Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én nem értem ezt az...

Csak én nem értem ezt az ellentmondást?

Figyelt kérdés

Mielőtt kifejteném, mit nem értek, tisztáznám, hogy ezt semmiképp sem provokációnak szánom, célom csupán a megértés.

Szóval a baloldaliaktól, liberálisaktól sokszor olvasom, hallom, hogy nem kéne sírni Trianon miatt, el kéne már felejteni stb. Ezzel szemben ott vannak a zsidók, velük semmibaj sincs, mármint, hogy állandóan a Holokausztra emlékeznek és emlékeztetnek. Azt lehet, sőt kell is. Soha egy balostól sem hallani, hogy nem kéne sírni a Holokauszt miatt, lépjenek tovább stb. Most meg azt hallom, hogy emléknappán nyilvánítanák mai napot, a cigányok miatt. Meg emlékmű... Ha meg Trianon-emlékmű épül....



2019. febr. 23. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Egyszerűen csak annyi, hogy sokan Trianont nem veszik “súlyos katasztrófa” számba, vagy ha igen, nem tartják 99 év távlatából olyan jelentősnek, szemben a nemzetközi népirtásokkal. Egyébként ha már itt tartunk, érdekes, hogy pl. a törökök által elkövetett kurd “népirtást” sem ismerik el nemzetközlieg olyan súlyúnak, mint a Harmadik Birodalom tetteit, vagy az Egyesült Államok területén lévő őslakosok kiirtását és eltüntetését sem tekintik népirtásnak.

Hogy ezeknél mi a megkülönböztetés alapja, az jó kérdés.

2019. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem mindegy, hogy a családtagjaidat valamilyen mondvacsinált indokkal (sőt anélkül) kiirtják, vagy az országnak azt a részét, ahol élsz, más ország fennhatósága alá csatolják. Erdély közigazgatásilag soha nem volt Magyarország szerves része, hanem önálló entitásként volt jelen.
2019. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Én kitöltöttem egy politikai tesztet, ami megmondja, hogy milyen irányultságú vagyok. Az jött ki, hogy full liberális vagyok. Mégis leszarom a holokausztot, és Trianont is. Úgyhogy a kérdésed máris értelmetlen.
2019. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

De ellentmondás! Ahogy az is ellentmondás, ha azt mondom, hogy "magyar az akinek fáj Trianon", viszont a holokauszt meg nem az én bajom.


Szerintem az lenne az egészséges, hogy magyar az, akinek fáj Trianon, ÉS európai az, akinek fáj a holokauszt! (És magyarként persze európai is vagyok.)

2019. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Vannak ostoba liberálisok, és értelmes liberálisok.


Vannak ostoba emberek és értelmes emberek.


Általánosságban csak egy ostoba ember mond olyat józanul, hogy egy nemzet/népcsoport/közösség tragédiáját "el kéne már felejteni".


Elfelejteni SEMMILYEN csapást nem szabad elfelejteni, általánosságban a történelmet nem szabad elfelejteni.

Túllépni, megemészteni, elfogadni, együtt élni vele már annál inkább célszerű.


Utálom a történelmi kegyetlenségeket, hatalommal való visszaéléseket mérlegre tenni, és azt számolgatni dekára, hogy melyik eseménynél haltak meg többen, melyik eseményben voltak többen érintettek.


A holokausztban milliók haltak meg, és még efölött sok millióan vesztették el társadalmi helyüket az üldöztetések miatt.

Trianonba egy egész ország sorsa siklott félre, ágyazott meg további 100 évnyi ellenséges hangulatnak, és teremtett alapot konfliktusoknak. És itt is milliós a társadalmi, vagyoni sérültek száma.


Van egy bizonyos határ, ami felett már nem méricskélünk, hanem ugyanolyan súlyúan kezelünk mindent.


Ha valaki 100 embert lő le egy pályaudvaron, valaki meg 103-at, az nem jelent semmit se. Mind a kettő ugyanarra a szintre került, nem méricskéljük őket egymáshoz.


Nem méricskéljük a gulágra szállítottakat se a holokausztbban deportáltakhoz, nem méricskéljük az örményeket se a zsidókhoz vagy az ukránokhoz akik a holodomorba pusztultak, nem méricskéljük Trianont se semmi máshoz. Jó érzésű ember nem mond olyat egy kerekesszékes embernek egy vakkal összehasonlítva, hogy "De te legalább látsz". Mindkettő önmagában kezelendő csapás.


Mindkét oldalnak az elemi jóérzésről, humánumról kéne tanubizonyságot tennie, azáltal hogy elismeri a másik oldal egyenlő súlyát.


És ismétlem: A traumákat nem előhánytorgatni kell, hanem megtanulni feldolgozni, szerves részévé tenni a múltnak.

2019. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

Magyar az, akinek fáj Trianon,

Viszont a holokauszt meg -- nem az én bajom.



Pontosan.

2019. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Baloldali vagyok és liberális és egyetértek a kérdezővel. Sosem értettem miért van ez a fátylat rá hozzáállás Trianonnal kapcsolatban. Súlyos bűncselekmény történt.
2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
71%

Fordítva is ellentmondásos: a "jobbosnak" nem fáj a holokauszt, trianon meg igen.


A megoldás az, hogy:


1) nem vagyunk egyformák és máshogy ítélünk meg egyes eseményeket

2) politikai törésvonalak mentén kisajátították ezeket az eseményeket, és egy jóérzésű ballipsi nem fog együtt sírni a neonácikkal, a jobber meg nem hajlandó együtt sírni a hazaáruló komcsikkal.

2019. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

Miért kellene bárkit érdekeljen a holokauszt a zsidókon kívül?


Ráadásul még, hogy az tesz valakit Európaivá, hogy érdekli-e a holokauszt... :D Ezek szerint én, a görög és olasz véremmel nyilvánvalóan koreai vagyok. :D

2019. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Trianon miatt senki sem húz vagyonokat és nem használja politikai bunkósbotként bármiféle kritika elhallgattatására. Tehát a trianoni események emléke nem védendő biznisz.
2019. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!