Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek időnként megváltozik a politikai véleménye, vagyis egyszer az egyik oldalt, utána a másikat "pártolja"?

Figyelt kérdés

2019. febr. 13. 08:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem értelmes ember alapvetően nem vakon megy egy párt után, hanem vannak elvei, van alapvetően véleménye a dolgokról és ez alapján véleményt formál mindig az aktuális kérdésekről. Majd megnézi, hogy a kulönböző pártoknak mi a véleménye és azt választja, amelyiknek a véleménye a leginkább egybeesik az övével. Persze olyan is lehet, hogy az ember a "legkisebb rosszat" választja, azaz sok dologban nem ért egyet a párttal, de még mindig az áll hozzá a legközelebb. Meg olyan is lehet, hogy nem bír választani, mert egyik sem képviseli az ő véleményét.
2019. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

A politikai véleményem nem változott hanem fejlődött, alakult. Amíg egyetemista voltam, addig nem érdekelt a jővő, a családpolitika, a magyarság megmaradása, ellenben érdekelt a komcsik elzavarása, a szabadságjogok stb. Amikor megismertem a politikát, akkor azt is lassanként megismertem, hogy melyik politikus, melyik párt mit mond és közben mit cselekszik. Utólag pl. már visszavenném a szavazatomat az szdsz-ről, mert pont amiatt szavaztam rájuk, hogy antikommunisták, erre összeálltak az mszp-vel.

De ahogy öregedtem, tapasztalatokat szereztem, a történelmi ismereteim is nőttek és családom is lett. Már más az értéksorrendem, mint egyetemistaként, ezért más pártban találom meg azt, ahol képviselik azokat.

Ilyenkor nem a politikai véleményem változik, amikor egy-egy aktuális téma van, hanem azt látom másképpen, hogy melyik párt vagy politikus képviseli azt.

2019. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Ismerek sok ilyet oda áll ahol hasznot remél. Ismerek volt szdsz szimpatizánst akiből mszp-s lett. Most viszont a legmagyobb fideszes és gyűlöli a baloldalt. Ezt kívánja a pozíciója. De nagyon sok volt mszmp-s él még aki most fideszes hívő templombajáró. Egyesek jobbikosok lettek.
2019. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!