Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon vannak külföldi...

Magyarországon vannak külföldi katonák?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy van egy...mondjuk vietnami emberke aki itt lakik Mo-n már régóta. Csak mert én még nem láttam...

Vagy ilyen nincs is?


2010. aug. 13. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdésed, hogy Magyarországon állomásoznak-e külföldi katonák, a válasz igen, természetesen. Mivel a NATO tagja vagyunk, számos külföldi katona állomásozik Magyarországon, mint ahogy nekem is van ismerősöm, akinek az apja ezredesként Németországban állomásozik.


Ha az a kérdés, hogy egy külföldön született, mondjuk vietnámi ember lehet-e magyar katona, akkor a válasz igen, de CSAK akkor, ha magyar állampolgár.

2010. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"mondjuk vietnámi ember lehet-e magyar katona, akkor a válasz igen, de CSAK akkor, ha magyar állampolgár."


ez biztos?

nem úgy van hogy a szüleinek magyarnak kell lennie

neki meg itt kellett hogy szülessen?

2010. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kizárólagos magyar állampolgárság a feltétel. A szülők állampolgársága és etnikai hovatartozása, valamint a születési hely nem számít. Lásd:


[link]

2010. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ok kösz



... etnikai hovatartozásra ki se tértem... ne kezdjük már itt is...

2010. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahh, félreérted, semmi hátsó szándék nem volt abban a kifejezésben. Arra céloztam, hogy nem számít, hogy a szülők milyen nemzetiségűek, vagyis melyik etnikai csoporthoz tartoznak, lehet kurd, lengyel, maláj vagy akármi. Az etnikum nem egyenlő a cigánysággal, ne legyen már ennyire üldözési mániája mindenkinek Magyarországon :(
2010. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg azért is írtam úgy, mert nagyon sok esetben az állampolgárság és az etnikai hovatartozás nem egyezik, lásd erdélyi magyarság, csehországi németek, törökországi kurdok (és még a végtelenségig lehetne sorolni).
2010. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha van egy ember aki Vietnamban született de itt él kiskora óta, akkor az az ember beállhat a seregbe?

Én egy más nemzetiségű katonát sem láttam még magyar hadseregbe :D

2010. aug. 14. 09:39
 8/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Ahogy már mondták, az állampolgárság a feltétel.
2010. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor leírom mégegyszer ugyanazt, amit az előbb :)


Attól még, hogy itt él kiskorától, NEM ÁLLHAT BE a hadseregbe, CSAK AKKOR, ha állampolgár is egyben. KIZÁRÓLAG magyar.


Amúgy Magyarországon a külföldön született, de azóta magyar állampolgárságott szerzettek száma relatíve alacsony, azok közül is kb 0% akar katonai karriert befutni itthon, úgyhogy ezért nem látsz külföldi születésűeket a honvédségben.

2010. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem :D

Amúgy köszi

2010. aug. 14. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!