Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi szól a téli időszámítás...

Mi szól a téli időszámítás mellett?

Figyelt kérdés

Reggel 7 (után) ébredő, este 11 (után) fekvő, fél 9-9-től du. 5-6-ig dolgozó emberek...

Őszintén: nem zavaró, hogy ha a téli időszámítás lenne egész évben, akkor aludnátok, amikor világos van (reggel 7 előtt) és akkor lennétek ébren, amikor sötét?

Akik szeretnek a szabadban lenni, azokat nem zavarja, hogy igazából már most, szeptemberben, nyári időszámítás mellett nem lehet, mert munka után kvázi már most sötét van?


Akik műszakoznak, azok eleve hol sötétben, hol világosban dolgoznak, akik hosszú, 12 vagy 24 órás műszakban vannak is kapnak sötétet is, világosat is.

Szabadnapjukon ők se kelnek reggel 9 előtt és nem fekszenek 11, éjfél előtt.


Úgy látom, legtöbben a téli időszámítást szeretnék, de miért? Az év nagy részében reggel redőnnyel zárnánk ki a fényt, munka után meg lehangoló sötétség és kuksolhatna az is otthon, aki szeret a szabadban lenni.



Egyébként az időzóna keleti szélén vagyunk.


2018. szept. 14. 09:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
6%
Az, hogy az az "eredeti" időszámítás.
2018. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Minden, ami eredeti, jó??


Az év felében jó volt sötétben kilépnünk a munkahelyről, világosban pedig aludni, mert az az eredeti??

2018. szept. 14. 09:38
 3/37 anonim ***** válasza:
87%

Semmi. Igen, az volt az eredeti és ahhoz állítjuk a nyárit, de Magyarországnak már eleve a GMT+1 időzóna nem jó. Ha a téli maradna meg, akkor GMT+2 zónába kellene átmennünk.

Manapság, mikor az áram döntő része nem világításra megy, semmit nem spórolunk vele, csak az emberek lesznek frusztráltak. A számítógépek ugyanannyit fogyasztanak éjjel és nappal is...

2018. szept. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Én például szeretek munka után kiülni angolozni. Amikor a hőmérséklet engedi, akkor se lehetne a sötét miatt.

Hobbim fotózni. Max munkaidő előtt tudnék fotózni.

Futni se tudnék ott, ahol szoktam, mert nőként sötétben nem annyira életbiztosítás.

2018. szept. 14. 09:41
 5/37 anonim ***** válasza:
0%

Az egész óraátállítás baromság. Dél az legyen akkor, mikor fizikailag is dél van, vagyis a Nap a "legmagasabban" van. Különben akár 7-kor is kezdődhetne a 0 óra.

Csak a munkáltatóknak kellene igazodniuk a napfényes órákhoz. Ezzel pedig még csak nem is vesztenének semmit, mivel óraátállítások idején amúgy is tolódás van.

2018. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

A nap közepe sokaknak 2, 3 du.

Még a melóban se dél a fele.

2018. szept. 14. 09:56
 7/37 anonim ***** válasza:
13%
Az, hogy télen ne kelljen sötétben menni dolgozni reggel. Szerintem az rosszabb, mint sötétben hazamenni.
2018. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
31%

fordítva ülsz a lovon.

nem az az érdekes, hogy az óra mit mutat, hanem az, hogy az éjszaka közepéhez képest hogyan alszol.


téli időszámításnál ha lefekszel mondjuk 10-kor és felkelsz mondjuk 6-kor, akkor az éjszaka közepe előtt kb. 2 órával mész aludni és utána 6 órával kelsz fel. ez télen nem gond, mert hosszúak az éjszakák, azaz kb. mindegy, mert este és reggel is sötét van, de nyáron, amikor rövidek az éjszakák gond, mert sötétben még nem alszol, világosban meg még aludnál. ezért elállítják az órát, hogy hamarabb menj aludni és korábban keljél. (az előző példa alapján az éjszaka fele előtt 3 órával és utána 5 órával)


nem lehetne leszállni az óráról és csak úgy szimplán hamarabb eltakarodni aludni és korábban felkelni? mondjuk ugyanannyival az éjszaka közepe előtt lefeküdni, mint amennyivel utána ébredni fogsz? hüm?


ez az egész óratekergetés csak pótcselekvés. tessék időben lefeküdni és korábban kelni.

2018. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit, legyen téli időszámítás, de a munkahelyemen közlöm, hogy hiába tart 5-ig a munkaidő, 3-ig vagyok hajlandó dolgozni, mert egyrészt depressziót kapok attól, hogy a melóban sötétedik rám, másrészt nem tudok a hobbimmal foglalkozni, de szabadtéren sportolni sem.

Természetesen megyek reggel korábban, úgyis 7-8 között vagyok a legéberebb, ezt az időt jelenleg a villamoson töltöm.



Az, hogy az emberek 5%-a olyan korai ember, mint én is, nem számít.

2018. szept. 14. 10:13
 10/37 anonim válasza:
100%
Az szól mellette, hogy télen világosban lehessen dolgozni menni. Ez egyébként baromság, mert amikor fél 7-kor indultam iskolába (bejárós voltam) ugyanúgy sötét volt télen. Esetleg a Pesten 9-re járóknak lenne jó. Ellenben nyáron már hajnal 4 előtt világos lenne, este pedig sötét, tehát megint rossz, korábban kell abbahagyni a kerti munkákat.
2018. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!