Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most mi az igazság a német...

Most mi az igazság a német gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, de német rokonok is megerősítik, hogy a németek(echte) nem igazán vállalnak gyereket.

1.A első verzió szerint nagyon drága kint egy több szobás lakás, az anyuka kb alig kap támogatást(vannak parasztvakító hülyeségek, de a német családi pótlék kb háromszorosa a magyarnak, szal kb semmi) stb

A lényeg, hogy gyerek esetén a német életszínvonalnak búcsút lehet inteni.

2. Egyszerűen szarnak rá, inkább utazgatnak meg tekeregnek jobbra-balra, nem érdekli őket a gyerek.


Mi az igazság?


2018. jún. 7. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is tényleg sokan nem vállalnak gyereket vagy max 1-et, de van több olyan német ismerősöm is, ahol 3-4 gyerek van.


1. pont:

a nagy lakás valóban drága és sok gyerekkel nehéz lakáshoz jutni. Rövid ideig jár gyes, a bölcsi/ovi drága. Ez mind igaz. A közel 200 eurós gyerekenkénti családi pótlék mondjuk szerintem elég korrekt.

Nyilván ha az ember gyereket vállal annak költségei vannak és valamiból lejjebb kell adni. De ez szerintem minden országban így van.


2. pont:

nyilván van egy ilyen réteg is

2018. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Németországban,aki egyedülálló sokkal több adót fizet,mint aki családos.


Ha nekik nincs rá pénz,akkor senkinek a világon..

2018. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Én beszéltem friss házas német párral, akik azt mondták, hogy eredetileg több gyereket is szerettek volna, de ahogy Németország képe kezd kinézni, lemondtak róla.

Azt mondták, hogy már most is tragikus, de mi lesz ebből 5-15 év múlva, így nem kell nekik gyerek, ők is inkább utazgatni fognak nyugis országokba.

Pedig ők anyagilag 10 gyereket is vállalhattak volna.

2018. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki akar gyereket, az vállal akkor is ha kicsit nehezebb anyagi helyzetbe jön. csak tegyük hozzá azt is, hogy a németek elég lusta fajták, szeretnek inkább lébecolni, meg a gyereket lepasszolni, ha már meg van, csak tudjanak ide-oda flangálni...nálunk az iskolába rengeteg anyuka van aki baxik elkisérni a gyereket iskolába, vagy akár szakadó hóba/esőbe autóval elvinni, holott nem 100 m-re laknak az iskolától. Inkább kicsapják, hogy nesze menj magadnak, mert ő lusta felkelni, netalán a barátnőivel megy kávézgatni. A fiam osztálytársainak anyukái között rengeteg ilyen van. Hozzáteszem rengetegen nem is dolgoznak, vagy ha igen, akkor csak minijoboznak. Szóval, hogy nem akarnak sokan gyereket, persze, mert ahhoz el kéne menni dolgozni, meg áldozatokat hozni...
2018. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


4


Én nem akartam ennyire nyílvánvalóan leírni, nehogy valaki megsértődjön, igazából mondták több mindent is, de azt inkább privátban...

2018. jún. 8. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit megsértődni, ezek tények. Rengeteg német anyuka otthon van, és nem dolgozik, mellette olyan bűn lusta mint a föld. A nejem jár olyanokhoz takarítani, ahol anyuka szintén otthon van, lenne ideje rá bőven. De se nem főz, se nem takarít, helyette inkább lötyög egész nap, azt neki megerőltető egy szatyrot felemelni. Na az ilyennek inkább ne is legyen gyerek. Ezt minden bántás nélkül, de tényleg rengeteg német nő ilyen. Apuka dolgozik eltartja a családot, anyuka meg otthon lustul.
2018. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!