Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok válaszolni egy...

Tudnátok válaszolni egy kérdésre? Előre szólok hogy ez a kérdés csak elképzelt.

Figyelt kérdés
1. Hogyan nézne ki a Lengyel-Magyar köztársaság(gazdaságilag , hadilag , vallásilag , népeségileg , meddig tudna fennmaradni stb.)?

2017. júl. 29. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint ha most egyesülne?
2017. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy majd pár 10 év múla, netán.
2017. júl. 29. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Elsőnek nem köztársaság, mert az elbukott mindkét országban. Utána a Monarchiát kéne újra éleszteni, azután gondolkodni ilyenben.
2017. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pro Patria ***** válasza:
Egy közös határ, ha nem is kizárólagos, de mondjuk előnyös feltétel lenne hozzá.
2017. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyátalán meg tudnátok mondani hogy nézne ki ez az egyesülés (ahogy a zárójelben leírtam) vagy nem?
2017. júl. 30. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Köztársaságot ne, inkább perszonáluniót.

Szlovákia a miénk lenne, vagy hogy? Amúgy nehéz lenne, mert ennyi szlovákkal nem tudnánk mit kezdeni. komoly feszültséget okozna. Meg a két ország között, melyik lenne a vezető? A lengyel nagyobb népességű nép nálunk, ezért félő, hogy mivel ők lennének túlsúlyban, ezért mi kevésbé érvényesülnénk.

2017. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk tényleg kellene egy határ hozzá,de Magyarország egyfajta exklávé is lehet.

Gazdaságilag furcsán,bár erősebbnek tűnne.

Hadilag:

lengyel hadsereg-aktív 105 000,tartalékos 24 000.

Magyar hadsereg-aktív 31 080,tartalékos 17 000.

Ezt így összeadva:136 080 aktív,tartalékos 41 000.

A szárazföldi,légi és vizi haderejét most nem tudom megmondani,nem számoltam ki.

Vallásilag:katolikus,protestáns,zsidó,stb.

Népeségileg:élnének magyarok,lengyelek,németek,kashubiánok,szilézek,cigányok,stb.

Meddig tudna fennmaradni?Ezt most én se tudom.

Most így a jelenlegi adatokat mondtam meg,mert sok minden még változhat a következő évtizedben.

2017. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszoló :)
2017. júl. 30. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!