Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is helyesen írja...

Szerintetek is helyesen írja le a mai balliberálisokat ez a szöveg?

Figyelt kérdés
"Ők úgy gondolják, hogy nem tartoznak túl szorosan ehhez az országhoz. Ők külföldinek, nyugatinak érzik magukat. Rasszisták, és a magyarokat alacsonyrendűnek, a nyugatiakat magasrendűnek tartják. Magukról pedig azt gondolják, hogy a sors szeszélye folytán véletlenül idecsöppent nyugatiak, akiknek az a feladata, hogy helyt álljanak a felsőbbrendű nyugati ideálokért itt, a szerintük mucsai büdös disznó magyarok között. Ezért van az, hogy amikor nekik nem tetsző (nem magukat liberálisnak nevezőkből álló) kormány van, akkor szívesen látnák, ha Magyarországot megtámadná a NATO, vagy legalábbis megleckéztetné a nyugati tőke, az EU, az IMF vagy bármi más, ami külföldi. A liberálisok fejében egy nagy Külföld. vs Magyarország ellentét van, ahol a Külföld a fény, a jó, a magyarok a Gonosz, a sötétség."

2018. szept. 14. 21:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező!

Mik azok a "felsőbbrendű nyugati ideálok"?

2018. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Én nem érzem magam külföldinek, és nem vagyok hülye alacsonyabb rendűnek tartani a magyarokat, hiszen én is magyar vagyok, magamat meg már csak nem fogom alacsonyabb rendűnek tartani.:) Tisztelem a nyugati kultúrát, de imádom Dosztojevszkijt és Muszorgszkijt is, nem beszélve a magyar művészekről. Nem, nem akarom, hogy megtámadjon minket a NATO :)))) Meggyőződésem, hogy Orbán és bandája nagyon rosszat tesz a hazámmal, de nem hiszem, hogy az EU meg tudná fékezni, ezt csak mi magunk tehetjük meg.
2018. szept. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

"Szerte a világon a baloldalhoz tartozónak vallják magukat."

Akár a pápának is képzelhetik magukat, attól még nem lesznek azok. Az embereknek alapvetően arról sincs fogalma, hogy mit is jelent a jobb-, vagy baloldal. Van valami elcseszett gondolatuk, amibe belekeverik a vallást vagy a nemzetiséget, csakhogy ezeknek a legkevésbé sincs hozzá köze. Arról nem is beszélve, hogy több, mint száz izmus létezik, mégis csupán 2-3 ismert (mármint a neve, nem a jelentése) alapján próbálnak bepozicionálni mindenkit.

2018. szept. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem "képzelik magukat", hanem a baloldalhoz tartozónak határozzák meg magukat. A jobboldal ellenpólusának.
2018. szept. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Engem aztán biztosan nem jellemez, pedig nagyjából annyira liberális vagyok, amennyire valaki az lehet. Ha van meghatározható identitásom, akkor az egyértelműen itt van Kelet-Közép-Európában. Ezt a közeget értem és szeretem. Kosztolányit, Örkényt, Fábri Zoltánt, Hrabalt, Kafkát, néha érteni vélem az oroszokat, de nem feltétlenül értem a nyugatiakat. Nem akarok majmolni senkit, egy szabad, boldog országban szeretnék élni, ahol az embereket nyelveket beszélnek, tudják mi történik a világban, vagyonukat érdemeiknek és nem urambátyám viszonyoknak köszönhetően szerzik. Ahol bárki lehet az, aki, legyen meleg, zsidó, katolikus, terhes nő, fekete, szellemi fogyatékos vagy vak. Nem tartom mocsai disznónak a Fideszest, még a nettó nácikat sem. Mindenki az ami és nagy százalékban a környezete tette azzá.


Szóval nem, nem érzem magamra érvényesnek a leírást.

2018. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Pontos a leírásod. Nagyjából ez az, amit a fidesz holdudvara a bal-liberálisokról terjeszteni szeretne, valami jó kis utálható figura.

És utána mindenkire ezt mondják, aki valamiben nem ért a fidesz, illetve Orbán aktuális hangosztatásaival.

És a valósághoz ennek a képnek semmi köze nincs.


Az a tény, hogy valaki liberális vagy baloldali, pl. nem mond semmit arról, hogy mennyire nemzeti érzelmű: én pl. liberális is vagyok, bal oldali is, de szeretem a magyarságom, igyekszem minél jobban ismerni a múltunkat, sokfelé próbálok járni Vereckétől, Segesváron át a Vaskapuig (egyébként Segesvár csodaszép hely, szó szerint mesébe való), feldühít hogy a fidesz a kommunikációjában kisajátítja magának a nemzeti érzést.

2018. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom hogy kinek a beteges agyszüleménye az idézet, de elhagyatott helyen nem szeretnék vele találkozni, mert közveszélyes!
2018. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Teljes képzavar és baromság a kérdésben leírt szöveg.


Egyszerű hangulatkeltés, egybevágóan a mostani kormány retorikájával.


Nem lenne jobb elkezdeni ténylegesen tisztán látni egymást? Kell ilyen kérdéseket kiírni? Biztos hogy előrébb jutunk vele és nem hátrébb?


Költői kérdés volt.

2018. szept. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
9%
Túlbonyolítod a kérdést, egy szép magyar szóval lehet jellemezni az egész balliberalizmust és ebből mindenki tudja hogy róluk van szó. )
2018. szept. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!