Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a negyedik...

Mit gondoltok a negyedik hullámú feminizmusról?

Figyelt kérdés

[link]


Bírálja a neoliberális harmadik hullámú feminizmust, végre nem azon van a hangsúly, hogy több női vezető kéne, hanem rendszerkritikáról szól. A feminizmusnak szerintem mindig erről kellett volna szólnia.


2019. máj. 8. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom eldönteni, hogy finkelsteini módszerrel próbál-e valami érvényeset mondani, mielőtt előjönne a hazugságával – jelen esetben a 99% problémájába belecsepegtetni a nők "elnyomását" –, vagy a feminizmust mint trendi ideológiát akarja felhasználni antikapitalista nézeteihez, egyik esetben sincs köze a szabadpiacnak ahhoz a hazugsághoz, hogy a nők el vannak nyomva. Idézek:


"A nők társadalmi alárendeltsége nem a kapitalizmussal kezdődött, de a kapitalizmus hozta létre a nemi egyenlőtlenség, szexizmus „modern” formáját az által, hogy a társadalmi reprodukció feladatát a nőkre helyezte ki, naturalizálva a nemek közötti munkamegosztást, illetve elválasztotta ezt a fajta reproduktív, gondoskodó munkát a termelő tevékenységtől, és alá is rendelte ennek" Tehát a kapitalizmusnak az anyját, amiért a nők tudnak szülni, és nem nevelhetik a gyereküket az irodában vagy a gyártósoron? :D


Várjál, továbbolvastam :DDD Kizárt, hogy ezt a szart valaki komolyan gondolja, az ufók építették a piramisokat mert 5000 éve még nem tudtak az emberek számolni teóriájának szintjén mozog. Akartam még írni ezzel kapcsolatban, de egyrészt rájöttem, hogy értelmetlen, saját magát parodizálja ki az írás, másrészt túlságosan röhögök

2019. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam, hogy a világon a nők max. 7%-a ért egyet a feminizmussal, azok nagy része sem igazán tudja hogy pontosan mi ez. Emberek nagy része nem foglalkozik ezzel, ez nem más mint hisztéria keltés, és ha megunják, majd hazamennek...
2019. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!