Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitlert, Mussolinit vagy...

Hitlert, Mussolinit vagy Sztálint tartjátok nagyobbnak, tehetségesebbnek?

Figyelt kérdés
Mindháromra lehet mondani, hogy véreskezű diktátor stb.. de ezek nem zárják ki azt, hogy valaki tehetséges legyen. Mindhárman mélyről indultak és a történelemben szinte egyedülállóan hatalmas magasságokig jutottak. Szerintetek ez a három személy közül melyik volt a "jobb"?

2017. aug. 16. 12:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva így jobban utánaolvasva Mussolininek egész érdekes figura volt. Az ötletei és az ideológiája, meg az az egész amit létre akart hozni szerintem simán bevihette volna a legnagyobbak közé, csakhogy rosszkor volt rossz helyen, ugyanis abban az időben csak kispályás volt Hitlerhez és Sztálinhoz képest. Mussolininek közel sem sikerült olyan egységet elérnie az olaszok között mint nekik, sikeres háborúkat sem tudott vívni, az emberei nem voltak olyan önfeláldozóak és fanatikusak, hogy minden áron küzdöttek volna. Ez pedig egy birodalomépítésnél igen nagy probléma.

Hitlerrel kapcsolatban egyetértek robgrossal. Ha nem lett volna ott mindenhol ez a zsidó világösszeesküvéselmélet meg a fajelmélet amely szerint bizonyos nemzeteket/ népcsoportokat alsóbbrendűnek ítéstek és a mindent átható gyűlölet akkor meg kell, hogy valljam, hogy én is ott tapsikoltam volna a pártgyűléseken. Ilyen kevés idő alatt ilyen egységet és összetartást tudott létrehozni Németországban, amilyen jóléti és nevelési intézkedéseket vezettek be, amilyen összetartozás és közösségi tudatot sikerült elérnie az egyszerűen bámulatos. Az, hogy a katonái még akkor is harcoltak amikor Németország már csak Berlinből állt ez sem kis eredmény. Itt most ha megtámadnának minket a hadsereg nagy része dezertálna és a lakosságban sem lennének nagy számban olyanok akik harcolnának.

Sztálinnal más a helyzet. Ő nyert. A közhiedelemmel ellentétben valóban nagyon művelt és okos ember volt. Le tudta győzni az akkori legjobbat Németországot, megszállta fél Európát, rákényszerítette az akaratát a nyugatra, elérte, hogy az ideológiája még életében bekebelezze fél Ázsiát amelyek vezetői mint pl.: Mao és Kim az ő parancsait követték és csak azután tudtak önállósulni miután ő meghalt, az hogy egy olyan országból ahol még áram sem volt és technikailag vagy 30 év lemaradásban volt a nyugathoz képest szuperhatalmat tudott létrehozni, olyan fejlődést értek el amivel az űrbe jutottak (bár Hruscsov alatt de ezt mind abból amit Sztálin épített fel), tisztelték és rettegték mind az ellenségei, mind a barátai. Ezért valóban részben én is őt tartom a legnagyobbnak, csakhogy... Ez mind az állam szempontjából. Ha én vagyok az állam akkor ez a legjobb de ha én egy átlag polgár vagyok akkor már koránt sem. Az a légkör ami a Szovjetunióban volt, az a rideg légkör, az hogy még csak nyugodtan emberekkel sem lehetett beszélni mert ki tudja mikor köptek be a titkosrendőrségnek és küldenek Szibériába ez már koránt sem jó. Persze Olaszországban és Németországban és volt titkosrendőrség és rendesen takarították az árulókat de az az elnyomó légkör vagy nem is tudom minek nevezzem ami a Szovjetunióban volt ez ezekben nem fordult elő.

2017. aug. 16. 23:09
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, mindháromra lehet mondani, hogy véreskezű diktátor, stb., ezért én nem is nevezném egyiket sem "nagy"- nak. Politikailag a "legtehetségesebb"- nek meg, Sztálint mondanám.
2017. aug. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezt most igy nehéz megmondani.

Hitlerben az nem tetszik,hogy ez meg ez a faj neki nem tetszik,ezért én itt vagyok.De az azért érdekes,hogy mit nem szenvedett végig,sosem adta fel.

Mussoliniről nem tudok sokat mondani,Olaszországot egy új európai nagyhatalommá akarta formálni.

Sztálin meg az egyik leghatalmasabb gyilkoló téren.Negatívuma kb ugyanaz,mint Hitleré,bár ő nem faji,hanem politikai téren.De az tény,hogy költő is meg író is volt.

2017. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hitler és Mussolini Sztálinhoz képest csak egy bohóc volt. Az hogy a Szovjetúnió fennmaradt és világhatalommá vált, (s most nem Hitler egyik országában vagyunk), az is Sztálinnak köszönhető. Ha ugyanis a szovjet ipart nem fejlesztette volna fel a végletekig, akkor a Wermacht eltörölte volna a Szovjetúniót. (A háború kitörése után több mint 1 milló vagonnyi gyárat telepítettek keletre, melyet azután össze is szereltek)

Az embertömeg kevés lett volna a fegyverek és ágyúk ellen.

