Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz hogy Mo-on 4 millió...

Igaz hogy Mo-on 4 millió ember mélyszegénységben él? Mit takar az hogy mélyszegénység egyáltalán?

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
Tudom, nem a levegőbe beszélek. Én voltam 2 hétig bent mert műtöttek, ha nem hozott volna nekem kaját a család akkor konkrétan éhen haltam volna. Meleg víz az nincs, ha abba a jéghideg vízbe megfürdesz, garantált a tüdő gyuszi. A WC olyan állapotban van hogy ha ráülsz 8 réteg papír nélkül akkor biztos hogy elkapsz valamit. A vakolat omlik lefele, a mennyezetet vastag fekete penész borítja. Az ágyak olyanok hogy kín szenvedés rajta feküdni, egy darab szivacs egy vas rácson. És ez nem csak ebben a bizonyos kórházban van így, voltam többen is, mindenhol ez van. Az iskolákban ugyan ez kb. WC papír, szappan soha nem járt a mosdókban, a gyerekeknek maguknak kell vinni ezeket. Néha az osztályok megbeszélik hogy mikor ki, mit visz. Takácsnak ajánlom hogy tényleg menjen be néhányba és utána védje a fideszt, mert álomvilágban él, azt hajtogatja amit a kormánypropaganda oldalak leírnak, de biztos vagyok benne hogy a saját szemével még egyszer sem látta. Szomorú.
2018. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2018. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Végignéztem a 4-es képeit - ha mind ugyanott készült, akkor az sem a "világ vége". Szirák Nógrád megyében van, ha jól tudom. Ami ugyan a legszegényebb megyék egyike, de ez Pest megyéhez közeli rész.

Nem mintha Pest megyében vagy akár Budapesten ne lennének iszonyat lepusztult részek, vagy akár egy-egy épület. Néha séta vagy kirándulás közben megdöbbent, hogy milyen házakban laknak emberek. :(


Pár éve meg láttam egy statisztikát, csak már nem emlékszem a számokra, hogy hány százezer ember él még ma is olyan házban, ahol nincs vezetékes víz, sem elektromos áram. - Nekik aztán hiába adnak segélyeket vagy ingyen ételt (akár az egész családnak), az akkor is mélyszegénység.


...


"Ez nem egy definitív statisztikai elemzés, csak egy egyetemista, aki nem akar házit írni"


Ez aranyos. :)

És oké, nem vettél figyelembe minden körülményt (szerintem az amúgy is túl bonyolult lenne), de az 1,3 millió akkor is iszonyatosan magas szám.

2018. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!