kell humor és ÖNironia.
2017. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is egyből Bödőcs jutott eszembe. :D
2017. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2017. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kifugurázzák Orbánékat,mint pl:Bödőcs is.De:

1.Szólás szabadság van tehát nem üt akkorát,ha valaki ki mondja a véleményét mint a cocializmus alatt amikor csak részlegesen volt ilyen jog.

2.Azzal önmagában még semmit sem értünk el,ha kigúnyoljuk őket. A Fideszes nagykutyák ezt magasról letojják.

3.Hofi azért mégiscsak egy van :D bár a mai humoristák közt is vannak nagyon jó egyéniségek.

2017. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik hasonlítgatni, de Bödőcs a maga nemében zseniális! Bár neki nem a politikai humor a specialitása hanem a vidéki életképek lefestése. A fidesz szapulás neki csak mellékállás, kicsit lelkiismereti kötelesség.
2017. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
73%
Bödöcs nem rossz, de azért Hofihoz hasonlítani vicc. Hofi egy volt, és soha nem lesz hozzá hasonló sem.
2017. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

# 7/7 Időpont ma 00:24

Ezzel azért vitatkoznék.

Hofit és Bödőcsöt nem érdemes összehasonlítani. Más közeg, más körülmények.

Hofi akkor újszerű volt, gyakorlatilag egyeduralkodó volt a pályán, az egy szem állami TV adta a műsorát szilveszterenként, az egy szem állami lemezkiadó adta ki a a lemezeit, az egy szem állami rádió adta a műsorait. Bödőcsnek egy sokkal nyitottab piacon kell működnie, úgy, hogy van 100 TV csatorna, amelyik 1-2 adja néha a műsorát, rádiót alig hallgat valaki, az is a f@s kereskedelmi adókat, ahol nem adnak ilyen műsort, csak tucat-zenét,olyan, hogy lemezkiadás gyakorlatilag nem létezik, ami van, az is kereskedelmi alapon, van mellette a pályán több tucat pályatársa, akik elmondhatják ugyanazt ( ha nem is ugyanúgy.

2017. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Hofija nem hiszem, szerintem ő megismételhetetlen.
2017. júl. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Bár én inkább a társadalom politikai mivoltára szerettem volna rákérdezni! Ezért került a politika és nem a humor vagy esetleg tudományok->társadalom tudományok kategóriába kiírásra. :)

Azaz nem az a kérdés hogy jobb-e a humora vagy hogy jobban - kevésbé esetleg szabadabban kifigurázzák-e a politikusokat.

Még csak nem is az összehasonlítgatás a cél, hisz Hofiból csak egy van, egyedi és utánozhatatlan. :)


Nem véletlenül linkeltem a videót. Reméltem lejön. :)


Hofi tulajdonképpen egy államilag eltűrt "gőzleeresztő" szelep volt, legalábbis a 60' 70' években még. Aztán meg már nem mertek hozzányúlni és oroszlánrésze lett a szocializmus felbontásában is. Tükröt tartott a hibákból ha úgy tetszik, még az ún. rendszerváltás után is a politika elé.

Így egyrészt megakadályozva hogy a politikusok túl messzire menjenek (nem úgy mint manapság) illetve valószínűleg emiatt elmaradhatott nyílt lázadás illetve forradalom, ami egy ilyen gőzleeresztés nélkül nem biztos hogy összejött volna! (Az más kérdés lenne hogy egy esetleges "véresebb" 89' -el lehet jobban jártunk volna ezen lehet vitatkozni...)


Szóval az Orbán kormány szerintem elég nagy társadalmi feszültséget generál (Nagyobbat mint a Gyurcsány! Kb akkorát mint a cucilizmusban volt!).

Van -e nekik ilyen "gőzleeresztő" emberük?

Vagy van-e olyan humorista aki kifejezetten a regnáló kormányok politikáját figurázza ki?

Írtátok hogy Bödöcs-nek nem kifejezetten ez a fő irányvonala.

Lenne-e ilyesmire egyáltalán ma társadalmi igény?

(Nem vagyok humorista, nem tudnék ilyet kivitelezni, nem azért kérdezem. XD)


Voltak még hasonló "megtűrt" "gőzleeresztők" a Hofi 60' - 70' évekbeli munkásságánál később is, mint pl Nagy Feró a 80' években.

2017. júl. 9. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!