Nem véletlenül mondta Churchill amikor Sztálin meghalt, hogy "Sztálin felkarolta a faekével szántó országot, és egy atomnagyhatalmat hagyott hátra"

2017. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bár ezen sokan vitatkoznak hogy személy szerint Sztálinnak mekkora befolyása volt a Szovjetunió nagyhatalommá válásában, én azokhoz tartozom akik azt mondják hogy a Szovjetunió/Oroszország ígyis-úgyis, önmagától is az lett volna. Amekkora tartalékai voltak minden tekintetben az országnak és befolyása, előbb-utóbb ez lett volna az eredmény. Továbbá szerintem Sztálin bár rendkívül gyorsan iparosította az országot, viszont minden más tekintetben visszafogta sőt. A mezőgazdaság szétzilálódott(gondoljunk az éhínségekre), és csak nagy áron tudták helyrehozni. A hadsereget is lefejezte, amely csak óriási emberélet árán tudott( természetesen az ipar segítségével) győzedelmeskedni. A tudományos életet is kiirtotta majdnem, üldözte a zsidókat és értelmiségeket, a tudósokat rendszeresen vegzálta, a nagy szovjet atom és rakéta tudósok szinte mindegyike megjárta a gulágot, képzeljük csak mi lett volna ha valamelyikük meghal( nem lehet kétségünk sokan meghaltak akik később segíthették volna a Szovjetuniót). Összességében és nem tartom Sztálint nagy embernek, azt érte el az országával amit az amúgy is elért volna, talán felgyorsította az indusztrializációt és egyben tartotta a hatalmas országot, de hosszú távon hátráltatta és (szerintem legalábbis) halálra is ítélte azt, mármint a Szovjetuniót.
2017. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom. A mezőgazdaság például egyáltalán nem fejlődött vissza. Nem azért volt éhezés mert nem tudtak elég gabonát termelni hanem azért mert azt külföldre adták el, hogy finanszírozzák az iparosítást. A tudományos életet sem irtotta ki ugyanis neki köszönhetően a Szovjetunió volt a legfejlettebb. Azzal kapcsolatban pedig, hogy a szovjetunió mindenképpen az lett volna ami mert csak a természeti adottságainak köszönheti a dolgokat mondom, hogy Oroszország ma is rendelkezik azokkal a tartalékokkal mégsem szuperhatalom. Ha nem ő vezette volna az országot és nem olyan módszerekkel a német hadsereg elsöpörte volna.
2017. aug. 18. 16:37
 17/20 anonim ***** válasza:
1.Az éhezést csak tetézte az hogy eladták külföldre a termékeket, de az alapvető probléma az volt, hogy sok parasztot beparancsoltak a városokba és gyárakba. A földjeiket államosították és kolhozokba egyesítették. Nem volt aki megtermelje az árut. 2.Az hogy a Szovjetunió volt a legfejlettebb az erősen vitatható. Milyen tekintetben? A gépeket külföldről vették a gyáraikba, a hadsereg nem volt túl fejlett és precíz, csak óriási volt a kapacitása. Lehet a Sztálin utáni időkre gondoltál, amikor toppon voltak a tudósok de ez csak azután volt elérhető hogy Sztálin meghalt. 3. A mai Oroszország alig hasonlítható az 1920as évekbeli Szovjetunióhoz, mert az még előtte volt a modernizációnak és globalizációnak, míg a mai már utána. A mai Oroszország még demográfiai problémákkal is küzd. 4.Sztálinnak nem sok köze volt a németek elleni hadműveletek megtervezésében és levezénylésében. Azt olyan valóban tehetséges tábornokok csinálták mint Zsukov, Rokoszovkszij vagy Konyev. Sztálinnak abban volt befolyása hogy konkrétan támogatta a németek nyugat ellen folytatott offenzíváját, nyersanyagokkal látta el őket és még biztosította is hogy a Szovjetunió nem támadja hátba Hitlert amíg Nyugaton harcolt. Gyakorlatilag a Barbarossa hadműveletig úgy segítette Hitlert ahogy csak tudta, ezzel is hátráltatva a később ellene folytatott harcot.
2017. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 PekingiKacsa válasza:
Nyilván Sztálin, mivel ő megis nyerte a háborút.
2017. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tehetségben Mussolini volt a legnagyobb.

Ne tévesszük össze a sikereket a tehetséggel, a sikeresség mértékét az szabta meg hogy ki rendelkezett a legtöbb erőforrással.

Ezt nézve sorrendben

Sztálin

Hitler

Mussolini


Tehetséget nézve azonban

Mussolini

Hitler

Sztálin

2019. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mussolini sokat merített az ókori római kultúrából. Onnan voltak a fasció-k, azaz a veszzőnyalábok, onnan koppintotta a karlendítéses üdvözlést, amit Hitler csak majmolni tudott. Hitler a maga nemében tényleg zseniális volt, ahogy megteremtett egy olyan világot, amit sok sci-fi szerző is megirigyelhetett volna, és még most is táplálékul szolgál egy csomó írónak. Sztálin pedig... kétségkívül ő volt a legsikeresebb, hiszen egy óriási országnak, egy óriási kohónak lett az ura. Végül is a Szovjetunió érdeme volt, hogy megszabadított minket a náciktól. Ha a tengelyhatalmak győztek volna, sokan közülünk ma nem élnének vagy a származásuk, vagy a nemi identitásuk, vagy a fogyatékosságuk miatt.
2023. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!