Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a bankok használják a...

Ha a bankok használják a pénzünket -- gondolom befektetik --, akkor nekünk miért jár alacsony kamat?

Figyelt kérdés

A "mocskos átkosban" nem emlékszem egészen pontosan, de akár két-számjegyet megközelítő kamat járt, most meg a külön féle tranzakciók után levont banki díjak összességére sem elegendő a kapott kamat.

Akkor miről beszélünk? Hova lesz a bankok bevétele, ami tulajdonképpen a mi megtakarított pénzünkön hizlalja őket? Sejtem, de hátha akad nem banki(!) szakértő, mondjuk tökös politikus, képviselő, aki megmondja -- elvégre képviselője a népnek.



2019. febr. 4. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

A Bank nem szeretetszolgálat. Nem azért dolgozik, hogy neked legyen jó. Komoly profitot akarnak termelni.


Ha lenne érzelmei a bankároknak nem írják meg úgy a devizahitelek szerződését, hogy annyi kilakoltatás legyen mint most :P

2019. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

"mondjuk tökös politikus, képviselő, aki megmondja -- elvégre képviselője a népnek."


A pénzkibocsájtás a Bankok monopóliuma. 10% lehet a valóstőkéjük a maradék 90% fiktív pénz. Kiadnak neked pl hitelt. Annak az összegnek a 10%-ával kell rendelkezniük. Namost ilyenkor bekerül a gazdaságba korábban nem létező pénz, ami után ők kamatos kamatot szednek. Érted miért a bankár dinasztia a leggazdagabb?


Gyakorlatilag a képviselőket is megveszik. A kampányukat is ők fizetik és benyújtják a számlát. Ma nem gazdasági kapitalizmus van, hanem pénz kapitalizmus. Ezért kell állandó növekedés, minél több eladás TV-ből, mosógépből. Neked nem kell évente új hűtő, plazma. Ez teljesen irreális, de a banknak megéri, mert pénzt állít elő a semmiből.

2019. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Mert a "pénzügyi szektor" nem Máltai Szeretetszolgálat! A sajátjukat is kitermelik bőven. Ettől függetlenül igazad van, lehetnék valamivel magasabbak a betéti kamatok. Igaz, a hitelkamatok is csökkentek 🤔
2019. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bank által adott kamatot nem az határozza meg, hogy mennyit keres a bank, hanem hogy mekkora az a kamat, amiért te hajlandó vagy betenni a pénzedet a bankba. Illetve mekkora az a kamat, amiért elég sokan hajlandóak betenni a pénzüket a bankba. Ha túl alacsony a kamat, akkor túl kevesen teszik be a pénzüket, ha túl magas, akkor viszont a banknak túl sokat kell fizetnie. A kettő között van egy egyensúly, ahol a bank profitja maximális. Ez határozza meg, hogy a bank mekkora kamatot ad. Persze a valóság egy kicsit bonyolultabb, de ez az alapja. Kereslet-kínálat.
2019. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Hallottál már büntetőkamatról ? Na, ez az.
2019. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz utána annak, hogy abban a „mocskos átkosban” mekkora hitelkamat és infláció mellett volt az a 2 számjegyű betéti kamat (már ha volt ilyen egyáltalán).

Én arra emlékszem, hogy a rendszerváltásal úgy elszaladt az infláció, hogy az OTP hitelek törlesztései elértéktelenedtek. Akkor is 350Ft-t kellett fizetni havonta anyáméknak amikor még csak 9-10 ezer Ft volt a havi átlagkereset a ’80-as évek végén, meg amikor 1992-ben már 20 ezer felett. Amikor meg felvették a hitelt és a havi törlesztést, kamatot megszabták, akkor 2000 körül volt az átlagbér.

Meg arra emlékszem, hogy a Bokros csomag áldásos idejében a lakáshitel amit fel szerettünk volna venni, az 36%-os kamatú volt, amire még jöttek a költségek, egyebek. A betétekre közben ennek töredékét fizették.

A betéti kamat mértékét elsődlegesen a Nemzeti Bank alapkamata határozza meg, ami pedig az ország állapotától, a világgazdasági helyzettől együtt függ és számunkra legjobban az infláció jellemzi. Ha magas az infláció, akkor magasabb a kamat – ha alacsony, akkor a kamat is kisebb. De ahogy pontosan mekkora lesz a kamat, azt #4 már leírta.

Nézd vissza az elmúlt 30 évet! Akkor volt 2 számjegyű a betéti kamat, ha nagyon magas volt az infláció. A valóságban a haszon soha nem volt nagy a betéteken, mert bár a kamat magas volt, de közben az értékét sokkal jobban veszítette a pénz. Nálunk a bankok mindig is visszaéltek a fölényükkel, mert a magyar emberek nem szeretnek ugrálni és máshová áttenni a számlájukat, pénzüket. Én sem. Szidom a bankomat az alacsony kamatok és magas költségek miatt, de 20 éve maradtam náluk tettek bármit is.

2019. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem adnak neked magasabb kamatot a bankok, mert egyszerűen nincs szükségük a pénzedre.


Számos egyéb forrásból olcsóbban be tudják szerezni a szükséges forrásokat, nincs szükségük (drága) lakossági betétekre.


Ha majd nem lesz olyan pénzbőség a nemzetközi tőkepiacon, mint most, akkor a lakossági betétkamatok is felmennek majd.

2019. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!