Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A középkor legerősebb íjai, a...

A középkor legerősebb íjai, a 160 fontos angol hosszúíjak miért voltak képtelenek az edzett lemezpáncélt átütni? (videó)

Figyelt kérdés

Részletes tesztvideó a tesztről:


https://www.youtube.com/watch?v=DBxdTkddHaE


Az edzett lovagi páncélt Milánóban találták fel a 14.században, és német földön is készítettek ilyen edzett extra erős páncélzatot. Azonban a fémiparilag elég elmaradottnak számító franciák és angolok nem ismerték a 16.századig a vas edzésének technológiáját.



2022. szept. 26. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
3%
Mert nem magyar vitézek húzták ki őket.
2022. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Há persze.... képzeld a honfoglalás korabeli apró azaz lovassági íjaknak nem volt 160 fontos ereje.
2022. szept. 26. 14:32
 3/69 A kérdező kommentje:
Egyszerűen egy acél nyílhegynek sincs hozzá ereje, mert mint láttátok nemcsak kicsorbul, hanem szétrobban a nyílhegy a lovassági páncélon.
2022. szept. 26. 14:33
 4/69 A kérdező kommentje:
Ráadásul hozzá kell venni hogy a honfoglalók genetikailag totál idegen , apró termetű fizikailag gyengébb ferdeszemű sárga/félmongoloid keverék emberek voltak, akik fizikai adottságaikból érthetően logikusan rettegtek a közelharctól a fizikailag erősebb nagyobb darab fehér európaiak ellen, ezért csak főként a távolharc a gyáva nyilazgatás jöhetett harcmodorként szóba náluk.
2022. szept. 26. 14:36
 5/69 anonim ***** válasza:
98%

"ezért csak főként a távolharc a gyáva nyilazgatás jöhetett harcmodorként szóba náluk."


Annak hogy felismerték a győzelmhez számukra legoptimalisabb harcmodort semmi köze a gyávasághoz.

2022. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
25%
Marhaság. A honfoglalók europidok voltak. És nem voltak alacsonyabbak az itt talált lakosságnál sem. És persze közelharcba is bocsátkoztak.
2022. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
27%
Hogy kissé messziről fussak neki, a 2008-as válság idején gondolkodtam el azon, hogy ha jönnek a hontalanok, nyilván nem sok esélyem lenne, de egy-kettőt azért a halálba vinnék. Nem magamtól voltam ilyen hülye, de több, addig értelmesnek tartott ismerősöm készült fel komolyan konzerv-, liszt- és cukorvásárlással, stb. Azóta ezeket az ismerőseimet tartom klinikai esetnek. :D Tehát akkor elgondolkodtam legális fegyvereken, és amelyik utcán a legtöbbet megyek a városba, annak a végén, mikor elfordulok, volt egy plakát, nyílpisztolyok és kések áruháza vagy valami hasonlót hirdetve. No, és akkor még egy délutánt rászántam a nyíl ügyre a neten. Szóval, én nem vagyok általában szakmai sznob, mérnök létemre mindenkit elismerek, aki ért valamihez, akár nemezkészítő, akár hentes, akár belovagló, akárki de itt a videon a korlátoltság szólal meg alighanem, mert olyan cikkeket olvastam akkor, hogy a fizika törvényeit elemzve akkor lyukasztja (jukasztlya? :D ) ki a páncélt, ha nem megy gyorsan és nehéz. De mivel ez 14 éve volt, bár elmentettem a letöltéseket, keresi a tököm, nekem az sem baj, ha valaki az én rémálmomnak titulálja a kijelentést. Az is lehet, hogy 14 éves cikkek már eltűntek, több ilyen tapasztalatom volt, hogy húsz évvel ezelőtti témákra emlékezve nyomukat sem találtam az írásoknak. Alkoholt akkor sem ittam. :D Ha meglenne, tömegsírokból kiásott lyukas sisakok fényképével illusztrálva (és nem, nem fokos), mint emlékeim szerint volt, az nagy humor lenne, hogy angol nyelven ilyen cikkek olvashatóak, az élő angol meg ezt nem tudja, és reprodukálni sem tudja.
2022. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
95%
...ja, még annyit, hogy kérdező, a "gyáva nyilazgatás" kifejezés miatt téged sem tartalak már többnek szellemi színvonalon, mint a meztelen csigákat.
2022. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Hogy nevezzék a nyilazgatást a középkorban? Nőies bu*z*is férfiatlan gyáva harcmodor?
2022. szept. 26. 15:24
 10/69 anonim ***** válasza:
97%

Már kár lejjebb ásnod magadat. :D

A páncél nem volt az? :D

2022. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!