Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi penzbüntetest szabnak...

Mennyi penzbüntetest szabnak ki egy emberre akit feljelentettem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy aranyláncot adtam kölcsön az egyik regi ismerösömnek,barátnömnek. Megmondtam neki, hogy az ikertestveremnek is ugyanolyanja van.

Ö azt állította h nincs aranylánca de egy fontos esemenyre kellett neki, azert adtam oda kölcsön.

Kiderült, hogy több kölcsön lánca is van. En ugye mondtam h a tesomnak is ugyanojanja van, felismerem, ha netán a bizsukkal összekeverne.

Ígergetett, h visszaadja, azt mondta h elkeverte. stb.

Rászálltam.

Kiderült, h sok kölcsön kapott aranylánca is van, es senkinek se adta vissza.

Feljelentettem. A rendör azt mondta h rögtön eladta amint megkapta tölem a láncot. Pedig kiderült, h kögazdag.

Sok aranyláncot mutogatott nekem, amelyek, kölcsönzöttek vagy a sajátjai lehettek. De a rendörök egyet sem találtak nála, mert gyorsan eladta. Azt mondták, hogy beteg ez a nö. Szoval a feljelentes után kerdeztek, h megállapodunk es közvetítö által kifizeti reszletenkent a 200 000ft erteku láncomat, vagy bírosági ugyet indítok el es a bíroság fizeti ki a láncomat es ez a nö a bíroságnak fizet reszletenkent es meg plussz megbuntetik.

A bírosági ugyet választottam, mert beteg ez a nö es tuti h nem fizetne es a rendöröket is totál kikeszítene megjobban. Mennyibe kerul neki a buntetes? A rendör annyira kikeszült ettöl a nötöl, mint en es nem válaszolt erre a kerdesemre. Most már nem az ö ugye ,nem kerdezhetem meg. Nyáron szunetel a bíroság is.



#penzbuntetes
2017. júl. 9. 13:19
 1/3 ede1219 ***** válasza:

Néhány évig eltart a per, a végén lesz egy jogerős határozat, amiben vagy megítélik neked a lánc árát, vagy nem. A Bírságnak nem elég az, hogy te állítasz valamit a lánc értékéről, ha a barátnőd mást mond.

Nem mellékesen itt két per lesz, agy büntető, ami megállapítja /vagy nem/, hogy eltulajdonította/elsikkasztotta a láncodat, aminek a végén vagy pénzbüntetést, vagy szabadságvesztést szabnak ki.

azután jöhet a polgári per, amiben követelheted a károd megtérítését.

2017. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. ennyiből nem lehet megmondani.

2. a bíró szuverén ember, sok mérlegelni valója van, tehát az ő jövőbeni viselkedését nem lehet megjósolni.

2017. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Egyebkent jogerösnek íteltek h fizesse ki a kárt, mert sokan tudtak rola es azok is tanuskodtak akik ugyanugy jártak mint en. Volt akinek a lánca már 3 eve nála volt, nem merte visszakerni. Neki is ugy határoztak, h visszaadja a lánc erteket. Szoval minden megvan csak a bunteto összegre voltam kíváncsi h mennyire szívja meg.
2017. júl. 9. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!