Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mekkora baj lesz, ha majd...

Mekkora baj lesz, ha majd rengetegen belátják, hogy jobb a hajléktalanság nekik, mint a gyári munka?

Figyelt kérdés

Sorra születnek az ilyen topikok: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__787..


Egy hajléktalannak fizetve van a TB-je, ha kicsit is közmunkázik, kapja az FHT-t, vehet fel települési támogatást, jár neki az Ellátóban az egyszeri meleg étkezés, net, fürdés, WC, áram, ruha, és alhat szállón viszonylag olcsón, ha akar.

Vagy dolgozhat a gyártósoron fiatalként 75-80 nettóért, amiből még fizesse az albérletet, rezsit, kaját.


Nincs gyerekem, a barátnőm meg szeret így is, szóval én megléptem a gyári munkámból és albérletemből. Hajléktalan lettem önszántamból, és jobban élek, mint előtte! Nem részletezhetem a fórum szabályai miatt, de most sokkal több a szabadon elkölthető pénzem, mellesleg pedig enyém az egész napom.



2016. júl. 18. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Baromságokat írsz
2016. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 Szerintem nem. Maximum az a baj, hogy vagy-vagy kérdésként van beállítva a dolog, holott vannak egyéb lehetőségek is, nem kéne ennyire sarkítani.


Sarkítva nézve, vagy-vagy felállás esetén viszont én is inkább lennék hajléktalan, mint gyári munkás. Ez tény.

2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az olyan ember is aki ink hajléktalannak megy+
2016. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Milyen az az olyan? Szerintem logikus választása annak, aki nem jobbágyként tekint magára. Nem érdem meggebedni szinte éhbérért, ettől nem lesz senki 'jobb' ember; de ha mégis, akkor meg hülye az, aki jobb ember akar lenni! ;)


Tegnap két órát feküdtem egy parkban a felhőket nézve, rózsabokrok tövében. Gyönyörű volt. Most fórumozás után strandra fogok menni. 3 hónapja még dolgoztam, de nagyon nem hiányzik...

2016. júl. 18. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Majd télen lesz ám az igazi.
2016. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Séffiú muszáj ezt? :D
2016. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Tudod kérdező, nem mindenki olyan ingyenélő parazita mint te
2016. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kis városunkban vannak ilyenek. Ki tudja honnan jöttek, nem itt születtek az majdnem biztos. életerős fiatalemberek és jól el vannak a segélyen és a hajléktalan szállón ami ráadásul a belvárosban van. Ha dolgozna összességében alacsonyabb színvonalon élne.
2016. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A közmunkát valószínűleg ki fogják vezetni, mert már vinnyognak a munkaadók, hogy a használható munkaerő elmegy közmunkára meg még vállal valamit feketén és jobban megél mintha becsületes munkája lenne.
2016. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lesz elvéve a közmunka, kell a kormánynak a statisztikái fényezéséhez. Ahogy nyolcas is írta, nem csak én vagyok ilyen "életerős fiatal", aki úgymond lógatja a lábát, vagy ahogy fentebb írták, élősködik. Már ismerek legalább tucatnyi ilyen embert.


Egyébként talán hülyeség volt, hogy feltettem ezt a kérdést; attól tartok, egyszer le fog esni valakiknek ott fenn, hogy a mostani megoldás társadalmi feszültségeket okoz/hat, ha nagyon tudottá válik. Lóbroki akar gyárban melózni, miután kipróbálta azt, ahogyan mi most élünk! Valamit biztosan ki fognak találni ellenünk, ha kapcsolnak. Szóval több ilyen kérdésre tőlem nem számíthattok. Nagyon remélem, hogy lesznek sokan, akik bevállalják a kemény munkát zsebpénzért; tényleg nagyon remélem!

2016. júl. 18. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!