Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feminizmus tekinthető...

A feminizmus tekinthető tulajdonképpen egyfajta rasszizmusnak a férfi nem ellen? Ha igen, akkor hogy engedhetik meg hogy feminista szervezetek egyáltalán létezzenek.

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 13:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
8%
Pont annyira, mint a sovinizmus!
2017. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
A feminizmus az nem rasszizmus, hanem annál sokkal rosszabb: semmi más, csak egy új mázzal leöntött klasszikus marxizmus. Most nem proletariátus van hanem kollektíve védelmezendő nők, burzsoázia helyett patriarchátus, de gyakorlatilag ugyanaz az ideológia, az érvrendszer és a mechanizmusok mint a komcsi elődöknél.
2017. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Igen, sok munkahely van, ahova kifejezetten csak nőket vesznek fel, ráadásul ezek jól fizető munkák általában, szóval létező jelenség, hogy pozitiv diszkrimináció van a nők felé... Pl irodai munkákra nagyon sok esetben csak csinos nőket alkalmaznak, de azért jaj de hányattatott a sorsuk szegény nőknek...
2017. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Nagy bajok vannak itt, sokan nem tudják, mi az a feminizmus, de dobálóznak vele. A feminista az, aki a nők egyenjogúságáért harcol az élet minden területén, pl azonos munkáért azonos fizetés és hasonlók. Nem rasszista ideológia, nem férfiellenes. Vannak persze vadhajtásai mint minden más ideológiának, de alapvetően semmi gond nincs vele.
2017. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nekem több férfi munkatársam van (én is férfi vagyok) akik sokkal többet keresnek nálam a cégnél, kb. a dupláját mint amit én, és a munkájuk is egyszerűbb. Sőt, többet is mondok, ezekből már sokat ki is rúgtak, míg én már 4 éve fix vagyok. Mégsem nyafogok a béremért.
2017. okt. 15. 13:36
 6/29 A kérdező kommentje:
Egy tescós kasszás nő ugyanannyit kap szerintem mint a férfi kasszás társa. Mindketten minimálbért. Egyenlőek.
2017. okt. 15. 13:38
 7/29 A kérdező kommentje:
A közszolgálatti dolgozóknak fix a bérük, amit a bértáblájuk határoz meg, legyen nő vagy férfi, egyforma bért kapnak.
2017. okt. 15. 13:39
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Gyógyszertárakban is szinte csak nőket lehet látni gyógyszerészként dolgozni... A jobb, kényelmesebb melókat szinte mindig nők kapják meg... De azért jaj szegény nők, ugye...
2017. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem inkább arról van itt szó, hogy a tehetségtelenebb embereknek keserű a szőlő, hogy a tehgetségesebbek jobban élnek és ők is akarnak a tortából, amiért mellesleg nem küzdöttek.
2017. okt. 15. 13:40
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, a kérdésed elején még a feminizmus ellen beszéltél... Miért változott hirtelen az álláspontod ekkorát?
2017. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!