Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Önköltséges formában lenne...

Önköltséges formában lenne lehetősége egy Ufologia szaknak?

Figyelt kérdés
Engem mindig is érdekeltek az űrlények
2018. aug. 12. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Most álljunk meg egy kicsit. Sajnos ez a téma nagyon elment a bulvár irányába az elmúlt évtizedekben. Holott az idegen civilizációk kérdése az egyik legizgalmasabb dolog a világon.


Tudományos alapokon lehetne kutatni, a baj az, hogy nagyon kevés - ha egyáltalán - amit kutatni lehet. Éppen arra lenne szükség, hogy komolyan összegyűjtsék az adatokat, jeleket, nyomokat - ha vannak - és ne az ezotéria "martaléka" legyen ez a terület.


Hiszen itt adott az alap: lehetnek idegen lények valahol és adott esetben ide is jöhetnek - elvben. Van ennek sok buktatója, ezekkel tisztában vagyok.


Ez nem kéne, hogy áltudomány legyen, mint pl. az asztrológia, aminek valóban nincs alapja.

2018. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kriptozoológiának is lenne értelme.
2018. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Roxfortban bizonyára.
2018. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Az egyetemen tudományokban mélyedünk el, nem szokás áltudományos szakokat kialakítani. Az ufológia jelen esetben nem felel meg a tudományosság alapelveinek. Ha sikerül megfeleltetni, lesz rá igény biztosan ki fognak alakítani ilyen szakot.


Sejtem, hogy ez most a gender témára akar utalni gúnyos formában, de jobban tennéd ha utána néznél/kérdeznél mi a különbség tudomány és áltudomány között, és talán az sem ártan, ha egyáltalán tisztában lennél a tárgyával ennek az elméletnek és ezzel a szaknak.

2018. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Azt hagyjátok ki mindig a képletből, hogy egy egyetemi szaknak nem önmagában egy téma kutatása a célja, hanem valamiféle tudomámnban a diploma megszerzése, vagyis hogy az illető annak megfelelő tudásra és végzetségre tegyen szert.

Az ufológia nem önmagában egy képesítés vagy szakma, hanem rengeteg tudomány együttesének ismeretéből lehet a témát valamennyire összehozni.

Vagyis olyan, hogy "ufológus" nincs és nem is lesz, hanem lesznek csillagászok, fizikusok, biológusok, orvosok, geológusok, asztrofizikusok, régészek és még egy rakás más ember, akiknek az adott területükön megszerzett tudása segíti őket abban, hogy ehhez a témához megfelelően hozzájárulhassannak. Vagyis nem "ufológia" szak meg diploma lenne, hanem egy fizika tanszéken kiírhatnak kutatási témát, diploma vagy doktori témát olyan területre ami mondható ufológiának esetleg. (már túllépve azon, hogy az UFO = azonosítatlan repülő tárgy, vagyis eredendően csak addig lehetne ufológia, amíg nem tudjuk, hogy mi az a dolog, csak azt, hogy repült. Amint kiderül róla, hogy űrlény, máris nem nevezhető UFO-nak, így az ilyesmivel foglalkozó tudomány is csak addig lehet ufológia, amíg ki nem derül, hogy amit vizsgálnak az idegen technológia, lény, vagy egy hőlégballon, esetleg természeti jelenség. De mindegy.)

A másik amit nem vesztek figyelembe, hogy egy képzés önköltsége nem fedez mindent. Attól, hogy lenne 10 ufológia hallgató, még a befizetett tandíjuk nem fedezné a tanáraik fizetését, a tantermek költségeit. Ahhoz bizony az államtól i kell pénz, pl. azzal, hogy nem csak őket tanítják a tanáraik, hanem másik száz hallgatót is más szakokon.

Pontosan emiatt lett megszüntetve rengeteg amúgy nagyon fontos, értékes és hasznos szak is az egyetemeken az elmúlt évtizedekben, mert egyszerűen kevés volt az a hallgatói létszám amit azok a szakemberek oktatni tudtak ott, akkor is ha valóban nagy szakemberek és valóban jó a képzés. Az én régi egyetememen is megszűnt már jó pár olyan mérnöki szakirány képzése ami az én egyetemi éveim alatt még volt, pedig nagy szaktudással oktaták a nemzetközileg is elismert oktatók. csak éppen nem lehetett fenntartani.

Ha egy érdekes téma van, legyen az ufológia vagy gender-téma, akkor nem tanszéket, szakot kell rá létrehozni, hanem egy már létező és elismert végzettséget adó szakon kell a diploma témájaként felvenni és kutatni mesterképzésen vagy doktori képzésben.

2018. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!