Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor az Origo azt írja,...

Amikor az Origo azt írja, hogy a nyugati fegyverszállítmányok “nem mozdítják előre a békét” akkor milyen békére gondolnak?

Figyelt kérdés

[link]


Amennyire én láttam más háborúkban, békét általában akkor kötnek a felek, ha belátják, hogy nem tudják legyőzni a másikat.


Én úgy látom, hogy a nyugati fegyverszállitások ebbe az irányba vitték eddig a dolgokat, csökkentették az oroszok hitét abban, hogy teljesen legyőzhetik az ukránokat.


De abból milyen béke sült volna ki, ha a nyugat magára hagyja Ukrajnát?



2023. márc. 18. 06:49
1 2 3 4 5 6
 51/56 A kérdező kommentje:

46;


Akkor az ismerősöd az átlagnál is “okosabb” M1 néző, úgyanis a csatorna sokat foglalkozik a háborúval, napi rendszerességű pl a “Háború Ukrajnában” c. műsor, ahova gyakorlatilag hazajárnak az oroszpárti álláspontot szajkózó “elemzők”.


Létező jelenség az ukránok feltétlen csodalata is, neked ebben igazad van, ez a hozzáállás tőlem idegen, sokat kritizáltam azt is. Ugyankkor látnod kell, hogy az ukránok iránti szimpatia növekedése a nyugati világban nem választható el attol, hogy most ott van mellettük kontrasztként az orosz rendszer, ami érthetően megszépiti az előzőt.

2023. márc. 23. 14:56
 52/56 A kérdező kommentje:

47:


Putyinnak pont az a személyes tragédiája, hogy meg volt győződve arról, hogy Európának fontosabb a kényelme és érintetlen gazdasága annál, mint hogy felemelje a seggét Ukrajna megtámadása miatt.


Ezúttal tévedett Putyin, most nem a 2014-es forgatókönyv érvényesült, nem úszta meg az újabb kalandot szankciók és Ukrajna Európa általi fegyveres támogatása nélkül. Európa persze jelenleg katonai törpe, ezt kivetelesen jól érzékeled, de a techniologia megvan főleg a nemet-francia-brit hadiiparban, csak a volument kell felporgetni, ami elindult. Mellesleg láthatóan ennek az USA nem is igazán örül.


Tudom-tudom, kötelező lenyomnod ezeket a mantrakat Európa jelentéktelenséféről és impotenciajarol, de az oroszok számára az egyik legnagyobb fájdalmas tanulság éppen az, hogy ezúttal valamelyest megrázta magát és nem olyan passzívan reagált, ahogy azt Vlado őszintén hitte.

2023. márc. 23. 15:05
 53/56 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az Orosz Hadseregben uralkodó korrupciót alulbecsülték az amerikai tàbornokok.


Ilyen például a szabad ég alatt tàrolt és szétrohasztott harckocsik, vagy a kilopott üzemanyag, vagy a túl sok irányból való offenzíva.


De attól még vannak kérdések.


Miért van, hogy az ukràn vadàszrepülés teljesen passzív, nem szàllnak fel és próbàlkoznak légiharcokkal ? Hàny ukrán Szu-27-es Flanker repült és légiharcolt az oroszok ellen ?


Vagy mennyi T-72-est adomànyozott a Nyugat és azok is kilövés àldozatai lettek.


De a gyalogosokat az emberélet nem szàmít alapon terelik a lövészàrokba.


Mekkora veszteségnél van fegyverletétel ? 90 %-osnàl ?

2023. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 Jeffrey Spender ***** válasza:

Hivatalos kifejezés a вранье. A hazugságra az alapvető kifejezés a ложь, lozs, de a kiszínezett jelentés, mint amikkel évtizedeken keresztül etettek sokakat, és legfőképp magát Putyint, és ezekre alapozva hoztak hibás döntéseket, az a vranyje lesz.


