Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A törökök az 1.világháborúkor...

A törökök az 1.világháborúkor pontosan milyen indítékkal csinálták az örmény népírtást? Mi nem tetszett nekik az örményekben?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 21:15
 61/94 kürasszír ***** válasza:

# 59


Krími tatárokat szerinted lehet eredményesen harcba vetni nyugati vértes nehézlovasság és nyugati, zártrendi harcászatot folytató gyalogság ellen?


100-ból 100-szor lemészárolnák a tatárokat.

2023. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:

"Az # 57 # 59-es vádol engem hazugsággal, amikor minden állítása szembe megy a legnevesebb magyar történészek tudományosan megalapozott álláspontjával."


Én logikus válaszokat adok és bizonyítékokat mutatok mig te csak másokkal takarózol.



"Volt nagyarányú gazdasági fellendülés Magyarországon a 18. században és a 19. század elején, 1699-1848 között."


Aha persze :) A Habsburgok konzerválták a feudalizmust Magyarországon. A jobbágyságot is csak az 1850-es években számolták fel. Nyugat Európában akkor már gyárakban ment a termélés miközben Magyarországon még középkori céhek is alig voltak.



"Krími tatárokat szerinted lehet eredményesen harcba vetni nyugati vértes nehézlovasság és nyugati, zártrendi harcászatot folytató gyalogság ellen?

100-ból 100-szor lemészárolnák a tatárokat."


Nem is az volt a feladatuk hogy a nehézlovasságot vagy a zárt gyalogságot felszámolják.

2023. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 kürasszír ***** válasza:
30%

# 62


Az én álláspontom azért megalapozott, mert három igen neves, nemzetközi hírű történész, akadémikus által van alátámasztva.


Pont az a tudományos írás alapszabálya, hogy megbízható hivatkozásokkal, az én esetemben három neves történésszel legyen alátámasztva egy álláspont, ettől lesz "tudományosan megalapozott".


A te álláspontoddal az a baj, hogy nincs semmivel alátámasztva, nyilván nem is tudnád alátámasztani neves történészekkel, mert többnyire képtelenségeket állítasz.

2023. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
57%
Én tényeket közlök mint például hogy az 1850-es évekeig feudalizmus és jobbágyság volt Magyarország ami nem vita tárgy, te meg csak annyira vagy képes hogy mások nevélvel takarózol.
2023. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:

A kurdokat is irtották, irtják.

Rengeteg örmény menekült Erdélybe, Kárpátaljára.

2023. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 A kérdező kommentje:
65 Azokat valamiért mindenki írtja.
2023. jan. 9. 08:37
 67/94 anonim ***** válasza:

"A kurdokat is irtották, irtják."


Ez is ugyanolyan hazugság mint az örmény népirtás. Törökországban több kurd él mint Magyarország teljes népessége. És érdekes módon a környező országokban élő kurdok mind Törökországba menekülnek ha baj van. Az öbölháború idején Törökország fogadta be a Szaddam elől menekülő kurdokat, utána meg az ISIS elől menekülő kurdok is Törökországba mentek.

2023. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 kürasszír ***** válasza:
91%

# 67


Törökországban az elmúlt években a kurd parlamenti képviselők, polgármesterek többségét szisztematikusan börtönbe zárták, vagy megfosztották a mandátumától hazaárulás vádjával.


Az 1,7 milliós törökországi Diyarbakirt és több más kurd települést pedig tüzérséggel lőtt a török hadsereg.


Az Erdogan-kormány módszeresen számolja fel a kurdok politikai képviseletét, kulturális intézményeit.


Tehát a kurdokat jelenleg elég keményen elnyomja a török kormány.

2023. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
48%

"Törökországban az elmúlt években a kurd parlamenti képviselők, polgármesterek többségét szisztematikusan börtönbe zárták, vagy megfosztották a mandátumától hazaárulás vádjával."


Látom ha Törökországról van szó gátlástalanul hazudozol. A török parlamentben ott van a HDP nevű kurd párt 56 képviselővel. Egy kettőt tényleg lecsuktak akiről bebizonyosodott hogy támogatják a PKK nevű terrorszervezetet. Gondolom ez szerinted is bűncselekmény.



"Az 1,7 milliós törökországi Diyarbakirt és több más kurd települést pedig tüzérséggel lőtt a török hadsereg."


Szintén hazugság. Nem történt ilyesmi.



"Az Erdogan-kormány módszeresen számolja fel a kurdok politikai képviseletét, kulturális intézményeit."


Ez is hazugság. Ahogy mondtam bent van a parlamentben a kurdok pártja, sőt a többi pártban is vannak kurd képviselők de még Erdogan pártjában is.



"Tehát a kurdokat jelenleg elég keményen elnyomja a török kormány."


Én sokszor jártam Törökországban. Sincs semmiféle elnyomás. A kurdok ugyanannyi joggal rendelkeznek mint bármilyen Európai kisebbség. Magyarországon a cigányokat jobban diszkriminálják mint Törökországban a kurdokat.

2023. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:

"..Én logikus válaszokat adok és bizonyítékokat mutatok mig te csak másokkal takarózol..."

Nem elég a logika önnagában.

2023. jan. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!