Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pánikbetegként sorozható...

Pánikbetegként sorozható vagyok/lennék?

Figyelt kérdés
Lényeg a címben. 20 éves vagyok, voltam kezelve sürgősségin egy durvább rohamom után, gyermek-pszichológusnál voltam 16 évesen, azóta viszont nem járok sehova. Ha esetleg visszajönne a sorkatonaság ezzel ki lennék lőve a listáról, vagy sem?
2022. okt. 29. 16:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az istentelen jóindulatot a válaszolók nagy részének, remélem ha úgy adódik előttem léptek aknára.

A normálisaknak meg pacsi a válaszért.

2022. okt. 29. 17:54
 12/21 anonim ***** válasza:
15%
Bizonyítottad, hogy nem is vagy méltó rá
2022. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Amíg nem kell mennem, addig nekem mindegy az ok.
2022. okt. 29. 18:05
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Miért lett lepontozva a 8-asom? Magyarázzátok már el, de tisztán, magyarul, érthetően!
2022. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyesek szerint a mentális betegség nem betegség, mint látod. De majd megyünk kézenfogva-ordibálva felderítőnek.
2022. okt. 29. 18:14
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Létfontosságú gyárakba is lehet menni kell dolgozni háború idején, pl. fegyvergyár.Esetleg katonaságnál pakolászás, de az még neked is megy.Oda is lőnek, csak nem lesz mivel megvédeni magad.
2022. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Remélem soha nem lesz ilyen, de ha háború lenne nálunk civilként sem lenne jobb életed, mint katonaként.Ugyanúgy áldozatául eshetsz légicsapásoknak, úgy, mint ahogy Ukrajnába is van.Mész melózni, esetleg boltba és lehet felrobbantanak közben, esetleg elkapnak a felfegyverzett, ellenséges katonák és bántalmaznak úgy, hogy te fegyvertelen vagy.

Közben lehet elmegy a közmű szolgáltatás a lakásodban a háború miatt, alig tudsz venni valamit a boltban, stb.A katonákat muszáj etetni, téged nem fontos.

2022. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Normál békeidőben nem vennének fel katonának. Háború esetén amikor soroznak akkor lesz.rják ki milyen orvosi papír lobogtat. A sorozóbizottság ott helyben eldönti alkalmas-e vagy sem, s ha igen akkor milyen mértékig.
2022. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Jövök egy normális válasszal.

A #18-as kapizsgálja a lényeget. Jelenleg nem lennél alkalmas (hivatásos) katonának. Van egy jó hosszú jogszabály erről, rá tudsz keresni, gyakorlatilag minden mentális probléma föl van benne sorolva. Az alkalmasságit központilag csinálják egy helyen az országban. Meglepően komolyan is veszik.

Ám van jelenleg Mo-n a tartalékos rendszer is, oda egy sokkal alacsonyabb szintű alkalmassági kell, nincs központosítva, bármilyen orvos végezheti. Ez olyan is. Csak az nem megy át aki nem akar. Nyilván mert kell a kormánynak a létszám.

Szóval ebből az szűrhető le, hogy sorkatonaság/háború esetén is úgymond lazítanak az alkalmasság kritériumain...

2022. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

#19 egyértelmű hogy lazítanak. Statisztikai módszerekkel lövik be az alkalmassági kritériumokat. Megnézik hogy az adott korcsoportban hány % az adott (krónikus) betegségek és egyéb tényezők aránya (pl. 3-nál több eltartott gyermek, stratégiai ágazatban történő munkavégzés stb.) és az alapján lövik be nagyjából az alkalmassági követelményeket. Azaz először meghatározzák a behívandó létszámkeretet és ha a 100%-osak lefedik akkor jó, ha nem fedi le akkor elkezdik az alkalmatlansági követelmények közül kilőni az enyhébb fokú betegségeket.

Egy háborúban, ahogy az egyre jobban durvul már szinte a béka hátsója alatt vannak a követelmények, viszik a 15 évestől a 70 évesig mindenkit akinek van keze/lába. A pszichés rendellenesség közül kb. a zártosztály szint marad ki. Úgy vannak vele, hogy ha a hétköznapi élethez elég a pszichés állapota akkor katonának is jó lesz. Ha közben néhány öngyilkos lesz vagy összeomlik, hát akkor az csak %-os veszteség.

2022. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!