Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai filmekben, rajzfilmekben...

A mai filmekben, rajzfilmekben miért van szinte mindegyikben legalább egy fekete bőrű szereplő? Ez burkolt propaganda akar lenni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 18:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem ma kezdődött.

Ott volt már a 60-as években a Rémusz bácsi, esti mesének a magyar gyerekeknek.

Aztán a 90-es években a gyerekműsorokban a fekete gyerek, aki a magyar gyerekek között a szerelemről gajdolt, talán 12-13 évesen -még nem mutált-.


Ma már hiányolják a csernobili filmből a négereket, hogy júj, micsoda rasszizmus, hogy nincs benne 1 se.


Mi a BURKOLT propaganda ezen? Kalergi terv gyorsabb fokozatra kapcsolva, mielőtt a sok hülye -ezek mi lennénk- észrevenné. Ami nem sikerült a hippiknek, majd megoldják a libsik alapon.

2019. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Na, már csak az alufólia sisakok kellenek :)

[link]

2019. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

3-as eléggé rasszista vagy, amiért úgy véled, hogy feketék csak fekete karakterekkel tudnak azonosulni, mert feketék... No comment


Főleg gyerek és tinisorozatokban vannak ezek a basickarakterek, mint az "okos kinai" egy fekete meg két fehér. Egyrészt azért, mert az amerikai polkorrektség megköveteli, másrészt meg ezek bevált karakterek, nem igényelnek sok munkát.


Nem rasszizmusból, debizonyos rasszokat szívesen összekapcsol az agy jellemvonásokkal, ezért a fekete rendőrfőnök, meg az informatika zseni keleti egy jól összerakottnak tűnő karakterkidolgozás. Mint a farmer fehér pólóval, bevált recept. Illetve ha minél "színesebb" (nem úgy érteni) a film, minél szélesebb skáláról válogatja szereplőit, annál jobbnak, teljesebbnek tűnik.


Engem ez a jelenség egyáltalán nem zavar, amíg az nem rontja a film hitelességét. Pl Csernobilban eléggé rontott volna a minőségen, nem oda illik.


Amerika kicsit ki akarná retusálni a múltját, meg a világ előtt az erkölcsi példaképnek megmaradni, csak szerintem ezt rossz úton próbálja.


Például ilyen a meleg karakterek is. Végre elfogadóbb a világ, végre mernek ilyen anyagokkal is dolgozni, de most már ott tart mindenki, hogy csak a hype miatt van beleerőszakolva ez a filmekbe. (Pl. Az új harry potter filmek) S ez megint a visszájára sül, megint szítja a melegelleneseket.

2019. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

'Ma már hiányolják a csernobili filmből a négereket, hogy júj, micsoda rasszizmus, hogy nincs benne 1 se.'

Miért, Csernobilban éltek akkor négerek? Szerintem az ukránoknál olyan csodaszámba ment volna egy néger állampolgár, mint egy remek fizetés..

2019. jún. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 mi lenne ***** válasza:
6/14 ha, németországban is végig mész délről északra, keletről nyugatra, itt is az a kép fogad.
2019. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

14.

Mit számít az, hogy éltek-e négerek Csernobilban. Akár éltek, akár nem, a FILMben helye van a néger szereplőnek. Aki leginkább föláldozza magát a közérdeknek.


Hiszen már az M5-ön is olyan Hamlet előadást mutatnak, amiben a korabeli színházdíszletek között néger Hamlet játssza a főszerepet, sötétbarna bőrrel, maszkozatlanul.

Nem úgy, feketére festve, mint a mi Othelló előadásainkban a fehér színész.


Igaz épp mostanában az operaház is festetlen fehér énekesekkel mutatta be a Porgy és Besst. Bár azzal más problémák is voltak. Kezdve az eleve vitatható dologgal, hogy egyáltalán opera-e a mű.

2019. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

'Mit számít az, hogy éltek-e négerek Csernobilban. Akár éltek, akár nem, a FILMben helye van a néger szereplőnek.'

Ennyi erővel Jézust, vagy bármely más történelmi szereplőt is játszhatná néger (bár muzulmánokkal próbálnád ugyanezt, teszem azt, Mohamed esetében, kivernék a hisztériát). Nem mintha gondom lenne a feketékkel, de egy adott historikus környezetben játszanak olyanok, akik valóban odaillenek.

2019. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17

És bizony, nyitott kapukat döngetsz, mert vannak, akik szerint Jézus is néger volt, csak az elnyomó fehérek kisajátították.


És elhiszed vagy nem, de én olvastam olyan 60-70-es évekbeli angolul írt TANkönyvet, amelyikben azt írták, hogy valaki -nekem- ismeretlen nevű amerikai fekete találta fel a C-vitamint.

Mert akkoriban az volt a cél, hogy a feketék önbizalmát növeljék; ezt magyarázta az öregasszony, akinek a pincéjéből kiürítettük a könyveket.

2019. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Meton ***** válasza:
Minden filmben van egy színes bőrű, bár ez nem feltétlenül néger, mert lehet ázsiai, arab, vagy cigány is. A lényeg, hogy nem lehet az összes főszereplő fehér. Az senkit sem érdekel, hogy menyire illik a történetbe. Például a Robin Hoodba is sikerült színes bőrűt becsempészni és ügyesen oldották meg, holott az akkori Angliáben nem hinném, hogy a fehéreken kívül más lett volna. A magyar filmekbe is tesznek legalább egy cigányt. De például minden filmben van legalább egy zsidó is. A homoszexuális is kötelező elem, szinte mindig van. Gondolom, azért építik ezeket be, mert alapból egy filmrendező csak fehér hetero, nem zsidó színészekkel dolgozna.
2019. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

'És bizony, nyitott kapukat döngetsz, mert vannak, akik szerint Jézus is néger volt, csak az elnyomó fehérek kisajátították.'

Ezt nem próbálták meg lezsírozni a zsidókkal és a Biblia-kutatókkal? Ugyanis elegendő bizonyíték (írásos is) van arra, a Jézus nevezetű egyén zsidó földön született.


'de én olvastam olyan 60-70-es évekbeli angolul írt TANkönyvet, amelyikben azt írták, hogy valaki -nekem- ismeretlen nevű amerikai fekete találta fel a C-vitamint.'

Tudomásom szerint Szent-Györgyi nevéhez fűződik, de biztos én vagyok a tudatlan.. Ez a szovjet éra egyik túlbuzgó szokására hajaz, amelyben a nagyorosz nacionalizmus jegyében minden találmány megszületését oroszokhoz igyekeztek kötni, így a telefont sem Alexander Graham Bell, hanem Popov találta ki.


'Mert akkoriban az volt a cél, hogy a feketék önbizalmát növeljék'

Én elhiszem, mindez ama célt szolgálja, a négerekben minél kedvezőbb benyomást keltsenek, magyarán nekik akarnak kedveskedni, de vajon nem esnek-e át ezzel a nagyon polkorrektes hozzáállással a ló túloldalára, ami már-már kapargatja a történelem-hamisítás határát?

2019. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!