Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon lesz valaha jólét?

Magyarországon lesz valaha jólét?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom ezen,hogy nálunk miért van még mindig szegénység és itt gondolok a bérből fizetésből élő átlag melósokra.A rendszerváltás óta eltelt 30 év alatt nem tud az ország életszínvonala felzárkózni nyugat Európához,a bérünk a béka segge alatt van.

Ma egy fiatal felnőtt életét kezdő párnak az első gondolata az,hogy itt kellene hagyni ezt az országot hisz itt mire megteremti az ember a saját otthont és anyagi biztonságot,egy ember élet is kevés hozzá,ellenben nyugat Európában ez meg van egy pár év alatt.

És ez attól szerintem független,hogy éppen melyik párt van hatalmon,hisz nem volt ez másképp a szoci kormány idején sem,sőt az ő kudarcuk miatt lett a fidesznek az első kétharmada.



2019. jan. 30. 15:52
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem
2019. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítólag egy ország Himnusza önbeteljesítő erővel bír. Amíg az amúgy gyönyörű Himnuszunkat nem cseréljük ki ha fájó szívvel is kell azt tennünk, mindig jön majd egy Orbán.
2019. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A jólétet mindenki saját magának teremti meg. Ha mástól várod hogy kikaparja neked a gesztenyét, soha nem fogsz jól élni. Ezt kellene megérteni végre
2019. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha majd az ún. széles néprétegek jólétre fognak vágyni és tenni is hajlandóak érte, akkor lesz jólét.
2019. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem lesz, mert nem igényli a magyar ember.

Jó az, hogy végig dolgozza az életét pont annyi pénzért, hogy 40 év hitelre vehessen valami háznak nevezett ólat.

Aztán tengődjön nyugdíjasan azon gondolkozván, hogy a szív gyógyszert vegye meg, vagy a villany számlát fizesse ki.

Az átlag melósok azért dolgoznak ennyiért, mert a munkáltató megteheti velük.


Az egész ország egy közröhej tárgya Hollandiában is többek között.


Amúgy aki jólétet akar, az tegyen érte. Én 7 éve élek Hollandiában. Életem legjobb döntése volt, hogy ott hagytam azt az országnak csúfolt moslékot. Saját házunk van, 2 autóval. Abban a putriban ahol Ti éltek még 20 évig nyögném a hiteleket.

2019. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el.
2019. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok,miért baj az,hogy az ember a szülőföldjén szeretne jól élni,persze ez a jól élni viszonyítás kérdése.

Mondjuk egy harmadik világbeli országhoz viszonyítva nem élünk rosszul de mint európai ország Európában nagyon le vagyunk maradva.Nem várom senkitől a sült galambot,gyerek korom óta dolgozom,van házam,autóm nincs hitelem,de ennyi pl.még a tengert nem láttam,külföldön se voltam még sajnos,így 41 évesen elgondolkodik az ember,hogy akár mennyit melózik csak az önfenntartásra elég,na jó nem panaszkodom lehet ha tudnék németül vagy angolul már leléptem volna én is.

2019. jan. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!