Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a globális felmelegedéssel?

Figyelt kérdés

Kinek van igaza, aki szerint van, vagy aki szerint nincs? Hogyan tudja eldönteni a hétköznapi ember, hogy rengeteg egymásnak ellenmondó véleményből mi az igazság, és mi a politikai manipuláció? Vagyis:


- Van-e globális felmelegedés vagy nincs?

- Ha van, valóban olyan veszélyes mértékű, mint ahogy riogatnak vele?

- Ha van, az emberi tevékenység okozza-e ezt?

- Megállítható, netán visszafordítható-e?

- Vagy ez az egész csak politikai ügyeskedés, mert egyesek hatalmasat szakítanak vele?


Ti mit gondoltok?



2018. aug. 30. 08:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Valami lesz, magát a bolygót nem fogjuk teljesen elpusztítani, legfeljebb magunkat."


Dehogy fogjuk. A bolygó, ha elege lesz belőlünk, csak úgy megrázza magát, aztán kezdhetjük elölről Ádámtól, Évától.

Mert végülis ki tudja, hányadszor kezdtük elölről?

2018. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

-Isten megteremté a földet

-Isten megteremté az embert a földön

-az ember megteremté a műanyag zacskót

-Isten elpusztítá az embert

-Isten el tud menni bevásárolni.

2018. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#4

Kicsit nyugodj meg és gondold át a dolgokat. Maradjunk akkor a lelkész ismerősöd által gondolom felvetett dolgoknál, a Bibliánál.

1. a halottak nincsenek mind a föld alatt, a testek nagyon rövid idő alatt elbomlanak.

2. a Föld eddig 4,5 milliárd éves, míg az emberiség megjelenését a legszélsőségesebb elképzelések szerint sem teszik régebbre, mint 300 ezer évesre. Ne feledd Isten napjai, amíg a világot teremtette, nem azonosíthatóak az emberi idő mérésével!

3. Istenről beszélsz, aki teremtette a világot. Szerinted nem tud megbirkózni olyasmivel, hogy ennyi vagy annyi lélek van már a pokolban?

2018. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mások már mondták, helyesebb klímaváltozásnak nevezni, csak a közbeszédben már a globális felmelegedés elnevezés terjedt el.

Az, hogy változik a klíma, mégpedig igen gyorsan, az már nem vita tárgya. Van aki nem tud róla, mert nem figyelt az erről folyó beszélgetésekre, felhívásokra, meg vannak akik tagadják - de ők olyanok, mint a lapos Föld elmélet hívei, nem kell őket komolyan venni.

Te is érzékeled ha nézed tévét, hogy az elmúlt évtizedekben sokkal szélsőségesebb időjárás lett a világon. Ahol soha nem láttak havat ott hóesés volt, ahol megszokták, hogy még nyáron sem megy 15 fok fölé a hőmérséklet éjszaka, ott 20 fok felett volt napokon át, több a nagy vihar, jégesők stb. stb.

Ez nem jelenti azt, hogy korábban ne lettek volna hasonlók, hiszen nálunk is volt kánikula és aszályos nyár még 50 éve is, ahogyan voltak hideg telek délebbre is. Csak most kicsit szélsőségesebb a dolog és gyakoribb.

A természet is okoz hasonlókat, azonban az emberi tevékenység is sokat jelent. Mintha nem csak magától esne az eső a gödörbe, hanem még mellette a locsoló is beindulna. Önmagában a locsoló nem jelentős mennyiséget tesz hozzá, de a kettő együtt már feltelíti. Ha van lehetőségünk ezt az emberi tényezőt csökkenteni, akkor azt meg kell tennünk. Segíteni kell a Földnek, hogy meggyógyíthassa magát, mint ahogyan az emberi testnek segítenek a gyógyszerek a gyógyulásban.

A változás azonban sokkal lassabb és nehezebb lesz, mint a romlás, mert öngerjesztő folyamat indul be, mint amikor elindul egy kavics a lejtőn. A kis kavics magával sodor még párat majd azok még többet. Ha a klímaváltozás miatt tovább növekszik a hőmérséklet a sarkokon, olvad a jég, azzal emelkedik a vízszint. Beavatkozik a tengeri áramlatokba, a hó mentes felszín jobban elnyeli a fényt és jobban melegszik körülötte utána a levegő, további melegedés stb. stb.

Ha csak 1 métert emelkedik a tengervíz szintje, máris elönti a tengerparti városokat a víz. Az ott élők nem csak a vagyonukat veszítik, de beljebb is kell költözniük és sok termőterület is víz alá kerül. 50 éve megmondták, hogy ez lesz és ilyenkor már késő lesz beavatkozni. Akkor sok mindenen változtattak, de nem folytatódott, az emberiség létszáma nőtt, az életszinvonal vele emelkedett és sokkal több ipari tevékenység, hulladék szennyezi a környezetet, több erdőt irtanak ki.

