Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan hiányoznak programozók...

Kopreusz kérdése:

Honnan hiányoznak programozók itthon?

Figyelt kérdés

Már többször hallottam, hogy rengeteg programozó hiányzik az országból.


Én jelenleg egyetemre járok, szeretem a matekot és szeretek programozni, habár a matek inkább a profilom, beszélek idegennyelvet.


Szeretnék elhelyezkedni programozóként Budapesten, akárhogyan, akármennyiért, csak annyi igényem van, hogy olyannal foglalkozhassak, aminek köze van a tanulmányaimhoz. Kerestem állásokat, de mindenki 60 év tapasztalatot kér és diplomát. Ha tényleg ekkora a szükség programozókra akkor miért ilyen lehetetlenek a feltételek? Ha valaha elvégzem az iskolát elméletileg értékes munkaerő leszek, akkor miért ilyen esélytelen?

Kb ingyen is dolgoznék, csak hadd használjam már a megszerzett tudásom és ne kib*szott ládákat pakoljak a nyáron. Remélem értitek a dilemmám.


Esetleg vidéken van ebből hiány?



2017. jún. 28. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagy hiány van tapasztalt és jó fejlesztőkből.


Ha elvégzed az egyetemet, az még nem biztosítja, hogy értékes munkaerő leszel, az egyetem az csak egy alap, amire építeni kell.


Azt javaslom, hogy próbálj ki valamilyen gyakornokprogramot egy cégnél, vagy keress gyakornoki fejlesztői munkát diákszövetkezetnél. Sokkal nagyobb esélyed lesz majd teljes munkaidős állást találni, ha már van mondjuk egy év gyakornoki tapasztalatod.

2017. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen munkákra jelentkeztél és milyen szinten vagy programozasbol?
2017. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk idén (6.félév) megkérdezte a tanár, hogy hányan dolgozunk szakmában egyetem mellett. Az évfolyam 90%-a feltette a kezét,magamat is beleértve. Szóval nem hiszem el, hogy nem találsz munkát. Keress diákszövetkezeteken keresztül munkát, ott nem fognak elvárni több év tapasztalatot.

Attól nem leszel értékes munkaerő, hogy elvégzed az egyetemet. Akik mellette is fejlesztik magukat/dolgoznak sokkal nagyobb előnnyel indulnak diploma után. Szóval hajrá és ne add fel.

2017. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi most hatan dolgozunk egy húsz fejlesztőre tervezett projekten. Úgyhogy nálunk például hiányoznak.
2017. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Hát ez nálunk is kb így van, más kérdés, hogy a főnök akkor sem szívesen venne fel új embereket, max ha ingyen dogloznának:D
2017. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, keress gyakornoki programot.

Rovid idore vagy bizonytalanra azert nem vesznek fel, mert mire betanulnal lelepsz...

2017. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kérdésre a válasz:

Nem vagyok magas szinten, csupán alapokat ismerek a c++ ban, viszont ahogy észrevettem a programozás nem a nyelv ismeretérők szól,- habár ez is szerves része a történetnek- hanem az algoritmikus gondolkodásról és egy probléma algoritmikus megoldásáról. Ez az ami valójában feltüzel.

A jelentkezéseimet illetően a szupertitkos munkaközvetítők az esetek többségében még a cég nevét sem voltak hajlandóak elárulni, csupán a pozíciót és a települést, ahol munkát kínálták, persze lehet, hogy én vagyok béna az álláskeresésben.

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, megpróbálkozom egy gyakornoki programmal.

2017. jún. 29. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor OOP alapok megvannak? SOLID elvek? Desing Patterns? Verziókövető rendszer pl git ismerete? Ha ezek közül legalább 2-re nem a válasz, akkor ne csodálkozz, hogy még nem vettek fel sehova, mert ez még kb nagyon az alapok. Sokat kell fejlődni és tanulni, az egyetem önmagában semmire sem elég.
2017. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tele van a net szoftverfejlesztő gyakornoki hirdetésekkel, nem is rossz pénzért, nemhogy ingyen. Sok helyre gyakorlatilag semmit sem várnak el.

Pl: [link]

2017. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha egyetemi tanulmányaid utolsó félévében vállalsz egy év gyakorlatot akkor Budapesten könnyen találsz majd valami junior pozit.


Gyakorlat alatt sztem ilyen havi 80/100-nál nem adnak többet de ez nem is arról szól. Olyan helyre menj, ahol a legtöbb szakmai tudást össze tudod "szipolyozni" egy év alatt. :D


Aztán egy év tapasztalattal, diplomával tudsz már majd váltani junior pozira. Budapesten mondjuk én olyan 300 nettó alatt így már nem is keresnék.

2017. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!