Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számodra milyen fegyvertartási...

Számodra milyen fegyvertartási rendszer lenne az ideális? Miért?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A jelenleginél lazább szabályozást preferálnám, de azért az USA-béli vadnyugati szintűt nem.

Én lehetővé tenném a fegyverVISELÉST bizonyos jól indokolt esetekben, természetesen kérvénnyel, indoklással, és lehetőleg valamilyen orvosi vizsgálattal megelőzően. Viszont bizonyos fegyvertípusok fegyverTARTÁSÁT a nem büntetett előéletűek számára automatikusan engedélyezném(kb mint Ausztriában). Ilyen fegyverek pl. a vadászpuskák. Egy egylövetű, hosszú csövű fegyverrel nemigazán fognak bankot rabolni, sem elrejteni nem lehet jól, sem tűzharcban nem az igazi, de ha valami idegen kutakodik a garázsodban éjjel, akkor könnyen kérdőre lehet vele vonni, hogy a csavarhúzót keresi, vagy az imbuszkulcsot. Illetve mivel nehéz elrejteni, és csak a tartását engedélyezném automatikusan, a viselését nem, ezért ha valakit meglát vele az utcán a rendőr, akkor könnyen lekapcsolhatja.

2019. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

A jelenlegi jó.

Ha ettől lazább lenne akkor hiába boxoltam évekig ha az akit éppen megnevelek úgy beparázik hogy előhúz egy pisztolyt és lelő.

2019. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
most néztem meg az új zélandi vérengzés közvetítését, hát ezek után teljes szigor!
2019. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lett volna az áldozatoknál is lőfegyver, tudtak volna védekezni, nem volt, így megölték őket.
2019. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!