Ha abból haszna lett volna bárkinek, hogy a klímaváltozást hangoztatja és megpróbál ellene tenni, akkor már régen sikeres ellenlépések születtek volna. A baj az, hogy éppen az ellenkezőjében van haszon, a környezet rombolásában, felélésében, ezért is lassú a változás.

2018. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Globális felmelegedés nincsen, hanem globális felemelkedés van. A nemzeti Fidesz globális felemelkedése. Éljen Orbán Viktor és a nemzeti erők!
2018. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

- Van-e globális felmelegedés vagy nincs?

Van.

Így állunk most:

[link]


- Ha van, valóban olyan veszélyes mértékű, mint ahogy riogatnak vele?

Minél többet olvasol ebben a témában, minél jobban megérted a várható következményeit, annál világosabb lesz, hogy amiről szó van, az nem kevesebb, mint az emberi faj fennmaradása.

Egyelőre 1 fokot melegedtünk (átlagban) az ipari forradalom előtti hőmérséklethez képest. Már ennek is vannak kellemetlen következményei, de azért nem okoz óriási problémát. A növekedés ÜTEME azonban nagyon gyors. 2 fok fölött már komoly gazdasági és társadalmi károkra kell számítani. 4 fok fölött meg valószínűleg teljesen összeomlana a ma ismert civilizáció.

Az itteni #10-esben leírtam, hogy mik a klímaváltozás legkellemetlenebb velejárói:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


- Ha van, az emberi tevékenység okozza-e ezt?

Igen. Teljesen egyértelmű a CO2 kibocsátás és a hőmérséklet-növekedés közötti kapcsolat. Nézd meg a kényelmetlen igazság c. filmet. A lényeg, hogy a földtörténeti múltban is szoros korreláció állt fenn a hőmérséklet és a CO2 koncentráció között.

Itt egy ábra a CO2 kibocsátásról az elmúlt 250 évben.

[link]

Ez pedig a CO2 koncentráció alakulása a légkörben:

[link]


- Megállítható, netán visszafordítható-e?

Talán, de ahhoz minden országnak nagyon komolyan együtt kellene ebben működnie. Vagy legalább a legnagyobb kibocsátóknak (EU, USA, Kína)


- Vagy ez az egész csak politikai ügyeskedés, mert egyesek hatalmasat szakítanak vele?

Ez nem politikai, hanem tudományos kérdés. Azonban politika nélkül nem lehet küzdeni ellne. Sajnos a legtöbb politikus nem áll túl magas szinten tudományos kérdésekben. Persze lehet ebből politikai tőkét kovácsolni, de azért sehol sem a zöld pártok vezetik a mezőnyt. A választókat a világon mindenhol jobban érdekli, hogy mennyi van a zsebükben, vagy mennyi a nyugdíjkorhatár, mint az, hogy 100 év múlva hogy fog élni a dédunokájuk.

2018. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Cikk az Időképen:

"Ugrásszerűen nő a szén-dioxid mennyisége

Több mint kétszer olyan gyorsan nő a légköri szén-dioxid mennyisége, mint az elmúlt 800 000 évben bármikor.

A légköri szén-dioxid napjainkban mért rekord mennyisége sokszor szóba kerül a globális felmelegedés és klímaváltozás kapcsán. A mennyiségen kívül a növekedés mértéke ad igazán okot az aggodalomra. Az utolsó jégkorszak utáni olvadáshoz képest, mely nagyjából 110 000 évvel ezelőtt volt, közel százszoros a növekedés üteme, de millió éves nagyságrendben sem történt még hasonló gyors növekedés.


A 400 ppm (parts per million) határt legutóbb 3-5 millió évvel ezelőtt érte el a CO2 mennyisége, ez a globális átlagot tekintve jelenleg 406 ppm."

2018. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából ezt nagyon elszúrtuk. Úgy 10 évvel ezelőtt a peak-oil réme (emlékszik még valaki?) és a 160 dolláros olajár történelmi esélyt adott a világgazdaságnak, hogy a mostaninál valamivel fenntarthatóbb modellre álljon át.

Ami e helyett lett, az viszont az kőzetrepesztéses olajtermelés. Az alábbi link alatt van egy cikk, érdemes elolvasni, hogy hogyan hatott mindez az USA olajtermelésére.

Pedig az USA csak az első és mindmáig egyetlen ország, amelyik nagyléptékben alkalmazza ezt a technológiát. De ne legyenek illúzióink, messze nem az utolsó. Olyan olajat termelnek így relatíve olcsón, ami 10 évvel ezelőtt még a "nem termelhető ki gazdaságosan" kategóriába tartozott.

Klímavédelem szempontjából persze az lenne a legjobb, ha minél több olaj maradna a föld alatt. Nem szeretek a technológiai fejlődés ellen beszélni, de az az érzésem, hogy 100 év múlva visszatekintve a kőzetrepesztéses olajtermelés lesz az a technológia, ami végleg betett a klímaváltozásnak.


[link]

2018. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!