Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem politizál, nem érdekli a politika?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy engem nem érdekel a politika. Számomra ez a kijelentés érthetetlen, mert a politika magába foglal mindent ami az életben fontos, szerintem nem kell részleteznem (oktatás, egészségügy, közlekedés, stb). Ha meg valaki abszolút nem tájékozódik semmiről, mert őt állítása szerint nem érdekli, akkor mi alapján szavaz?

2019. márc. 18. 17:53
1 2
 1/13 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem szavaz :)


Amúgy politika alatt inkább a napi pártpolitikát szokták érteni, ez engem se érdekel.

2019. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Vannak ilyenek, buta emberek. Nem értik, hogy a politika az életüket, a jövőjüket, a gyermekeik, unokáik sorsát jelenti, mindenki a bőrén érzi szó szerint. Viszont olyan van, hogy nincs valakinek pártszimpátiája, nekem sincs, ezt persze megértem, de ettől függetlenül is lehet követni alap szinten legalább a politikát. És persze ez alapvetően szükséges is ahhoz, hogy eldönthesd felelősen kire szavazol.
2019. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.
2019. márc. 18. 18:36
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Sok ilyen van. Van aki konfliktuskerülő és nem akar beleállni érzékeny témákba. Van akit nem érdekelnek a saját kis hétköznapjain kívüli dolgok.


"Ha meg valaki abszolút nem tájékozódik semmiről, mert őt állítása szerint nem érdekli, akkor mi alapján szavaz?"


-Nem is szavaz

-Választások előtt ami információmorzsák eljutnak hozzá, pl. plakátokról vagy politikai reklámokból

-Hogy most elégedett-e a helyzetével, vagy változást akar

-Ideológiai alapon. Pl. ha a szüleit bebörtönözték a kommunisták, vagy épp a kommunisták vakarták ki őket a sz@rból.

-Kap egy zsák krumplit, ha adott helyre szavaz

2019. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Paranoid skizofréniában szenvedek a tünetek alapján. Engem megzavarnak a pártok és összeveszek magammal ezért inkább nem politizálok.
2019. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

"a politika magába foglal mindent ami az életben fontos"


Ami fontos az a gyereked, a párod, a családod, a lakhatásod, a megélhetésed, ezek a fontos dolgok és attól, ha Y helyett X pártra szavazol nem lesz jobb a kapcsolatod, nem lesz okosabb, vagy hülyébb a gyereked, olyan lesz amilyenre neveled, a kapcsolatod is olyan lesz, amennyit beleadsz, a munkahelyed is olyan lesz, amilyet elérsz, amit a politika kínál az csak egy plusz -a mellé, amit elérsz-kiharcolsz. Én teljesen meg tudom érteni, amikor valaki ki szeretné zárni a saját életéből mások inkompetenciáját. Sokat tud hozzáadni egy ember életéhez az, ha nem frusztrálja magát olyan dolgok miatt, amire a ráhatása minimális, hanem csak szimplán ha van egy problémája megoldja.

2019. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Eleinte érdekelt a politika, kétszer szavaztam is, aztán úgy alakult, hogy egyre kevésbé érdekelt, a saját dolgaimmal törődtem, mert attól, hogy bármelyik párt van hatalmon, a saját életem fontos eseményei nem fognak semennyire sem változni.

Akiknek haszna van a hatalom megszerzéséből, annak nyilván fontos ez, de engem nem érdekel, hogy ki sütögeti a pecsenyéjét.

Gyakorlatilag TV-t sem néztem egy évtizedig, illetve ez nem pontos, mert nagyobb sportrendezvények során, olimpiák, vagy Futball VB idején egy kicsit visszaszoktam, de nem szeretem a buta vetélkedőket, utálom a reklámokat, az ősrégi filmek nem szórakoztatnak, így nem követtem az eseményeket, olyannyira, hogy évekig azt sem tudtam, ki van hatalmon.

Természetesen nem is szavaztam ezekben az időkben.

Pontosabban az első két választáson szavaztam a rendszerváltás után, meg a legutolsón.

Nem volt különösebb jelentősége, ki van hatalmon.

Ha nézzük mondjuk a 19. század elején a választást, mentek az inszurgensek és beverték fokossal egymást fejét, vagyis akkor is voltak heves indulatok, harc a hatalomért, de az országnak tökmindegy volt, hogy melyik párt kerül a húsosfazék közelébe, mert az OMM-ben közös volt a hadügy és a pénzügy, ezzel a fő irányelvek meg is voltak szabva.

Ugyanez vonatkozik a szovjet érára és ez van most is, közös a két legfontosabb politikai intézmény, a többi alig számít valamit, szóra sem érdemes.

Most azonban van változás, a bevándorlás valóban jelentős különbséget ad, ezért pártoltam a kormánypárt külpolitikáját, mert egyetértek vele, a többi továbbra sem érdekel.

