Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért sírják vissza sokan a...

Miért sírják vissza sokan a régi öregek közül a kádár rendszert meg úgy a kommunizmust?

Figyelt kérdés
Mikor történészek szerint is borzasztó volt és embertelen,gulá,akasztások,koncepcios perek,lelkileg terrorizálás ,nem lehetett elhagyni,az országot sem (csak nehezen).
2018. aug. 7. 23:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

robgros


Ennek nem is az a lényege, hogy ki végzett érdemi tevékenységet és ki nem. A fontos az, hogy aki behódolt a rendszernek és hajlandó volt minden áldott nap befáradni a munkahelyére és meghajolni a Párt akarata előtt, annak jó dolga volt, addig a mocskos ellenállók elbuktak.

Ez a mentalitás pedig annyira beleivódott a magyarokba, hogy ezt nyögjük még ma is. Aki letérdel a Párt előtt és teljesíti a parancsokat, az a jófiú még ma is.

2018. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

*15

Ennek köszönhető az is, hogy amíg a többi volt szatellit-államban sikerült szembenézni a múlttal, addig nálunk ez még mindig várat magára.

2018. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nekem mamám szokta mondani, hogy jobb volt akkor. Én még nem éltem, tehát nem tudhatom, milyen volt benne élni, csak azt írom le, amit ő szokott mondani, hogy miért szerette.

1.: mindenkinek volt munkája

2.: az alapvető, megélhetéshez szükséges dolgok mindenki számára elérhetőek voltak

3.: sok óvoda, bölcsöde alkalmazkodott a munkarendhez, tehát a kisgyerekes anyák is könnyebben el tudtak helyezkedni. Mamám pl gyárban dolgozott, volt, hogy este 10-ig, az üzemi oviban addig tudtak maradni a gyerekek , amíg ő végzett

4.: könnyű volt lakáshiz jutni, nem úgy, mint most, hogy az albérlet Pesten már szinte megfizethetetlen

5.: olcsók voltak a táborok, a legtöbb gyerek eljutott nyaralni

6.: vidéken, a legkisebb faluban is meg tudtak élni az emberek


Mégegyszer hangsúlyozom , ezek nem az én állításaim, hanem a 75 éves nagyim véleménye. Mivel nem éltem akkor és csak elmondásból, könyvekből ismerem a korszakot, nem tudhatom milyen volt akkor élni.

2018. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

*16

Ismét hangsúlyozom, nem volt munkája mindenkinek :)

2018. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Itt szokták keverni a szezont a fazonnal, mert munkahelye volt mindenkinek, nem munkája :D Volt, aki érdemi tevékenységet nem végzett."


A magyarok többségét nem is ez érdekli,hanem az,hogy mindenki szenvedjen.

Tehát ha bemegy egy udvarra,amire ki van írva nagybetűkkel,hogy "munkahely" és ott eláll 8 órát,akkor is jobban örülnek,mintha otthon azt csinálna,amit akar.

Tehát azt nézik,hogy lehet szivatni.

Nem a hatékonyság a cél.

Aki meg úgy él meg,hogy nem sablonszerű 8 órát dolgozza a héten,azt egy kanál vízben megfojtanák,irigykednek rá.

És még olyan idióták is vannak,akik a közmunkásokat is ingyen elküldenék dolgozni valamelyik földesúrhoz.Mert hát "nem csinálnak semmit" jelszóval.


Ezek az emberek nem értik a mai világot,nem értik a kapitalizmust,nem értik azt,hogy mi az a verseny,szolgáltatóipar,ügyfél központúság.

Az állam adjon mindent,és cserében becsicskulnak.

2018. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

'Ezek az emberek nem értik a mai világot,nem értik a kapitalizmust,nem értik azt,hogy mi az a verseny,szolgáltatóipar,ügyfél központúság.'


De nem ám, ők megrekedtek a 90 előtti állapotok szintjén. Ez pedig így fog maradni, amíg másnak át tudják adni ezt a felfogást.

2018. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Kedves Gabika! Mi van az uj öregekkel???
2018. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mintha néhány választ töröltek volna időközben, mert a válaszok sorszáma -amikre reagáltam- már nem ugyanaz....
2018. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17 es válaszoló kivételek mindig is voltak ,a dédpapám is szerette a szép cuccokat meg úgy modern volt a felfogása ,én is kivétel vagyok meg sokan mert nem hajolnak meg a rendszer elöt.
2018. aug. 8. 13:43
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdező, mert van a történészek, írók, filozófusok, újságírók, szabad szellemi foglalkozásúak, intellektuelek világa, meg van a kisemberek világa. A kisemberek világa teljesen más mint a fentebbi nevezzük így urbánus értelmiség világa. Ma mégis szerinted miért nyert harmadjára kétharmaddal a Fidesz amikor a fenti értelmiségi csoport ott üti, ahol lehet? Mert a kisemberek többsége meg szereti. Szinte 100%, hogy húsz-huszonöt év múlva a mostan időszakról is a hivatalos történetírásban csak a negatívumokat fogják kihangsúlyozni, de tény az tény, szereted Viktorkát vagy sem az utóbbi években egy stabil jóléti rendszer épült ki a kispolgároknak, visszajött a nix ugribugri időszaka, cserébe aki dolgozni akar az tud és ehet és egyre többet (az, hogy ez főleg az unió pénzéből van és horribilis korrupció uralkodik az nem érdekli a kisembert) és ez pont ugyanaz, ami miatt a Kádár-rendszert is szerették sokan, szóval ha azt kérded miért szerették sokan a Kádár-érat, akkor nem kell visszautaznod az időbe, nézz szét ma a fideszesek között, a múlt kádáristái a ma fideszesei.

Meg általában véve nagyon sokan elfelejtik hozzátenni, hogy 1950-től 90-ig egy nagyon komoly gazdasági és életszínvonalbeli növekedés is volt, és nem nem csak hitelből, ahogy azt ma szeretik híresztelni, rengeteg olyan dolog, ami ma természetes, hogy van, akkor indult vagy terjedt el, ekkoriban épültek a burkolt utak, a vezetékes víz kiépítése, a csatornázás ekkor kezdődött, 1962-ben fejeződött be az ország villamosítása, mikor az utolsó községet is elérte az elektromos hálózat, beindult a rendes vidéki tömegközlekedés, míg korábban a megyeszékhelyre csak napi két alkalommal lehetett utazni a szomszéd faluból a 70-es évekre az utolsó tanyaközpontba is napi háromszor járt a volános busz, a vonalas telefon, a televízió is ekkoriban jelent meg és terjedt el, az 50-es években Budapesten kívül esemény számba ment egy vállalati vagy hivatali gépkocsi feltűnése, az egész országban nem volt csak húszezer autó a háború után, 1990-ben már kerek kétmillió gépkocsival váltottunk rendszert, a korábban elérhetetlen nyaralás minden dolgozónak valósággá vált, ekkor lett a Balaton a magyar riviéra, a második világháború előtt évi 80 ezer turista volt a Balatonon 1960-ban már 800 ezer és a 70-es években már töb mint kétmillió, a nyugdíj, ami a Horthy-korszakban csak a közalkalmazottakat illette meg mindenkire kiterjedt, csökkentek a munkaidők, bevezették az ötnapos munkahetet stb. stb. stb.

Ezek után ne csodálkozz, hogy sokan visszasírják ezt az időszakot, a kispolgár számára a biztos növekedés és a létbiztonság időszaka volt.

2018. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!