Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen...

Miért van az, hogy régen hazamentünk, hogy megpofoztak a tanárok még odahaza is kaptunk, ma meg ilyen esetben a tanárt verik meg, miért fordult meg ez a trend vagy mi ez az értékitélet?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 17:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Ma mindenki csak azt nézi, hogy mihez van joga. Az hogy mi a kötelessége az senkit sem érdekel.

Régen mindenkinek joga volt hallgatni, ha nem tette akkor kapott mellé két pofont és máris tisztában volt a jogaival.

2019. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Gratulálok,remek Stockholm szindrómás lett belőled,sajnos nem vagy egyedül,rengetegen vagytok.


Milyen szülő az,akinek a gyerekét megpofozza egy közszolga,és hazamegy és még otthon ő is pofozkodik?

2019. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Amúgy meg,ha én nem verem a gyerekemet más se verje.

Aki gyenge idegzetű ne menjenek tanárnak...

2019. máj. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Tanárként és szülőként is úgy gondolom, hogy erőszakkal és megfélelmìtéssel nem lehet eredményt elèrni.

Általános iskolában az egyik tanárom egy agresszív barom volt. Ràborìtotta a padot a diàkra, húzta a lányok haját, erőből tarkón vágta a fiúkat. Ehhez nincsen joga szerintem egy szülőnek és egy tanárnak sem. Örökre eltiltanàm a tanári pályától az ilyeneket.

A tiszteletet nem úgy kell kiérdemelni, hogy szarrà vered a nálad gyengébbet. Természetesen a szülő önbìràskodàsàval sem értek egyet. Nem kéne, hogy eddig fajuljon a dolog.

Átlag gyerek, ha rosszat tesz, akkor egy sima beìràs az ellenőrzőjébe is bőven elég, megtanulja a leckét és otthon is fejmosàst kap. A gond ott van, ha a szülő leszarja és semmilyen következménye nincs otthon akár egy igazgatói figyelmeztetésnek sem.

Sok ilyet láttam, ahol a szülő egyáltalán nem foglalkozik a gyerekkel és így a gyerek számára sincs visszatarto erő, ha megbukik vagy kirúgjàk sem érdekli..

2019. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%

Jó pár éve történt a környékünkön:

Az ügyeletes tanár a fiú wc-ből síró lányhangot hallott. Bent egy 7-8 éves kislányt térdepeltetett, hajánál fogva 2 hasonló korú kisfiú és orális szexre akarták kényszeríteni a könyörgő kislányt. A tanár 1-1 maflás kíséretében kipenderítette a 2 kölköt. Az igazgató behívatta a fiúk szüleit. Az egyik apa megütötte az igazgatót és az ügyeletes tanárt, mondván az ő fiát ne merje senki pofozni. Nos, azóta felnőttek. A pofozkodó apa fia már megjárta a börtönt is. Ott, szerintem durvább dolgok történhetnek...

2019. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Feelgood35 válasza:

A 11-es hozzászólóval teljes mértékben egyetértek.


Másrészt ma már szociálisan nem olyan buták az emberek mint 20-30 éve. Már nem kell sokat gondolkodni azon hogy kinek van igaza...


A gyerekek 16 éves korig tankötelesek... nekik kötelező iskolába menni, ezen a verés nem segít.


Viszont lehetne annyi esze a tanárnak, hogy kiküldi az óráról a rossz gyereket azzal a megkötéssel, hogy édes fiam várd meg kinn az óra végét a folyosón. Ha elhagyja az iskolát és elüti az autó háát úgy járt, óraközi szünetekben is elmehet... erre középiskolában nincs kontroll, általános iskolába meg kapacitás nincs általában.


A nevelési célzatú kisebb testi fenyítés helytálló volt régen. Miért? Mert nem voltak azok a kommunikációs utak, alternatív megoldások mint manapság, a rossz kölköket nem lehetett másképp jóra bírni.


Ma már kevésbé elfogadott hisz, ha megfelelően működik a rendszer a neveletlen, beilleszkedésre képtelen gyerekeket elkülönítik a fegyelmezett, tanulni vágyó társaiktól.


A tanároknak viszont sok tekintetben "meg van kötve a keze". Még egy iskolaigazgató is felülbírálhatja a döntéseit, még akkor is ha azok a nevelési elvekkel megegyezőek.

2019. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én 38/f vagyok.


Kikaptam jó párszor. Megérdemeltem.


De az már mindig elkeserített, amikor azt láttam, hogy a tanárok a legpofátlanabb gyerekekkel végül is jóban voltak.


És az is elkeserített hogy amikor valamiért kaptam, akkor a felnőttek, tanárok utána jól összeröhögtek a hátam mögött (többször láttam ezt játék közben).

2020. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Régen mindenkinek joga volt hallgatni, ha nem tette akkor kapott mellé két pofont és máris tisztában volt a jogaival."


az ilyen mondatok tökéletesen megmutatják, mennyire elmaradott a magyar társadalom.

még 2022-ben is nosztalgiázik sok ember, hogy "sorkatonaság így, iskolai pofonok úgy".


1,a problémám az, hogy nem látom, a pofonokat kapó idősebb generáció bármiben is jobb lenne a pofázáson kívül.

2, jobbára olyanoktól hallom, akik kövérek, nem beszélnek nyelvet és nincs semmi piacképes tudásuk, ergo nehezen tartanak lépést a mai világgal.

2022. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!