Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nálunk az önkormányzat ingyen...

Nálunk az önkormányzat ingyen ételt biztosít a rászoruló gyerekeknek . Az iskola étkezőben lehet elfogyasztani. El vinni nem lehet. A közmunkásoknak adják ők eszik meg mert a rászoruló gyerekek nem járnak be. Miért vajon?

Figyelt kérdés
Erre is lusták vagy ezek szerint nem is szorulnak rá?Hol van akkor a négymillió éhező szegény?
2017. aug. 17. 10:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem rászorulók csak többen vannak tesók vagy nincs anyukájuk vagy apukájuk. Vagy valamelyik szülönek nincs jövedelmező munkahelye.
2017. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
De rég volt ennyire szar minőségű propaganda kérdés itt :-D
2017. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Abszolút nem propaganda. Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel aki közmunkás ő mondta hogy ők járnak be megenni az elkészített ételt mert akinek járna nem megy be. Így legalább nem veszik kárba. Engem csak az érdekelt ha az önkormányzat vesződik vele hogy főzzön rájuk miért nem veszik igénybe ha egyszer rászorulók?
2017. aug. 17. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálatos dolog ez. A nyári gyermekétkeztetésre jogosultak egy részénél sajnos a kedves szülőnek az is nehezére esik, hogy elkísérje a gyermeket a két utcával arrébb található menzaépülethez, hogy a gyermek elfogyaszthassa az ingyenesen biztosított ebédet.

A jelenlegi melegétkeztetés előtt volt egy korábbi rendszer, amikor nyár elején kaptak ezek a családok nagyobb mennyiségű készétel konzervet, ami elméletileg a nyári szünet idejére volt hivatott biztosítani a gyermekek étkeztetését.

A mi településünkön, de szerintem máshol is, a problémásabb családoknál bevett gyakorlat volt, hogy édesapa, és/vagy édesanya elindultak, és 100 Ft/ konzerv áron szépen beváltották a kapott csomagokat, amit aztán cigarettára, kávéra, alkoholra elköltöttek.

Az új rendszer elvileg kizárja a visszaélést, azt biztosítaná, hogy az ételt valóban a gyermek kaphassa meg, és ő fogyaszthassa el. A szülő hanyagsága és lustasága ebben az esetben nem magyarázható, és nem menthető, hiszen csupán annyit kellene megtenni, hogy a gyermek jusson el a helyszínre étkezni, de ők ennyit sem tesznek meg a gyermekükért.

Ilyenkor kellene a gyámhatóságnak felfigyelni az esetekre, és ha kell, szankciókkal fellépni a hanyag szülő ellen a gyermek maximális érdekeinek figyelembevétele mellett.

2017. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

# 3/3 Időpont ma 10:28


Nem a túrót nem. Két teljesen független dolgot vonsz párzuhamba.

Máskor meg az jön, hogy az ingyen ételosztásnál poénból állnak sorba az emberek, azért nincs rászoruló.

2017. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Látom értelmeset nem tudsz írni. Még szerencse hogy más is ír ide aki veled ellentétben összehozott egy normális korrekt választ. Köszönöm.
2017. aug. 17. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik önkormányzatról is beszélsz? Írd meg hadd kapjon nyilvánosságot, a sajtó mindig szívesen utánajár egy ilyen dolognak.


De egyébként őszintén szólva eléggé hazugságszagú a kérdés.

2017. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem mindegy melyik falu? Miért hazugság? Csak érdekelt volna miért van ez a jelenség. Hogy ha egyszer rászorulók és kaphatnak milrt nem veszik igénybe.
2017. aug. 17. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát nevenincs sohasemvolt falvakról azt mondunk amit akarunk. Azért hihetetlen, hogy ezzel próbálkozol, mert mindenki ellentétesen tapasztalja. Igaz én nagyvárosi vagyok, debreceni, és az is igaz, hogy ez az ország legszegényebb régiója, de az biztos, hogy itt két szelet ingyen parizerért összetapossák egymást a rászorulók. Te meg megpróbálsz degeszre zabált, dúskáló falusiakról meséket regélni. Még a Gyurcsány kormány alatt sem hittem volna el ezt, nem hogy most, mikor rekordon áll a nélkülözés.
2017. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyanús, hol van ez az onkrmányzat. Amúgy meg komikus dolod, hogy szerinted ha a ti falutokban nincs nélkülöző akkor nyilván az egész országban sincs, hisz akkor ott meg tudnád számolni a négymillió éhezőt.
2017. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!