Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nevet...

Van itt olyan, aki nevet változtatott?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsga bizonyítványt kicserélik ilyenkor? Mert valahol azt olvasom, hogy nem, valahol meg, hogy igen. Mi az igazság?

2017. aug. 6. 10:44
 1/2 anonim válasza:
Én nevet változtattam, mert gyűlölöm apámat és sajnos születésem után apám nevére lettem keresztelve. Szóval 22 évesen nevet változtattam. A személyimen, lakcím kártyámon, tb igazolványomon, adókártyámon, bankkártyámon az új nevem szerepel. Az érettségi bizonyítványom viszont a régi nevemre lett kiállítva és van egy papírom a névváltoztatásról, amivel igazolni tudom, hogy az enyém a bizonyítvány.
2017. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem névváltoztatáskor még mindig új születési anyakönyvi kivonatot adnak ki. És az után kérésre kiadják a bizonyítványokat is a megváltoztatott névre.


Még régebben volt egy másik kérdés, arra írták, hogy nem változott.


Persze az biztos, hogy az új okmányok kiállításáért legalább a szükséges okmánybélyegek árát elkérik, hiszen nem lehet az előzőből az okmánybélyeget átrakni.

2017. aug. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!