Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megtudod adni erre a kérdésre...

Megtudod adni erre a kérdésre a választ?

Figyelt kérdés

Helló. A kérdés kicsit túllő a célon , mai napon kaptuk a kérdést a jogtanárunktól. Ha egy nyugat európai légitársaság tegyük fel (Lufthansa - Németország) üzemeltet egy járatot Helsinki ( Finno.) és Ankara ( Töröko.) között , amely járat belép a görög légtérbe. A görög légtérbe beérvén a gépfedélzetén egy szír személy gyilkosságot követ el , akkor melyik állam/ország fogja bírósági intézkedés alá vonni az esetet?

Vázolnám a lehetőségeket:

a, Lufthansa kapcsán Németország

b, Finnország a Helsinki felszállás miatt

c, Törökország a tervezett Ankara-i leszállás miatt

d, Görögország ,az ő légterében történtek miatt

vagy e, Szíria az elkövető állampolgársága miatt.


Kérem a válaszadók legfelsőbb szintű komolyságát.

A válaszokat előre is kösz! Szép estét.


2016. okt. 3. 21:24
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és még egy lehetőségként ott van a bűncselekményt elszenvedő személy kinek állampolgársága a bonyodalmak fokozása végett ,tegyük fel ausztrál tehát f; Ausztrália mivel az ő állampolgárát érte a támadás.
2016. okt. 3. 21:26
 2/25 anonim ***** válasza:
Németország.
2016. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Baluba ***** válasza:
Bár nem vagyok jogász, legjobb tudásom szerint földetérésig a kiinduló állomás területe a repülőgép, azaz b.
2016. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Vagy Szíria vagy Törökország szerintem.

Ha megtudod a helyes választ majd leírnád kérdező?

2016. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
napaszmek, de bonyi
2016. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
g, a CIA elviszi Guantanamóra tárgyalás nélkül.
2016. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A területi hatály miatt Németország.

Ez valami OKJ jogi asszisztens képzés?

2016. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem Finnország

Kétlem, hogy számítana, hogy kié a cég.. az állampolgárságos nyilván kilőve.. GÖrög szintén.. Hát Törökországban fogják elkapni, úgyhogy végülis az is lehet... de szerintem Finnország


Egyébként a jelenlegi politikai helyzetben gciség volt pont szír elkövetőt írni..:D

2016. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
:-DDD A kérdés mondhatni véletlenszerű volt, belügy érettségire készülünk amibe a jog is beletartozik. A helyzetünk olyannyira súlyos, hogy a jog tanár akinek sajnos semmi végzettsége róla, az internetről szedi az anyagot. Nem firtatom a szír kérdést, jobb példát nem tudtam sorry :)
2016. okt. 3. 22:40
 10/25 PresidentEvil ***** válasza:

.

Ez így túl egyszerű. Nincs egy olyan variáció, hogy van a gépen egy mozambiki állampolgár is, aki a gyilkosság után Észak-Koreába téríti a gépet és azzal fenyegetőzik, hogy ha Oroszország nem vonul ki Ukrajnából, Mozambik megtámadja Andorrát?

2016. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!