Kicsit furcsállom a szenvedélyes politizálást, mert ha valaki nincs valamelyik párt sleppjében, akkor aligha lesz pénze, nője, háza, vagyona, ha az általa preferált politikai tömörülés nyer, viszont az aktuális törvényekhez mindig igazodni kell mindenkinek, azzal pedig ha valaki jól szervezi saját életét, érhet el eredményeket, vagyis inkább azzal érdemes törődnie főleg, annak van értelme.

2019. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen vannak ilyen naiv emberek, akik bedőlnek ennek a szirénéneknek, hogy "engem nem érdekel, meg hagynajank békén, és ez nem is fontos" nevetségesek pl. olyanok mint a 6-os válaszoló, szegény tényleg azt hiszi, hogy amiről azt írja, fontos, azt nem 90%-ban a politika határozza meg. Pont fordítva a politika dönt a társadalomban élt életed 90%-áról, a maradék az a plusz amit te esetleg hozzátehetsz. Csak nekik így könnyebb, van egy alibijük, amit elsüthetnek, hogy miért lusták, buták és igénytelenek. Mert igen, akit nem érdekel a politika, az bizony mindhárom kategóriának tagja.
2019. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki így, szavakba önti, hogy " nem érdekel a politika", az nem mond igazat. Vagy azt érti alatta, hogy nem akar beszélni róla, vagy csalódott és ki akarja szűrni az életéből.

De vannak, akiket tényleg hidegen hagy, azok viszont nem beszélnek semmit róla. Szavazni bizalom alapján szavaznak, ami semmivel nem rosszabb vagy jobb, mint számolás-hogyan éri meg alapon.

2019. márc. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem tényleg nem érdekelt a politika, pontosan ahogyan már írtam, meg sem néztem volna a kérdést, ha még mindig így lenne, ebben igazad van és nagy ívben elkerültem a hevesen politizálókat.

Nagyjából országunk harmada ilyen, ők nem is szavaznak, ahogy én sem tettem sokáig.

Most is csak a bevándorlás érdekel, például az ENSZ migrációs csomagja, amin sokat gondolkodtam, hogy tényleg emberi jog e az, hogy minden ember ott éljen, ahol kedve tartja.

Van ebben szép is, az kétségtelen, de van sok olyan dolog is, ami megfontolásra érdemes.

Vegyük például az integrációt, mit értenek alatta.

Azt aligha várhatják, hogy egy bevándorló arab németté váljon, mert miért tenné?

Eszébe sincs elhagyni a vallását, a szokásait, amit nem is lehet tőle elvárni, mert miért egyen knödelt, ha nem szereti, vagy sonkát, ha tiltja a vallása? Hogyan integrálódhat akkor, ha a vallását megtartja, meg a hozzá szorosan kapcsolódó szokásait is? Németországban is arab marad, semmi kétség, csak németországi arab, aki egy ideig megelégszik az ottani csekély pozícióval, bérezéssel, mert több az, mint a hazájában, de egy idő múlva már nem és WC-t sem akar majd pucolni, mert nem túl jó meló, vagy ehhez hasonlóakat végezni és akkor már egyáltalán nem lesz elégedett, mint most a segéllyel.

Azon is törtem a fejem, hogy miért erőltetik egyáltalán a bevándorlást, miért a menedzselését választják, miért nem a visszaszorítására törekednek?

Azon kívül, hogy kellenek a fiatalok, a szaporulat és az olcsó munkaerő, hosszabb távon az is a képben lehet, hogy muszáj keverni a kultúrákat, a népeket, mert igaz ugyan, hogy a két világháborúnak, meg a reneszánsznak köszönhetően a keresztény világ nagy technológiai előnyre tett szert, de ez soha nem volt sokáig tartható.

Hiába tettek szert nyíllal, karddal, páncéllal egyes időkben egyes népek előnyre, ezek mindenkinek lettek egy idő múlva, ahogy atomfegyvere is van már iszlám államoknak, meg valaha elmaradott régióknak, Pakisztánnak, Indiának például.

Minden elterjed, nem lehet megakadályozni és egy modern háború mindenképpen elkerülendő, de ez csak akkor lehetséges, ha nem különülnek el többé egymástól a kultúrák, hanem összekeverednek és ez által összehangolják érdekeiket.

Talán tényleg szükséges egy Európai Egyesült Államok és utána egy Egyesült Világ, hogy az emberiség fennmaradhasson, de egyrészt az én időm már hamarosan lejár, ezért várhat még egy kicsit és amúgy is más alapokon tartanám ezt az egészet működőképesnek, meg igazságtalannak is tartom a mostani ezzel kapcsolatos folyamatokat.

Mellesleg ez sem érdekel túlságosan, mivel rajtam semmi sem múlik, csupán tájékozódni szeretnék és véleményt formálni, megérteni az eseményeket, a várható következményeket rövid és hosszú távon.

2019. márc. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!