Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha népszavazást tartanának a...

Ha népszavazást tartanának a hadkötelezettség bevezetéséről, hogyan szavaznál?

Figyelt kérdés

6 hónap kötelező sorkatonai szolgálat, ez alól a mentális vagy fizikai tartós betegség jelenthet felmentést.


A középfokú tamulmányok végeztével kezdené meg minden fiatal férfi a szolgálatot- aki felsőfokú tanulmányokat folytat, halasztást nyerhet az egyetem végéig.


Aki nem hajlandó a 6 hónapos katonai szolgálatot teljesíteni, 18 hónapig köteles önkéntes munkát végezni a hadsereg kötelékében.


Hogyan szavaznál, ha népszavazás lenne erről a javaslatról?



2022. ápr. 14. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 Shai-Hulud ***** válasza:
31%

@Kamugép

"de gyereket nevelni sem tanította meg őket a katonaság."

Hát mit ne mondjak, nem az volt a feladat... :-)


@Jeffrey

Ez is valami, nyilván egyfajta "átmenet" vagy félút a sorkatonaság felé. Vagyis hát több mint a semmi, de azért ha a kiképzési nap után hazamegy a katona kisírni magát, az azért messze nem egy katonai kiképzés.

De igazad van talán több, mint a semmi.

2022. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
91%

"Például hogy rendet tegyek magam körül, és ellássam magamat, mert nincs ott anyuci, hogy pesztrálghassa elkényeztetett csemetéjét."

Érdekes, nekem meg anyám tanította meg, hogy rendet kell tenni magam után, nem kellett hozzá katonaság. Nem lehet, hogy inkább a szülőknek kellene nevelniük a gyereküket ahelyett, hogy bedugják őket mindenféle táborokba meg elküldik katonának "ott majd megtanulja" alapon?

2022. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
87%

"de azért ha a kiképzési nap után hazamegy a katona kisírni magát, az azért messze nem egy katonai kiképzés."

Miért, a katonának tilos sírni is, vagy mi? Nem attól lesz valaki kemény legény hogy nincsenek érzelmei...

2022. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 Shai-Hulud ***** válasza:
9%

Azért tapasztalatom szerint akik ennyire büszkék, hogy "nekem anyám tanította meg..." nos pont ők azok, akik képtelenek, vagy csak több zökkenő után képesek önálló életre.

Erről a nők regényeket tudnának írni :-)

2022. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
81%

A svájci rendszerű sorkatonaságnak van értelme, az itt felvázoltnak nincs. Ott a katonák megkapnak egy alapkiképzést, majd minden évben visszamennek 3-4 hétre az alakulatukhoz gyakorlatozni ( valami 35 éves korukig ).


Ebben a körforgásos rendszerben egész évben van bent valamennyi sorkatonai állomány, akik nem fszt vernek és folyosót mosnak hanem értemes felkészülést folytatnak ( meg piálnak xD ). Az állomány is folyamatos mozgásban van, az eszközök/járművek is folyamatos mozgásban vannak és nem qrják el fiatlon mindenki életét. Ráadásul a katonai szolgálat alatti időkre ugyanúgy kapják a fizetést, ezt az állam a munkáltatók felé kifizeti.


Náluk van kb 1,2 millió 12 órán belül mozgósítható, normálisan kiképzett katona ( a felszerelésük otthon van, a gépkarabély is ).


Ezzel szemben a klasszik magyar sorkatonai rendszer sz@r. Kapsz egy akármilyen kiképzést, elvesznek az életedből 6-9-12 hónapot és ezek után a harcértéked kb nulla. Az utolsó sorkatonák valamikor 2004 környékén vonultak be, azóta eltelt 20 év, a honvédség szervezeti felépítése, a harceszközök, rádiók, kommunikáció, nato integráltság... minden megváltozott. Egy 2002-ben leszerelt katonát bevinnél most - ha van olyan fizikai állapotban - hozzá sem tudna szagolni az egészhez, mert azóta minden más. Ha AK-t adsz neki akkor azt tudja használni. Azt sem tartom kizártnak, hogy pl a kommunikációt sem értené teljesen tisztán ( bár nem tudom mi változott azóta ). Hát ennek így mi értel van? Felesleges időpazarlás és pénzkidobás.


A svájci rendszernek védelmi szempontból van értelme, de annak a fenntartása rettenetesen drága. Valamit kezdeni kellene a magyar haderővel is - mondjuk elkezdeni szanálni a tiszteket és végre átvenni a nato rangfokozati piramist. Nem mondom, hogy szórjunk el erre rengeteg pénzt, de egy normálisan felszerelt, kiképzett haderő az kell. Ne legyen nagy létszámú, nem kell 200 000 katona, még 100 000-sem, de ami van az legyen olyan hogy ha kell akkor tudjon odabszni.

2022. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
81%

Én inkább a nőket küldeném el háziasszony képzésre.

Nemrég próbálkoztam egy lánnyal de ott hagytam az egészet amikor egy alap pörkoltet nem tudott készíteni, mindíg én főztem.

2022. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
85%
#17 vagyok 28 éves nőről van szó
2022. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj hogy egy ilyen népszavazáson olyan dologról szavaznának emberek ami számukra teljesen irreleváns. A nyuggerek meg a háziasszonyok vernék mások f.szával a csalánt.

Kérdezzük meg csak az érintetteket hogy akarnak-e katonásat játszani.

2022. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
75%
Az önkéntesen kívül semmilyen formában nem támogatom a katonaságot , és azt akarom hogy a hadkötelezettséget is töröljék el. Az államnak kellene szolgálnia és szolgáltatnia, nem bennünket katonai szolgálatra kényszeríteni,a megrendezett járványaikhoz meg a megrendezett háborúikhoz, semmi joga hozzá. Aki részt akar venni ezekben a programokban ,tegye,lelke rajta.
2022. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
75%
Elfogadom, ha előtte minden 20-80 év közötti politikusnak és családjának tízéves harctéri tapasztalatot írnak elő aktív háborúkban.
2022. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!