Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a nézeteimről,...

Mit gondoltok a nézeteimről, szerintetek milyen ideológiai, amelyhez a leginkább közel állok, és milyen, amelyek érezhetően jelen vannak?

Figyelt kérdés

Szóval az alábbi 18 pontban szedtem össze, a nézeteimet:


1. Nem nézek le senkit olyan tulajdonsága miatt, amelyről nem maga tehet (nem, bőrszín, szexualitás, nemzetiség stb.).


2. Igyekszem nem előítéletes lenni, és nem általánosítani, kollektív elítélni bizonyos emberi csoportokat egyes tagjai miatt.


3. Toleráns és elfogadó vagyok, szeretem és tiszteletben tartom az emberek sokféleségét.


4. Az egyént, és az egyén önrendelkezésének szabadságát előbbre tartom, mint az egész társadalom, vagy nemzet érdekét, sőt utóbbiak létezését nem ismerem el, lévén ezeket is egyének alkotják, így ezek szerintem pusztán fikciók.


5. Mindennél fontosabbnak tartom az alapvető jogok érvényesülését, és a demokratikus társadalom, illetve a jogállamiság megőrzését. (Ezért is aggaszt, hogy merre tart az ország jelenleg, és egyre kevésbé érzem magam itt jól.)


6. Megvetem a szélsőséges eszméket, de úgy gondolom, hogy ezek kifejezésének is teret kell engedni, addig amíg ezzel mások jogai nem sérülnek.


7. Nem vagyok vallásos, de vallásellenesnek sem tartom magam, pusztán azt tartom fontosnak, hogy az állam és az egyház amennyire lehetséges váljon el egymástól.


8. Kiállok az Európai Unió mellett, és minden hibája ellenére az egyik legjobb dolognak tartom, ami a kontinenssel történhetett. Az Európai Egyesület Államok gondolatát is támogatom.


9. Elkötelezett vagyok a szabad piac mellett, de fontosnak tartom az állam bizonyos mértékű beavatkozást, ha az indokolt és arányos, különösen a fogyasztók védelmének érdekében.


10. Fontosnak tartom az állam szociális gondoskodást is, egy erős szociális háló meglétét, különösen az oktatás és az egészségügy területén, hogy az ezekhez való hozzáférés minél szélesebb körben biztosított legyen.


11. A környezetvédelem szerepét is fontosnak gondolom, és úgy vélem, hogy állami, illetve nemzetközi (egyezmény, szervezetek stb.) szintjén is komoly lépéseket kell tenni a gazdasági szereplők, és a magánszemélyek szintjén is a környezettudatos működésre, életmódra való ösztönzést. Akár szigorúbb normatív szabályok meghozatalát (pl. egyszer használatos műanyag áruk tiltása).


12. Támogatom az aktív eutanáziát, és úgy gondolom, hogy hazánkban is mielőbb meg kell teremteni ennek jogi, és gyakorlati lehetőségét is.


13. Kiállok az abortusz intézményét is, úgy vélem, hogy az anyának meg kell hagyni a döntés lehetőségét.


14. Támogatom az azonos nemű párok házasságát, és örökbefogadását, és úgy vélem, hogy erre is lehetőséget kell teremteni Magyarországon.


15. A béranyaság intézményét sem vetem meg, és ennek jogszerűvé tételét is tàmogatnám, ha úgy adódna.


16. A halálbüntetés ellen vagyok, lévén a reparáció teljes hiánya, azaz a helyrehozhatatlansága miatt.


17. A könnyű drogok legalizálását is megfontolnám (marihuána, gomba stb.), legalább orovosi céllal engedélyezném.


18. A fegyvertartás liberalizálását nem tàmogatom, legalábbis olyan formában, mint az Egyesült Államokban van.


Jelenleg ezek jutottak az eszembe, mint fontosabb témák, kérdések.


Ezek alapján mi a véleményetek?


Én liberálisnak tartom magam, minimális zöld és szociáldemokrata átállással.



2019. jún. 21. 10:18
 1/6 A kérdező kommentje:
#1 Engem a hasonló megnyilvánulásokkal nem fogsz felbosszantani, ellenben magadról szegénységi bizonyítványt állítasz ki. Látszik, hogy provokálni szeretnél, de nem megyek bele, jelentettelek, és a hasonló hangvételű válaszokat is jelenteni fogom.
2019. jún. 21. 10:31
 2/6 tgt ***** válasza:
76%
Azt írod, liberálisnak tartod magad. A nézeteid szerintem is a liberalizmushoz állnak a legközelebb.
2019. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Index, hvg, 24, 444 vonal, ahonnan megtudtad, hogy mi a véleményed. Ez teljesen egybevág, célszerű lenne egy kicsit nyitni a többi médium felé is.
2019. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#4 Nem teljesen, olvasok szakirodalmat (leginkább ez alakította a világnézetem) is, illetve külföldi hírforrásokokat, de azt eltaláltad, hogy a magyar internetes sajtó, mely szereplőit követem. Sajnos más választás nem igazán van, mert ezeken kívül a többi oldal tömény kormány propagandát közvetít, amelyből nem kérek.
2019. jún. 21. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Jól írják (és jól látod): ez echte liberalizmus, elég tiszta formában, amely néhány tekintetben (mindenekelőtt a szociális háló kérdésére gondolok) a centrum bal széle felé kacsintgat.
2019. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy megvezetett birka vagy. Csak nem a csicska kormány oldalon, hanem a másikon.


Nincs ebben semmi meglepő. Az ország nagy része képtelen nem csak fekete fehérben nézni a dolgokat. És szeretik ha csak kettő oldal közül lehet választani. Te is köztük vagy. Ez van.

2022. aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!