Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szülő egy, szülő kettő. Ti...

Szülő egy, szülő kettő. Ti mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

A francia parlament elfogadta, hogy az apa, anya, megnevezések NE legyenek használatban. Helyettük a szülő egy, szülő kettő legyenek. A gyereket nevelő MELEG párok miatti szolidaritás miatt.

Nekem semmi bajom a melegekkel, de ezt kicsit túlzásnak tartom, miért a francia többségi társadalom alkalmazkodik?


2019. febr. 16. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez ùgy undorîtó,ahogy van!

Nem csodálom,hogy meg akarják buktatni.

Remèlem,hogy egyszer úgy megbuktatták őket,ahogy vannak.

2019. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez valami vicc?
2019. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Nyilvan otthon mindenki ugy hivja a szuleit, ahogy akarja. Hivtalos papirokon meg nem mindegy, hogy van feltuntetve?
2019. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Ketté kell venni a dolgot.

Ha hivatalos papírokon szerepel a gyerek gondviselője helyett az a felirat hogy 1.szülő 2.szülő, akkor nincs vele bajom, mert manapság a válások, újabb és újabb házzasságok, nevelőszülők korát éljük. A gyereknek is és a hivatalos szerveknek is kellemetlen, ha az "apa" rovatba valójában nem az apa neve kerül, mert nem ő neveli, esetleg soha tudomást sem vett a gyerekről, hanem az új, sokadik férje az anyának. Vagy éppen ha nem az anyja neveli a gyereket, hanem az új feleség, akkor ott is kellemetlen.

Azonban ha mint egymás közötti megszólítást teszik lehetetlenné, pl. ahogyan máshol már az óvónők vagy tanárok nem mondhatják azt hogy kedves anyukák és apukák, az már agyament marhaság.

Lehet, hogy a döntés oka az amit elsőként írtam, de sajnos a körülményeit nem így tálalták, pont azok hangoskodnak és verik érte a mellüket, meg követelték, akiknek nem lett volna szabad - és akik miatt most ennyire sokan elutasítják.

2019. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

"nem mindegy, hogy van feltuntetve"


Nem mindegy! A gyerek egy nő és egy férfi együttlétéből születik, ezt hívják családnak az idők kezdete óta. Ennek férfi tagja az apa, a női tagja az anya. Mivel a férfi és a nő nemiség különbségeket rejt magában, a családban betöltött kitüntetett szerepük is más. Ezért nem hívhatjuk őket 1-es szülőnek és 2-es szülőnek.


De ha már meleg férfi párról beszélünk, akik örökbe fogadnak és bántja őket ez a fránya "apa" és "anya" megközelítése a dolgoknak, akkor én meg azt mondom, hogy nekem az fáj, hogy "szülőnek" nevezik őket. Legyen CSAK a meleg párok esetén az elnevezés: 1-es személy, 2-es személy és jegyezzék meg a sorszámukat. Mindemellett ne erőltessék rá a többsége a hülyeségüket, ha azt szeretnék, hogy elfogadjuk őket. A kisebbség érdeke sohasem élvezhet nagyobb támogatást, mint a többségé!

2019. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
58%

4-es jól kapisgálja, arról van szó, hogy a hivatalos iratokban kell így feltüntetni azt, amit nálunk gondviselőként tüntetnek fel.


Gondolom ettől is ki vagytok akadva és túlzásnak tartjátok. Egyébként nem csak a melegekről van szó, egy gyerek gondviselője messze nem feltétlenül a szülője.

2019. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Lehet elhamarkodtam a kérdést. Ha tényleg a hivatalos papírokról van szó, akkor végülis érthető.

Viszont akkor nem kellett volna összefüggésbe hozni a melegekkel.

2019. febr. 16. 12:48
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

#7

Igen, ez a baj, hogy pont azok verik ére, mellette a tam-tamot és hangoskodnak, akiknek nem kellene. Így nehéz nyugodtan átgondolni a kérdést, hiszen nem a racionális érvek lesznek amik feltűnnek, hanem hogy akik magukról sem tudják hogy micsodák, azok akarják másoknak megszabni hogy miképpen legyenek megfogalmazva iratokban.

2019. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Lesz ebből még zűr.. Főleg, ha a férfit írják a szülő 1-hez, a nő meg csak a szülő 2.

Teljes szexizmus.

2019. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, én is szülőnek hívom azokat az egyéneket akik miatt fogantam, vagy a keresztnevükön "anya" "apa" kifejezés szerintem megbélyegző, én nem emlékszem, hogy ki szűlt meg, ők soha nem említették, nem tudom továbbá, hogy milyen neműnek kell őket meghatároznom mint ahogy én sem tudom, hogy milyen neműnek érzem magam, néha így néha úgy.


20/

2019. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!