Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy már...

Mit szóltok hozzá, hogy már Indiából kell embert importálni, annyira nincs itthon munkaerő, és már Ukrajnában, Szerbiában is egyre nehezebb toborozni?

Figyelt kérdés

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=lKhY8zlt9bc


Egyébként Lengyelországban is hasonló helyzetet jósolnak:

[link]


2018. aug. 25. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A déli meg a keleti országrészben meg hatalmas munkanélküliség van! Talán ha a gyárak meg úgy az egész ipar nem Nyugat- meg Észak-Magyarországra települne, akkor nem lenne ekkora munkaerőhiány!
2018. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Botrány, szenzáció, kinek mi. Ennek aztán van hír értéke. 3 migráns most elveszi a munkát az igaz magyaroktól.
2018. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Én örülök. A sofőr szakmában is már régóta nagy a hiány, nekem ez nagyon jó.
2018. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

#1

A déli meg a keleti országrészben én nem találtam embert a kertem rendben tartására, holott balatoni árat fizettem volna, amit tudtak is.

Aki ott dolgozni akar az már eljárt dolgozni, ingázva a városokba - ahogy azt a vidékiek 80%-a teszi - a többinek meg büdös volt a munka.

5ezerért nem voltak hajlandók 2 leesett cserepet visszarakni a tetőre, de hitegetni azt tudtak.

Nyilván a tanulatlan, lusta, lumpen rétegből nem lesz holnap gyárigazgató, pedig igény az lenne rá!

Ugyanerre a munkára Fejér megyében lecsaptak, de ott viszik is valamire az emberek. Aki nem, az olyan is, de az ritka.

2018. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Van munkaerő , csak fizetni kellene.

A magyar vállalkozónak meg rabszolga kell, aki beéri minimálbérrel és kussban van.

Csakhogy az Eu versenyhelyzetet teremtett, így ezeknél a mocskoknál tele a naci, hofy bért kell emelni vagy csőd.

2018. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szánalmas, külföldről hozott vendég munkások dolgoznak magyar munkahelyeken. Miközben dolgozók adójában eltartót közmunkások látszatmunkát végeznek.
2018. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lazy Lover ***** válasza:
5 nél a pont!!!
2018. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell fizetni a munkaerőt,és akkor nem lesz hiány!


A legkisebb vállalkozó is külföldön akar nyaralni,3 autót akar a családjába még a 16 éves gyereknek is.


Lentebb kell adni az igényekről,a kevesebb néha több.

Vagy akkor menjen el dolgozni ő is annyiért,amennyit egy munkavállalónak kínál.

2018. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Ennyire pörög a magyar gazdaság, ez jó hír.
2018. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!