Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gondolom, sokan olvastátok,...

Gondolom, sokan olvastátok, vagy láttátok, hogy kiemelték a Kishableányt. (? )

Figyelt kérdés
Amiről a véleményeteket kérdezem: hogy engedhették meg, hogy a Viking elhagyja az országot és újrafestve visszatérjen? Mit gondoltok róla? Miért tették?

2019. jún. 11. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A baleset után a hajóról minden bizonyítékot begyűjtöttek, átnézték, átvizsgálták a hajót, a személyzetet kihallgatták.

Mivel minden megvolt, elengedték.

Ítélet úgyis csak évek múlva lesz, addig álljon a hajó Budapesten?


A koreaiak akadtak ki rajta hogy miért engedtük el, ezért visszahívták, aztán most átvizsgálják megint...

2019. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"ezért visszahívták, aztán most átvizsgálják megint..."


Nem hívták vissza, menetrend szerint jött.

Miért ne engedhették volna meg? Mi ellen van kifogásod? Hogy elengedték, vagy hogy újra itt van? Az átfestésnek gondolom csupán üzleti oka van, rengeteg fotó és videó készült magáról a balesetről és a hajóról is, feltételezem a hatóságok is készítettek. A baleset a kapitány felelőssége, ő fogságban van.

2019. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, akkor rosszul informált voltam :D

Egyébként igen, a sérülésekről is készítettek fotókat, szóval a bizonyítékok rendelkezésre állnak, nem volt oka itt tartani a hajót

2019. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2.! Nagyot tévedsz. Nemcsak a koreaiak. A kapitányt igen, letartóztatták, de ha semmi szabálysértés nem történt, csak a kapitány hibázott - szerinted -, akkor miért volt fontos a 2 méter mélyen lévő víz alatti festékhibát kijavítani ilyen sürgősen? Nem gondolod, hogy elég nagy az ellentmondás még a saját válaszodban is?
2019. jún. 11. 16:18
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

Nagyot tévedsz.


Miben?


Nemcsak a koreaiak.

?? Nem is írtam a koreaiakról.


"A kapitányt igen, letartóztatták, de ha semmi szabálysértés nem történt, csak a kapitány hibázott -"


??? Mi az, hogy semmi szabálysértés nem történt? A szabálysértést nem a hajó követte el, hanem a kapitány, aki azt vezette. Ő pedig előzetesben van.


"akkor miért volt fontos a 2 méter mélyen lévő víz alatti festékhibát kijavítani ilyen sürgősen?"


Gondolom egyrészt a festékhiányos hajótest korrodálódik a vízben. Másrészt ha átfestik, akkor nem vízfelszínig csinálják meg, hanem teljesen. Te például az autódat csak ott javíttatnád meg, ahol látszik, a többi had pusztuljon?


"Nem gondolod, hogy elég nagy az ellentmondás még a saját válaszodban is?"


Nem.

2019. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mert talán egy szállodahajónak a jómódú utasaikkal nem feltétlen előnyös külső hibákkal elindulnia, főleg, hogy a hajó sem régi gyártású? Nem hinném, hogy a hajót üzemeltető cégre nézve előnyös lenne egy (akár "csak" kinézetileg is) hibás hajó, főleg, hogy 2019 márciusában kezdett el utasokat szállítani..
2019. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5., hiába fejted itt ki a hülyeséget, mert elkerülte a figyelmedet a HA szó. Kb. annyit értesz egészhez, mint én. Akkor Magyar Attila mit beszél? Szerinted csak tépi a száját? Hallottad a beszédét, nyilatkozatát? Egyébként is van egy nyers stílusod bármelyik kategóriában, de olyanról ne okoskodj, amihez tényleg nem értesz. Ja, és nem pontoztalak le... Nem vagyok bunkó, ha felteszek egy kérdést, akkor tiszteletben tartom a véleményeket, de te most nekem támadsz. Teljesen feleslegesen.
2019. jún. 11. 19:54
 8/10 anonim ***** válasza:

"miért volt fontos a 2 méter mélyen lévő víz alatti festékhibát kijavítani ilyen sürgősen?"


Nyilván azért, mert egy vadonatúj, 2019-ben vízre bocsájtott luxus szállodahajóról van szó, amit jómódű utazóközönség használ. PRESZTÍZS.


Olyen az, mint hogy egy Forma 1-es autót sem állítanak oda ütött-kopottan a versenypályára attól függetlenül, hogy átlag ember nem rohan a Suzukit javítani az első karcolásnál. Vagy egy jómódú szálloda sem engedheti meg magának, hogy repedezett falai meg hányástól foltos padlószőnyege legyen. Vagy esküvőre sem szakadt ruhába megy a menyasszony.


Másrészt van fényképes dokumentáció, videók és valószínűleg rengeteg "papír" ami bizonyítékként használható. Semmivel nincsenek előrébb azzal, ha itt vesztegel egy hajó hónapokig.

2019. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"mert elkerülte a figyelmedet a HA szó."


Nem kerülte el. Senki sem mondta, hogy nem történt szabálytalanság, azt mondjuk mindnyájan, hogy annak bizonyításához nincs szükség a hajóra.


"Akkor Magyar Attila mit beszél? Szerinted csak tépi a száját? Hallottad a beszédét, nyilatkozatát? "


Nem hallottam, fogalmam sincs róla, ki ő. Ha Bencsik Attilára gondolsz, a vele készült interjúban nem mondott olyat, ami ellentmondana annak, amit írtam.


"Egyébként is van egy nyers stílusod bármelyik kategóriában"


Ez nézőpont kérdése. Veled pl nem voltam nyers.


" Ja, és nem pontoztalak le..."

Írtam én ilyet??


"de te most nekem támadsz. Teljesen feleslegesen"


Nem támadtam. Leírtam a véleményemet a kérdésedre. Te kérdezted.

2019. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magyar Györgyöt akartam írni, eltévesztettem. Azóta már olvastam sokmindent. Nagyon megoszlanak a vélemények ezzel a kérdéssel kapcsolatban, hogy a Vikinget miért engedték tovább. Még most sem tudom eldönteni, kinek van igaza és mit kellett volna tennie a belügyminiszternek valójában.
2019. jún. 12. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!