Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Cigányként van értelme jelentk...

Cigányként van értelme jelentkeznem a Magyar Honvédségbe?

Figyelt kérdés

Félig roma - félig magyar származású vagyok. Apai ágon az őseim több generáción keresztül katonáskodással foglalkoztak. A dédapám az első világháború idején, hősies magatartásáért, 1. osztályú Ezüst Vitézségi Érmet kapott. Még ilyen archív újságcikk is van róla, tehát nem "csak úgy" kapta. Konkrétan majdnem az egész szakaszát megmentette. A nagyapám pilóta volt, az apám tisztként szerelt le. Anyai ágon a nagyapám meg harckocsizó alegységnél szolgált, csak kidobták, mert szarrá verte az egyik felettesét... Én vadászpilóta szeretnék lenni, mivel vitorlázóra már van képesítésem... (17éves korom óra repülök.) Apám minden áron le akar beszélni róla. Azt mondja, hogy rengeteg atrocitás érne a származásom miatt... Állítja, hogy az egész honvédség tele van antiszemita, rasszista emberkékkel... Meg mindig a szememre veti, hogy én "csak" repülni mennék oda, nem pedig a házat szolgálni... Mondjuk ez igaz. :)


Egyébként 22 éves, szerintem teljesen normális srác vagyok... Jelenleg az ELTE-re járok.


2023. júl. 18. 20:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*óta. Jó-jó, elgépeltem. Nyelvtannácik kíméljenek!
2023. júl. 18. 20:40
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Minek jársz az Eltere, ha katonáskodni akarsz?


Miért nem sz NKE-re?

2023. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Cigányként sehol sem egyszerű, nem lesz túl sok cigány.

Én cigány mérnök vagyok, egyedül a gyárban😃. A többi cigány rakodik, békát húz, vagy takarít. Marha nehezen fogadtak el. Igazából még most sem. Csinálom a munkámat és ennyi.

2023. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Menjél bátran, legalább embert faragnak belőled.
2023. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a Cigány Honvédségbe van.
2023. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Arra nincs semmilyen garancia, hogy hajózni fogsz, amennyiben hivatásos katonai pályára állsz. Hivatásos katonaként írom neked, hogy semmi probléma nincs a származásoddal, - magyar állampolgárként. A kifejtésedből látszik, hogy értelmes ember vagy, ambiciózusnak tűnsz. Az eddigi pályafutásom során számolatlan roma származású emberrel kellett együttműködnöm feladat végrehajtáskor. Soha, semmilyen problémám nem volt a roma származású kollégákkal. Jelenleg is van roma származású kollégám és egy nagy munkabírású, munkaintelligenciájú, megbízható ember.

Miért lenne pont veled probléma?


Amikor a felvételi eljárás elkezdődik, számolj azzal, hogy lecsekkolják az összes feltételt, amely teljesülése esetén elkezdődhet a procedúra.

-18 betöltött életév

-magyar állampolgárság

-erkölcsi feddhetetlenség

-pályához idomuló iskolai végzettség

-egészségügyi alkalmasság

-mentális alkalmasság

-fizikai alkalmasság

-alapfokú idegen nyelv ismeret

-bizalmi beosztás betöltése esetén hazugságvizsgálat és C-típusú bevizsgálás (és itt a "C" nem az ember származására utal, hanem átvilágítják az ember életvitelét, kapcsolatait, anyagi forrásainak eredetét, pénzeinek mozgását, munkakörével össze nem egyeztethető, korrumpálásra alkalmas részleteket próbálnak meg felderíteni, kiszűrni).


A katonai pálya korlátozásokkal is jár, - ha érzékeny vagy bizonyos jogokra, akkor még az egy olyan részlet, amely buktató lehet.

Sokat számít a későbbiekben, ha sikeresen be is fejezed az egyetemi tanulmányaidat!


Sok sikert kívánok a katonai pályádhoz, - amennyiben úgy döntesz, hogy belevágsz!

2023. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Honvédségbe akkarsz menni nyugotan menj!ez a vágyat!és ne fogkalkoz azzal ha valakit zavar származásot!

Bizonyits be igen is Honvédségben a helyett!

Repni akkarsz?Helikopter(H145/225m) vagy kc390 miatt vagy gripen miattakkarsz repülni?

2023. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Az én véleményem szerint semmilyen körülmények között sem érdemes a Magyar Honvédségbe jelentkeni. Sőt a világ egyetlen fegyveres katonai alakulatába sincs. Miért jó az bárkinek, hogy mindenki ugráltatja, aztán bárhova kivezényelheik, ahol megsérülhet, megnyomorodhat, sőt meg is halhat az őt ugráltatókért? Miközben hozzá hasonló fiatalokra lő, akiket nem is ismer... csak mert az a "parancs"...


Ha tényleg a repülés érdekel mindössze, miért nem utasszállító gépekben gondolkozol? Annak talán van is értelme.


[napi pacifistahippikomment vége]

2023. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Jobb lenne legitarsasagboz pilotanak menned. Egeszsegesebb. Jobban tuleled.

A szarmazasod miatt biztos nem er ilyen felsobb korokben attrocitas. Tokeletes magyar nyelvhelyesseggel fogalmazol.

2023. júl. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

9/9 Honvédség A319/kc390 gripennel szerez anyi tudást ,utánna eltudjon helyezkedni egy légitársaságnál ha úgy kondolja,légitársaságnál folytatja karrierjét!

Azt a lehetöség Hogy H225m/H145m vagy A319/kc390 vezethesen nagy lehetöség számára. Mert ezek a gépeket élmény vezetni bennük ülni irányitani öket.civilként nem tehetné meg ,igy kondolja probálja ki éljá átt az álmát vágyát ,mert kc390 vagy Gripent civil pilitaként aligha vezethetne!kivéve A319 Wizz airnál makszimun.

2023. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!