Évente 4 - 5 alkalommal szépen feldíszítve parádézik a hadsereg az állami ünnepekkor, sőt még harckocsis balettet is koreografáltak, de a valóságos harcászati szituációkat teljesen mellőzték. Sőt teljesen hagyták szétrohadni a gépparkot, és csak exportra gyártottak, ami bevételét elsíbolták.


Még hülyeségeket is csináltak, pl. nem tűnt fel nekik, hogy vannak olyan fegyvernemeik, mint a hadihajóik, amikre irdatlan összegeket költenek, közben soha nem készültek.



És a lopásnak is megvan a "tudománya".


A teherautót úgy szokták megtankolni a leépült hadseregekben, hogy ránézésre tele volt, de méricsgélve a betöltő nyakánál akár 1-2 cm-el alacsonyabb lett az üzemanyagszint. Az 20 liter üzemanyagot is jelenthetett. A kiskatonáknak fogalmuk sem volt az ilyenekről, megtankoltak úgy, ahogy sikerült. Az ellenőrzésnél meg azt akarták rájuk verni, hogy ebből kiloptak 20 litert mert 2 cm-el alacsonyabban volt a szint. De megegyeznek, belsős úton, és útjára indult az ilyesfajta trükközés, amiből lett nagyipar.



A harckocsik felszerelhetők kényelmi kiegészítőkkel, mint a füstelszívó és az NBC-szűrő, ki is lehet festeni a belsejét, békeidő van, totál felesleges, az orosz és ukrán gépekből minden vezetékezést, amit lehet, kilopnak.


https://www.youtube.com/shorts/2a2WKe2TZxc


https://www.youtube.com/shorts/fFTq8u5G0dA



Ezzel szemben az Abrams is van 30 éves, de teljesen rendben van, tiszta.


https://www.youtube.com/watch?v=sC2ePKRvo9k



Fantomszervezet lett az Orosz Hadsereg is, ezért nem bír velük, be amit mutattam, azok épp Ukrán harckocsizók, náluk is olyan állapotok uralkodnak, egyformán bénák.

2023. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 Jeffrey Spender ***** válasza:

" az ukránok iránti szimpatia növekedése a nyugati világban nem választható el attol, hogy most ott van mellettük kontrasztként az orosz rendszer, ami érthetően megszépiti az előzőt. "


Abban talán egyetértünk, hogy ez az orosz háború elhibázott volt, orosz szemszögből én biztos nem indítottam volna meg.


De a probléma ott kezdődik, hogy az előzővel, Janukoviccsal összehasonlítva is felmagasztalják Porosenkót, és Zelenszkijt is, pedig Porosenkó minden, csak nem szentéletű.

2023. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Jeffrey Spender ***** válasza:

A NATO-s fegyverszállításokat rendre túlértékelik, annak is vannak fokozatai.


- 45,000 sisak az Ukrán Hadseregnek ? Semmiség.


- 45,000 RPG, meg Carl Gustaf az Ukrán Hadseregnek ? Bagatel ügy.


- 45,000 152 / 122 / 155-ös lőszer az Ukrán Hadseregnek ? Bagatel ügy.


- 100 T-72-es harckocsi az Ukrán Hadseregnek ? Mivel leélt, és modernizálatlan példányok, bagatel ügy. A MiG-29-esekre is ez vonatkozik.


- Leopárd 2-esek, vélhetően minden tőlük telhető rendszerrel adva ? Vagy F-16-osok, modernizáció után ? Az már nyílt részvétel.


Azok a harckocsik és repülők nem 6 hetes gyorstalpaltatott ukránokkal fognak működni, hanem ex-lengyel / USAF / RAF / dán / stb pilótákkal.


És az is kérdés, honnan alkalmaznák ezeket.



A fegyverszállímányokat mindenki túlértékeli:


- az orosz tábornokok azért, mert saját bénázásaikat könnyebb, elfogadhatóbb az ellenre fogni,


- az EU és USA azért, hogy morális bajnokoknak tűnjenek, képmutatásban élen járjanak,


- Orbán olcsó populista

2023. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!