Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A középkor legerősebb íjai, a...

A középkor legerősebb íjai, a 160 fontos angol hosszúíjak miért voltak képtelenek az edzett lemezpáncélt átütni? (videó)

Figyelt kérdés

Részletes tesztvideó a tesztről:


https://www.youtube.com/watch?v=DBxdTkddHaE


Az edzett lovagi páncélt Milánóban találták fel a 14.században, és német földön is készítettek ilyen edzett extra erős páncélzatot. Azonban a fémiparilag elég elmaradottnak számító franciák és angolok nem ismerték a 16.századig a vas edzésének technológiáját.



2022. szept. 26. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

A páncél megsokszorozza az ember értékét. Ha jártál olyan múzeumba ahol katonai páncélok is ki vannak állítva (nem díszpáncélok), mint Grazban, akkor láthatod hány nyíltól puskagolyótól mentette meg a katona életét, ez azt jelenti mintha több élete lenne egy ilyen harcosnak, tehát értékesebb.


" Igazi férfiak félmeztelenül ölik az ellent." De sosem gyáván távolról (azaz nyilazgatva amit kisgyerek, vagy nő is tud), hanem szemtől szemben közelharcban.

2022. szept. 26. 18:50
 22/69 anonim ***** válasza:
100%

21


Látom neked nagyon a begyedben van a lovasíjász harcmodor.Bár szerintem felesleges mert te már eldöntötted,hogy ez a gyávák harcművészete.

Azért csak:

Képzeld el,hogy egy vágtató lovon ülsz.A kezedben íj és nyíl.A lovat kéz nélkül kell megülnöd.Az ellent pedig,akár hátrafelé nyilazva is eltalálnod.Ha hibázol az könnyen az életedbe kerülhet... mindegy..


De akár ki is próbálhatod a lovasíjászatot.Hiszen manapság erre már van lehetőség.

2022. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
Lovassportok? Miféle sport az, amiben még egy tinileány is lehet nagyon jó? Vagy íjászatban... nem túl férfias.
2022. szept. 26. 20:06
 24/69 A kérdező kommentje:
Mutassak neked 15-16 éves lovas fruskákat a nagyvilág cirkuszaiból mire képesek ?
2022. szept. 26. 20:08
 25/69 LazyJones ***** válasza:
100%

"Miféle sport az, amiben még egy tinileány is lehet nagyon jó?"



[link]


Tudom, ő nem sportoló volt...

2022. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:
Jeanne d’Arc csak szónoklatokat tartott, mondhatom nagy harc
2022. szept. 26. 20:22
 27/69 anonim ***** válasza:
96%

23


Oké...Valamikor láttam egy dokumentumfilmet.Egy törzsről szólt.Amelynek férfi tagjai meztelenül és álló szerszámmal (ami a harcra készség jele is volt náluk)indultak hadakozni.

Na ez az igazán férfias küzdelem.Páncél meg vért.Ugyan már.Az a gyávák köntöse.

2022. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:
A nyíl a gyermekek nők sunyi fegyvere....
2022. szept. 26. 21:11
 29/69 A kérdező kommentje:
Ja meg a legalja csóró társadalmi rétegek használtak nyilakat a keresztény Európában.
2022. szept. 26. 21:12
 30/69 anonim ***** válasza:
100%

Úgy megörültem a kérdésnek, reméltem, hogy tök jó válaszok lesznek meg értelmes beszélgetés és már fejben megvolt az én hozzászólásom is, erre elkezdtem olvasni a kérdező hozzászólásait és elment az élettől is a kedvem. Jaj nekem :(


A keresztény Európában, a lovagkor zenitjén is a hadseregek többsége íjászokból állt. Nem nők használták őket, mert elég kemény fizikai munka volt a "kezelésük", a használatukat is sokáig tartott elsajátítani. Ráadásul az íjászok sem idegenkedtek teljesen a közelharctól, mint valami dinka számítógépes játékban.

2022. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!