Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elvándorlás/kivándorlás még...

Elvándorlás/kivándorlás még van? Úgy értem, hogy már alig hallani a médiában róla, de attól még jellemző? Vagy csak a médiaszenzáció múlt el, és más témára figyelnek? Még most is jellemző az elvándorlás/kivándorlás a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 10:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
10-es! Van egy rossz hírem, azt a munkakört, amit Magyarországon betölthetsz érettségivel azt Ny-Európában is betöltheted érettségivel, és ott is van esti képzés. De továbbra se értem, miért akarod elferdíteni, a tényeket. A tény az, hogy Magyarország sokkal nehezebb boldogulni, kevesebbet ér a bér. Ergo ha valaki nyugaton nagyobb vásárlóértékű bérből se boldogul akkor, ha hazajön itthon végképp nem fog. Maximum annyi, hogy itt ha nincs pénze a szülei eltartják. De ha valaki hosszú ideig erre szorul az vagy nagyon magatehetetlen, ami sehol sem jó vagy nagyon lusta, ami megint országtól függetlenül nem jó.
2019. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
#8 csak nem rájöttél, hogy a világ legjobb helye Magyarország?
2019. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

11: Na hát veled is ennyire éri meg megpróbálni beszélni. Ha a magyar fiatalok életképtelenségét ennyire az ország helyzetére próbálod fogni akkor hajrá, tedd azt. Ettől függetlenül rengeteg ember tudott normálisan elhelyezkedni az országban eddig is, és most sem áll semmi az útjukban. A saját hozzáállásukon kívül, egyértelműen. A mostani fiatalság, akik már ott tartanak, hogy az érettségi "nehézsége" miatt akarnak tüntetni... Hát sok sikert nekik az életben, akárhol is próbálnak sikert. Már ha próbálnak.


Ha te azt állítod, hogy egy darab érettségivel külföldön jobban lehet boldogulni mint itt, akkor itt nem én vagyok az aki ferdíti a tényeket. Vagy csak szimplán fogalmad nincs arról, hogy mit beszélsz és tolod az ellenzéki propagandát.

2019. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt még hozzáteszem, hogy nem mindenki akar örökre kiköltözni, csak nem akar 35 évig fizetni hitelt egy lakásért. Kimennek az alap végzettséggel, kibekkelnek néhány évet, a félretett pénzből pedig hazajönnek és megveszik a házat, vagy leteszik az ár nagy részét kapásból. Nem mindegy, hogy 35 évig fizeted a hitelt, vagy csak 10 évig.
2019. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy csak szimplán fogalmad nincs arról, hogy mit beszélsz és tolod az ellenzéki propagandát."


Hogy innen fúj a szél! Akkor ebbe kár is volt belekezdenem, bár azért én a helyedben elgondolkodnék, hogy ki tolja itt kinek a propagandáját...

A tények kimondása nem propaganda, ennek a letagadása, már annál inkább.

2019. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

Tessék, mai cikk a kivándorlás folytatásáról:


[link]


Spoiler: nem mosogatni mennek.

2019. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 LazyJones ***** válasza:
100%
Én azt tudom, hogy amelyik ismerősöm kiment, az kint is maradt, mind egy szálig. Tudom, hogy ez csak kb 10-15 ember, de egyik sem akar hazajönni, olyan is van, aki a gyerekeit már meg sem tanítja magyarul. Ja, és egyik sem mosogatásból él, még ha azzal is kezdett az elején.
2019. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Mi 2012-ben mentünk ki a felségemmel. Nekünk bejött a dolog, mégis hazavágytunk, és tavaly haza is költöztünk. Van egy bizonyos kor, ami fölött nem szívesen vált hazát az ember.
2019. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A cégünknél pont tegnap dolgozott utoljára nálunk 2 kollégánk. Az egyik Angliàba, a másik Ausztriába költözik a következő hetekben.

Nálunk 140 körül kerestek, én csinálom a bérszàmfejtést.

Szerintem van kivándorlás folyamatosan, alacsonyak a fizetések és iszonyúan drága az élet hozzá képest. Fiatalként egyre kilàtàstalanabb a helyzet, esélyed sincs saját házra ha nem lesz 3 gyereked. Albérlet meg az egész fizut elviszi.

Külföldön is drága, de több marad zsebben az albi és a rezsi kifizetése után, mint itt az egész fizud. Az élelmiszerarak meg kb ugyanott vannak

Szerintem már lejárt duma, hogy mindenki mosogat meg nyomorog kint. Akinek szakmája van itthon, az kint is jó esetben abban dolgozik.

2019. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

16

Az Index rendszeresen toboroz külföldre, biztos kifizetődik nekik.

A betett cikk is tele van tényelhagyásos hazugságokkal. DE akit az ilyen cikkek befolyásolnak, az jobb is, ha menedékjogot kér/kap Kanadában. Hogy azok helyett fizesse az adót, akik meg Kanadából mennek az Usába dolgozni. Oda is való, magyarnak silány.

2019. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!