Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon lehetetlen...

Magyarországon lehetetlen kitörni a szegénységből? Miért? Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom élérek-e egy olyan réteget, aki ezt érti, s lehet tárgyalni vele értelmesen, mert gyk-en sok az értelmetlen lélek.


Munkámból kifolyólag nagyon sok, szegény, mélyszegénységben elő embert látok. Először is, jegyzőként dolgozom egy 4600 fős községben, ami borvidék, sok a gazdag vállalkozó, de sajnos legalább 100x több a szegény. S régen, mikor még adóval foglalkoztam (jegyző kinevezésem előtt), mikor írtam a behajtási papírokat, mikor számláról vontuk le a pénzeket a szívem szakadt meg.

Adós korszakom előtt pályázati referens-közgazdász elemző voltam egy másik önkormányzatnál.


Az embereket egyszerűen nem lehet rávenni arra, hogy tegyenek ellene. Fiatalokat próbáltam rávenni, hogy pályázat keretében menjenek tanulni, szakképesítést szerezni, de nem éltek vele, pedig nem csak a tanulmány térített, hanem kapnak érte egy bizonyos összeget.


Aki szegény, nehezen tud tanulni, de ha nem teszi, akkor nem is fog változni.


Ódákat, no meg órákat tudnék írni ezügyben.


Tudom hogy nem lehetelen kitörni. És ezt azért mondom, mert Egyetem mellett 3 műszakban dolgoztam, s senkitől sem kaptam segítséget.


2018. nov. 8. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Segíts magadon, isten is megsegít.
2018. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad: "Fiatalokat próbáltam rávenni, hogy pályázat keretében menjenek tanulni, szakképesítést szerezni, de nem éltek vele". A szegénység elég gyakran döntés kérdése. Én nem keresek túl sokat de a fizetésem felét kb félre tudom tenni hó végén pedig albérletben lakom. Van olyan kollégám aki a saját házában lakik (örökölte) de állandóan megy előleget kérni mert folyamatosan cigizik, megy a kocsmázás, stb.

Nyilván aki minimálbért kap arra ez nem vonatkozik, mert abból okosan se egyszerű nullára kijönni, de azért nem olyan bonyolult egy szakmát kitanulni, csak mint te is írtad, nincs rá hajlandóság még támogatás mellett sem. A mentalitással van a gond meg az igénytelenséggel.

2018. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

"Aki szegény, nehezen tud tanulni, de ha nem teszi, akkor nem is fog változni."

Nem értlek egészen.

Az iskola ingyenes, (még az első diploma is) a szegénynek még a tankönyv is és kapnak beiskolázási segélyt füzetre, íróeszközre, taneszközökre. Ezt nem lehet elinni, blokkal kell igazolni.

Az én anyámnál szegényebb nem kell, az apja meghalt, az anyja elhagyta a 3 gyerekét, akkori nevén un. "lelencbe" került. Színkitűnő volt, diplomás emberré vált, holott soha nem volt párttag, csak szorgos, tehetséges és kötelességtudó volt.

De napjainkban is kerülnek ki cigánysorról, lehúzó közegből, tanult emberek.

Ma aki akar tanulhat, ha mást nem egy jó szakmát és ha tisztességgel dolgozik, abból tisztességgel megél.

Az állatok kivetik maguk közül a renyhét, a gyengét, a beteget, mert gyengíti a csordát, rontja az életben maradási esélyeiket. Mi ezt nem tesszük, mert nem vagyunk állatok, hanem cipeljük a hátunkon, támogatjuk az adónkból a minket lehúzó réteget.

Hát ez van, te se törd rajta a fejed!Mindenki a saját sorsának a kovácsa!

2018. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 baj van:

A, Bármilyen projekt egyszer is elindult a szegénység enyhítésére vonatkozóan, mindig gellert kappott;

B, Az emberek egy része amikor segítséget kap, onnantól kezdve ők nem folytatják, nem küzdenek, hanem megállnak, ahelyett, hogy valahogy önállósodni kezdenének.

2018. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Hogyan tudod megértetni egy gyerekkel a munka jelentőségét ha otthon azt látja, hogy a szülő sem dolgozik ?

Olyan kollégiumi program kellene ahol ezeket a fiatalokat kiszakítják a környezetükből és megmutatják nekik, hogy van másik út, van lehetőség a boldogulásra de az egy vagy több szakma elsajátításán és tisztességes munkavégzésen keresztül vezet.

2018. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Igen az, de sovány vigasz nem csak Magyarországra igaz, hanem ez globális igazság.
2018. nov. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!