Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Reális célkitűzés, hogy a...

Reális célkitűzés, hogy a Honvédség 2026-ra a térség legütőképesebb hadereje legyen?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor a Zrínyi 2026-nak ez a célkitűzése. Ez reális? Ténylegesen ütőképes haderővé válhat addigra a magyar haderő? Illetve ti mit gondoltok, milyen fejlesztések jönnek még addig, a következő 5 évben?

2022. jan. 1. 01:45
1 2 3 4 5 6
 31/56 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

Mindenki rejtett névvel kommentel. Hárman vagyunk, #1-es számú felhasználóként mondom, hogy nekem 2 évem van. Őrmesterként kezdtem, és Főtörzzsé 2021-ben léptettek elő.


A #2-es számú az évvel bíró.


És a #3-as ?

2022. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
56%

30-as, te mekkora gyökér vagy, és sikeresen be is bizonyítottad, hogy nem vagy katona, mert ez NEM MAK-azonosízó, hanem annak csupán egy részlete, kb a fele hiányzik. Tekintve, hogy minden katona fejből fújja a a MAK-ját, egyből le kellett volna csapnod a labdát.


21-es, 26-os, és 28-as voltam :)

2022. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
55%
Továbbá drága 30-as, a MAK-odat ÉN kértem el egy másik kérdés alatt, ott is szájhősködtél :D
2022. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár véded magad mi? Lebuktál és véded magad ennyi
2022. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
23%

" a papíron erős Ukrán hadsereg a szedett-vedett, fegyelmezetlen, buta lázongókkal nem bír."


Mármint akiket Oroszország fegyverekkel, kiképzett fegyveresekkel, tisztekkel, és kiképzőtisztekkel valamint különböző anyagi erőforrásokkal támogatott? Kimondható hogy az oroszok konkrétan beszálltak a partiba. Polgárháborús helyzetet szítva, és kihasználva időközben elcsatolták a Krímet és a fél országban orosz-párti tüntetések, felkelések robbantak ki. Azért ennek volt egy kontextusa. Olyan színvonalú a kijelentésed, mintha azt mondanád az Egyesült Államok hadserege szart sem ér, mert nem bírtak az afgán hegylakókkal. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Magyarország és a Honvédség mennyire tudna helytállni egy hasonló helyzetben, amikor egy forradalom idején az ország felében szeparatista felkelések robbannának ki, amelyet a világ egyik katonai nagyhatalma nyíltan, fegyveres beavatkozás útján támogat. Ilyen fotelhuszár szintű kijelentésekkel kizárt hogy te valaha hadelméleti, műveleti képzésben részesültél vagy bárminemű gyakorlati tapasztalatod van.


"Szóval egy a honvédségnél 5 éve lévő ember hozzá értését kérdőjelezed meg?"


A fentiekből kifolyólag neked 0 hozzáértésed van. Attól mert valaki a Honvédség állományában dolgozik, nem jelenti hogy bármit is konyít ilyen dolgokhoz, a honvédnek nem is az a dolga hogy fegyveres konfliktusokat értékeljen vagy más országok haderejét mérje fel, hanem hogy ellássa a feladatát amire kiképezték amibe beleokoskodsz arra téged nem képeztek ki, akkor sem ha tényleg KMZ-s lennél (amit nem hiszek).

2022. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

"Mármint akiket Oroszország fegyverekkel, kiképzett fegyveresekkel, tisztekkel, és kiképzőtisztekkel valamint különböző anyagi erőforrásokkal támogatott? Kimondható hogy az oroszok konkrétan beszálltak a partiba. Polgárháborús helyzetet szítva, és kihasználva időközben elcsatolták a Krímet és a fél országban orosz-párti tüntetések, felkelések robbantak ki. Azért ennek volt egy kontextusa. "



Ukrajnában három frakció van, a Kormányerők, a Szélsőjobbosok, ott is több szabadcsapattal és végül Orosz kisebbségiek.


Ahelyett, mindenki, a kérdésben levő Szakadárok, ill. a Kormányerők is egységes egyenruházattal, személyi felszerelésekkel és fegyverzettel harcolna, helyette mindenki azt szed össze, amit jónak lát, és etnikai - nyelvi különbségek is csekély mértékben vannak, ilyenkor hogy döntik el, hogy baráti tűzbe keveredtek vagy normálisan az ellennel vívnak tűzpárbajt ?


És ez még nagyvasaknál rosszabb, rendszeresen történnek baráti tüzek és kilövések, hogy nem tudják eldönteni eltévedt és saját T-64BV / T-72A van előttük, vagy ellenséges T-72B. És a harckocsik, amik papíron jól összerakottak, a szabad ég alatti tárolástól szétrozsdásodtak, egyetlen RPG is átviszi őket, nem 4 - 5-öt viselnek el, mint egy friss gyári.


Azzal harcolnak ami van. régi szovjet járművek, fegyverzet, ruházat, meg selejtezett nyugati cuccok, az Orosz kisebbségiek is rendszeresen nyomják selejtezett és újrafelvásárolt Brit / Német katonaruházatban, a Kormányerők is, max úgy különbözetik meg egymást, hogy kapnak egy sárga - fehér karszalagokat, vagy kék sisakhuzatot, ami nem segít sokat, nem ismerik a saját erő tartózkodási helyét. Papíron szervezettek és központilag irányítottak, de gyakorlatban az egyik egység sem tudja hol a másik.


Az Orosz támogatás abban nyilvánul meg, hogy ezeréves T-62-eseket és T-72-eseket passzolnak le nekik, különben ha professzionálisan harcolnának, 3 - 4 év alatt is Kijevbe vagy Nyugat-Ukrajnába járnának, nem pedig az ilyen Mihail Tolsztyih Givi-félék, meg az átlag harcos miatt a Szakadárok is ugyanolyan Nullák, mint az Ukrán Kormányerők, és a Szélsőjobbosok.



