Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire számíthatok majd Január...

Mire számíthatok majd Január 19-én a tüntetésen?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy ilyenkor majdnem minden 2. ember civilruhás rendőr, és bevisznek ha hangos vagy? Meg hogy a rohamrendőrök szétfogják oszlatni a tömeget gumibottal vagy könnygázzal?
2018. jan. 9. 21:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Honnan veszel ilyen ökörséget? Igen tényleg igaz. Megvernek gumibottal és szét leszel oszlatva.
2018. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sose voltam még tüntetésen....
2018. jan. 9. 21:25
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Reméljük.
2018. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell félni semmitől, a kormány mellett kell tüntetni és hangoskodni, s ekkor nem lesz bántódásod.
2018. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező


Nem lesz semmi ilyesmi.


Miért?

Azért emrt a fiatalok..... a diákok fognak főként tüntetni.

A Fidesz egy mocsok szemétláda párt. De nem hülye.

Abban a pillanatban elbukta a választásokat amint az első gyereket megütik. Mert világraszóló cirkusz lenne belőle, és a normális ember mindig a gyereke jövőjét tartja szem előtt.

Szóval nyugodj meg, egy ujjal sem fognak hozzáérni senkihez.

2018. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

Lófa$z lesz ez, nem tüntetés.

A tüntetés az, amikor a tömeg hangját és a követeléseit hathatósan akarja hallatni és azt akarják, hogy figyeljenek rájuk, mert ők hisznek valamiben és változtatni akarnak a dolgokon, ennek érdekében pedig hajlandóak áldozatokat hozni.

Egy rendes tüntetést nem a fészbukon szerveznek hetekig, nem beszélnek össze, hogy na akkor a Pisti hozza a hangost, én meg hozom a szendókat és lesz egy fél órás kajcsi meg pisi szünet, hanem amint sérelmezve érzik magukat az emberek, azon nyomban utcára vonulnak, összeverődnek és csoportosan követelnek változást. Mindez a társadalmi felépítés tekintetében egy alulról szerveződő folyamat, nem pedig egy vezetők és bürokraták által felülről szervezett dolog. Az ilyen helyekre nem kell se könnygáz, se ló, se semmi, elég ha erélyesebben rájuk szólnak, hogy HÚZZATOK HAZA és tömeg nagy része el is megy, pontosan azért, mert igazból leszarják, hogy ér-e valamit, amit csinálnak, ők csak a saját lelküket nyugtatgatják azzal, hogy "igen, kimentem és kint voltam 10 percig, hozzájárultam a változáshoz", de állítom még ezt is olyan hiteltelenül adják elő, hogy még maguk se hiszik el.

Eleve mi az már, hogy péntekre szervezel tüntetést? Péntekre randit meg kocsmatúrát szokás szervezni, nem pedig tüntetést. Azzal, hogy péntekre teszik a tüntetést, azt az üzenetet kommunikálják, hogy annyira se mernek szeme menni a rendszerrel, hogy betegyék hétköznapra a programot, mert akkor netán elfáradnak és másnap nem tudnak dolgozni menni, magyarul nem tudják kiszolgálni kellő hatékonysággal azt a rendszert, ami ellen tüntetnek. Ha hiszel valamiben, abban hiszel a hét minden napján és nem fog érdekelni, hogy másnap be tudsz-e menni dolgozni, persze lehet szerecsent mosdani, hogy "de hát gondolni kell a vidékiekre is, akiknek több órás az útjuk, mire feljönnek" meg, hogy "ilyenkor érünk rá legtöbben", de ezzel csak mind azt fejezitek ki, hogy ßaszottul nem hisztek abban, amit csináltok, mert nem vagytok képesek a kényelmeteket beáldozni ezekért.

Nem azt mondom, hogy mindenki fogjon kapát-kaszát aztán irány az utca és hulljon a férgese, de egy ilyen komolyan vehetetlen, langyos rakás szart, aminek nincs se tétje, se kockázata, senki nem fog komolyan venni, legkevésbé pedig azok, akik ellen elvileg a tüntetés folyni fog.

Ha annyit mondtak volna mondjuk másodikán, hogy "na akkor negyedikén megyünk tüntetni, aki hisz az ügyünkben az jön, aki nem az meg inkább ne is kommenteljen a poszt alá, tejet mindenki hozzon, mert az jó a könnygázra, de egy kis gáztól még nem ijedünk meg, a családját mindenki készítse fel, mert lehet nekik kell kihozniuk titeket a zárkából, akinél fegyvert találunk hazamegy, kifogások nem érdekelnek" - ha ezt kiírták volna, akkor azt mondom ez igen, ezek tényleg komolyan gondolnak mindent és hajlandóak áldozatot hozni az ügyükért, de én ebben a röhejes szervezkedésben, ahol ügyelnek arra, hogy ne gázoljanak bele senki komfortzónájába, nem látok semmi áldozathozatalt.

2018. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Többször is voltam tüntetni, szó sem volt ilyesmiről. Általában békésen, jó hangulatban vonul a tömeg. Mindenki örül a többieknek, annak, hogy ilyen sokan összejöttek. Szól a zene, beszélgetnek az emberek amíg gyülekező van. Utána meghallgatják a beszédeket és a rendezvény hangulatától függően vagy hazamennek, vagy maradnak még kicsit skandálni dolgokat... maximum egy rendőrsorfalat láthatsz a parlament körül, de diáktüntetés még ez sem indokolt. Nem mehetnek neki egy békés tömegnek könnygázzal meg gumibottal, ott még nem tartunk, ez nem Oroszország egyelőre.
2018. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

#6


Kell idő, mire eljut az emberekhez a hír. Minden diák a facebookon lóg, hol máshol szerveznél diáktüntetést? Szerintem nem amatőrök, már újságok is felkapták, tv-be is voltak reggel stb.


Inkább a céljaikat kellene kicsit átgondolni, mert nem túl elegáns az, ha csak a "túlterheltség" ellen lázadoznak. Ezt le lehet tudni annyival, hogy aha, szóval lusták. Viszont ha diákként van bennük annyi tökösség, hogy a pedagógusok jobb megbecsüléséért, a minőségi oktatásért és az erre fordított állami pénzekért, vagyis azok hiányáért is szót emelnek, akkor már sokkal komolyabban lehet őket venni. Ha azt sugározzák, hogy a tudás érték, aminek a megszerzéséhez jobb feltételeket szeretnének, nem pedig több láblógatást, akkor ez a mozgalom az egész társadalmat megmozgathatja. Hiszen alapvetően ez nem csak a diákok ügye. Mindenkinek érdeke a minőségibb oktatás. Kivéve persze a focistáknak meg a gázszerelőknek....

2018. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Vízágyúval fognak oszlatni, és a szemedet is kilövik.


Ja, nem, ez nem az a kormány, aki simán megtette ezt a magyarokkal...

2018. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
#9 - Az a tömeg kocsikat gyújtogatott és TV székházba tört be, tankot kötött el meg ilyesmi. Nem hasonlítanám össze békés diákokkal. Egyébként való igaz, békés tömegbe lövetni elvetemült dolog... de ne legyenek kétségeid, hogy Orbán is megtenné, ha nem tudná, hogy azzal rögtön vége a pályafutásának.
2018. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!