Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha egy országban 10-en laknak...

Ha egy országban 10-en laknak és 1 ember elveszi más tulajdonát az rablás, ha 6-an teszik ezt, akkor az demokratikus döntés?

Figyelt kérdés
Ha a többség úgy dönt hogy el kell venni bizonyos csoportok pénzét és elosztani mások között, az mitől nem rablás? Többségi akarattal minden cselekedet jóvá válik? Lehet gyilkolni és embert ölni ha a többség egyetért vele és utána mondhatom hogy nem tettem semmi rosszat?
2018. ápr. 5. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

államosítás

halálbüntetés

kisajátítás

lefoglalás

igen ahogy mondod ha sokan mondják legális

2018. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1-es,ez 1948-50-et juttatta eszembe.
2018. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valódi demokráciában a magántulajdon szent, azt semmiféle többségi döntéssel nem lehet elvenni, csak úgy, ha a tulajdonos önként lemond és odaadja.

Egyébként lopásnak számítana és nem rablásnak.

2018. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Valódi demokráciában a magántulajdon szent, azt semmiféle többségi döntéssel nem lehet elvenni"

Volt ilyen valaha valahol? Mindenhol köteleznek, hogy fizesd bizonyos mértékig mások dolgait.

2018. ápr. 5. 11:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz a kiegészítésedben Kérdező?
2018. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Az adókra gondol.
2018. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen jogos, minél nagyobb az állam szerepe, annál kevésbé kezdhetsz azt a saját pénzeddel, amit szeretnél, a fizetésednek egy jó részét eleve levonja adózás címen,nyugdíjjárulék címen és akkor még nem is beszéltünk a sok különadóról,járulékról,illetményről, amit önkényesen vesz el tőled az állam, aztán úgymond a köz javára használja fel, de a legtöbb esetben te ennek semmi hasznát nem élvezed, csak azt látod, hogy a saját pénzed egy részével az állam helyetted rendelkezik, egy jó adag ebből a politikusok zsebében landol, a maradékot meg szétosztják az ingyenélő semmitevők között, akik nem hajlandóak dolgozni. Épp ezért részesíteném előnyben a Szabad társadalmat a Demokráciával szemben.


A demokrácia lényege: "Két farkas és egy bárány szavaznak arról, hogy mi legyen vacsorára."

2018. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Az adó szerintem teljesen más kategória. Ha egy országban jól kidolgozott adórendszer van, amivel nem nyomják agyon az embereket és azt nem lopják szét, akkor az adó hasznos. Mi másból épülnének az iskolák, utak, tömegközlekedés, kórházak és még millió dolog?


Nem kell szétlopni, mint nálunk és akkor van értelme az adónak, fejlett, jól működő társadalmat lehet belőle építeni, mint pl. a skandinávoknál.

Csak az a gond, hogy mi ezt még sohasem tapasztaltuk Magyarországon, ezért a többségnek nincs összehasonlítási alapja.


Egyébként lehet úgy élni, hogy nem fizetsz adót és egyszerűen kivonulsz a társadalomból valami elhagyatott, isten háta mögötti helyre. Csinálják ezt egy páran. De akkor ne számíts iskolára, utakra, orvosi ellátásra, stb. Valamit valamiért.

2018. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Az adó szerintem teljesen más kategória. Ha egy országban jól kidolgozott adórendszer van"

Ki dönti el milyen a jó adórendszer? Nem a szavazók és a megválasztott képviselők? Ha én öreg vagyok és nincs pénzem akkor elvehetem tőled a te pénzedet? Vagy használhatom erre az állami infrastruktúrát? Miért másabb ha én vagy a rendőrök verik ki belőled a pénzt ami nekem kell? Vagy csak akkor nem lopás ha nyugdíjnak nevezem? És ha az államot használhatom arra hogy turkáljak a zsebedben, akkor a pénzed mekkora hányadára vagyok jogosult? Ha erre nincsen külső mérce, akkor csak az a jó amivel a többség egyetért? És ha a többség egyetért gyermekházassággal, vagy a női körülmetéléssel, akkor az onnantól helyes?

2018. ápr. 5. 15:01
 10/12 A kérdező kommentje:

"Nem kell szétlopni, mint nálunk és akkor van értelme az adónak, fejlett, jól működő társadalmat lehet belőle építeni, mint pl. a skandinávoknál."


Egyelőre azt kellene bebizonyítani, hogy nem önkényes rablás az adószedés. Ha az elrabolt pénzt önkényesen még egyszer lerabolják az nem sokat számít.

A skandinávok meg az adórendszerük ellenére sikeresek és nem az miatt. Az elmúlt 50 év nagyfokú tőkefelhalmozása és szabályozatlan piaca juttatta ide őket. Viszont a túlnövekedett adók miatt a gazdasági fejlődésük lassul és lassan visszafordul.

2018. ápr. 5. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!