"A fentiekből kifolyólag neked 0 hozzáértésed van. Attól mert valaki a Honvédség állományában dolgozik, nem jelenti hogy bármit is konyít ilyen dolgokhoz, a honvédnek nem is az a dolga hogy fegyveres konfliktusokat értékeljen vagy más országok haderejét mérje fel, hanem hogy ellássa a feladatát amire kiképezték amibe beleokoskodsz arra téged nem képeztek ki, akkor sem ha tényleg KMZ-s lennél (amit nem hiszek)."


Keversz egy másik felhasználóval. Ezen az oldalon tízezer felhasználó van, 3 csillaggal / pipával, a KMZ-vel és 5 évvel író az egy másik user. Amúgy mi a baj azzal, hogy szabadidőmben a fórumon véleményezem a dolgokat ? Szememben meg a HM-es és VKF-es tábornok és tisztükuraknak van nulla tekintélyük és hozzáértésük, még terepasztal / politika témában is.

2022. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 Jeffrey Spender ***** válasza:
4%
Amúgy a Polgárháborúvá fajulás előtt volt a "forradalom" Viktor Janukovicsnak le kellett mondania és elhagynia országát, de nem lett jobb, Porosenkó és társai még nagyobb és rosszabb gazemberek, demokrácia helyett gengsztárváltás történt náluk, és azt az EU és USA szervezte, lásd Euromajdan.
2022. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ötletem sincs ki vagy, én amit írtam a 10-es válaszolónak szántam, a tőle idézettekre reagáltam szóval én biztos nem kevertem össze senkit sem senkivel, legfeljebb most helyette is írtál valamit. Én nem terveztem konferenciát nyitni az ukrán helyzetről, és az ukrán hadsereg állapotáról amire felhívtam a figyelmet, hogy ezekből a harcokból nem lehet azt a következtetést levonni, hogy a "papíron erős ukrán hadsereg a fegyelmezetlen, buta lázadókkal nem bír". Nyilvánvaló hogy az ukrán hadsereg nem a világ legmodernebb, legprofesszionálisabb hadsereg, ezen nem kell végig szaladnunk, európai kontextusban egyébként a magyar sem az. Hogy szerinted miben merül ki az orosz beavatkozás, támogatás az annyira lényeges, a NATO és az ENSZ jelentései ennél jóval többről többek között több ezer orosz fegyveresről beszélnek, és a Biztonsági Tanács sem véletlen emleget Ukrajna elleni orosz agressziót a konfliktus kapcsán és nem csak belső harcokról beszél.


"Amúgy mi a baj azzal, hogy szabadidőmben a fórumon véleményezem a dolgokat ?"


Semmi, szabad a véleménycsere. Azt sem tudom melyik válaszoló vagy. Nekem a problémám azzal volt, hogy a 10-es ne akarja magát hozzáértőnek beállítani és erre hivatkozva csitítani másokat, amikor nyilvánvalóan nem az, akkor sem ha a Honvédség állományában van. Főleg ha ilyeneket süketel.


" Szememben meg a HM-es és VKF-es tábornok és tisztükuraknak van nulla tekintélyük és hozzáértésük, még terepasztal / politika témában is."


Elhiszem, de akkor sem random gyks hozzászóló szempontjai fogják diktálni a tempót. Én nem is tartanám szerencsésnek ha így lenne, de lehet egyedül vagyok vele.

2022. jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
70%
Hogy szerinted miben merül ki az orosz beavatkozás, támogatás az nem annyira lényeges*
2022. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 Jeffrey Spender ***** válasza:
32%

#38


Az Ukránok papíron Jó fegyvereket terveznek, a Morozov tervezőirodában / Malisev gépgyárban találták fel a T-64-est, az egy korszakalkotó harckocsi, leelőzve a Nyugatot a maga idejében. A T-80-as annak az egyenesági leszármazottja, nagyon jó Orosz harckocsi lett volna, ha nem csinálják ki a T-72-esek javára, és a T-84-es annak az Ukrán fejlődése. Az Armata elődjeit, a Boxer / Molot / Buntar szériát is Harkovban találták fel és osztották meg az Uralvagonzavoddal.


Az Ukránok tanították meg az Oroszokat harckocsizni a Szovjetunió idejében, de "szétesett", és onnantól mind az Oroszok, mind az Ukránok csórók.


Az, hogy az Oroszok csak a roncstelepen levő T-62-eseket és hasonlókat passzolják az ő lázongóiknak, meg azok is csípőből lövöldöznek, nincsenek egységes megkülönböztető jelzéseik és az ilyeneket a napokig lehet sorolni, ezek anti-professzionálisak, nem olyan komolyak.


Az EU / USA által pénzelt és szervezett, és Janukovicsot megdöntők mivel különb nekik beavatkozni, mint az Oroszoknak ?



"Azt sem tudom melyik válaszoló vagy. Nekem a problémám azzal volt, hogy a 10-es ne akarja magát hozzáértőnek beállítani"


Nem én vagyok a 10-es. Tőlem a # 12 / 16 / 20 / 23 / 27 / 31 / 36 / 37 kommentek származnak.



"Elhiszem, de akkor sem random gyks hozzászóló szempontjai fogják diktálni a tempót. Én nem is tartanám szerencsésnek ha így lenne, de lehet egyedül vagyok vele."


Nem civil vagyok, hanem katona, irodista őrmester ---> főtörzs, sajnos, de attól még a normális harcoló / hadi dolgok érdekelhetnek, és lehetek tiszt is.

2022. jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!