Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fiatalok! Nektek mi a vélemény...

Fiatalok! Nektek mi a véleményetek a migrációról (Afrikából, Szíriából)? Ellenzitek, vagy inkább befogadóak vagytok?

Figyelt kérdés
Én -habár párttól függetlennek tartom magam- nem gondolom, hogy ennek a társadalmi problémának az a megoldása, hogy mindenki ideözönlik. Ezt ott helyben kéne megoldani. Nem is értem, hogy miért pont Európára rólják rá ezt a terhet, mintha mi felelnénk az ő sorsukról. Egyébként a gyakorlatban, az emberek származása alapján nem vagyok diszkriminatív, inkább az ember jelleme az, ami számít. 20/f

2018. dec. 3. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az első és az utolsó mondatodban magadnak mondasz ellent.

Másodszor, mi az, hogy mindenki? Tudod, hogy mennyien élnek például Szíriában, és mennyien menekültek el onnan? Tisztában vagy a számarányokkal?

Harmadszor, ez az "oldal

2018. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Hupsz, elküldtem véletlen. Szóval ez az "oldják meg helyben" szép és jó, csak nem működik. Ezt tökéletesen láthatod Szíriában. Gyönyörűen megoldották az utóbbi években.
2018. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom szerencsésnek ezt a helyzetet semmilyen szempontból, de azért a másik oldalt is érdemes megvizsgálni, igaz, innen, háborútól, nélkülözéstől, igazi nehézségektől távolról mi el sem tudjuk képzelni, milyen lehet nap mint nap úgy ébredni, hogy az életed és a családod élete ma is közvetlen veszélybe kerülhet rajtad kívülálló okok miatt.


Nem állítom, hogy mindenki ezért jön ide, viszont amikor azt mondjuk, hogy ide senki ne jöjjön, akkor az életét menteni próbáló emberre is nemet mondunk, amivel nem tudom hogyan lehet elszámolni morálisan.


Ezzel együtt vagy ettől függetlenül nyilvánvaló, hogy korlátozni kell a bevándorlást, az teljesen egyértelmű és látható, hogy már most is rettentő nagy problémája ez Európának. Pláne ha hozzátesszük azt is, hogy a már itt lévő tömegek integrációját sem segítik kellőképpen, ami szintén nagyon nehéz, viszont ha csak egy embert is be szeretnénk fogadni, akkor talán ez (lenne) a legfontosabb.


Igen nehéz kérdés ez, a legnagyobb baj talán megint az, hogy a legtöbb ember szélsőségekben képes csak gondolkodni(ld. mi például az egyik legidegengyűlölőbb nemzetté váltunk), amikor a megoldás szerintem éppen a kettő között lenne.


19/f

2018. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "mindenki" ideözönlik?? Tudod te mennyi menekült/migráns van Törökországban? Vagy Líbiában? Esetleg Kanadában, USÁban? Hiszed vagy sem, Jordániában 3 millió migráns van, akiknek nagy része Szíriából, Irakból menekült oda. Bangladesbe is milliónyi rohingya menekült. És akkor ott vannak még az afrikai országok is: Ugandában 1,1 millió migráns él menekülttáborokban, Dél-Afrikái Köztársaságban több mint 2 millió.

Csak akiknek fogalmuk sincs mi folyik a világban azok hiszik azt, hogy mindenki idejön és elözönlik Európát.

2018. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!