Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik visszahoznák a sorkatonas...

Akik visszahoznák a sorkatonaságot, mert a mai fiatalok ilyenek, olyanok, stb, azok a mai fiatal lányokkal mit tennének? Miért csak a fiúkkal foglalkoznak?

Figyelt kérdés

A saját véleményem: NEM KELL visszahozni a sorkatonaságot és a fiatalok rendben vannak úgy, ahogy vannak (a lányok is). És ezt úgy mondom, hogy sokkal idősebb vagyok és voltam katona. Semmi értelme nem volt, csak lopni tanítottak meg és mindenki láncdohányos lett és elvettek 2 évet a fiatalságukból. Én ezt nem tenném senkivel.


De kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik szerint a mai fiatalságon csak a sorkatonaság "segítene", azok miért csak a mai fiatal fiúkról beszélnek? Olvasok olyanokat, hogy a fiatalok életképtelenek, flegmák, tiszteletlenek, engedetlenek, túl jó dolguk van stb stb stb. És hogy meg kell őket nevelni, blablabla. Mindenhol ezt olvasom. De ha így nézzük, ez a lányokról ugyanaz elmondható, mint a fiúkról. De akkor is csak a fiúkat vegzálják.


Szóval, ha a mai fiatal fiúkat katonasággal lehet gatyába rázni, akkor ugyanezt lányokkal mivel lehetne megtenni? Mi van a mai "plázacicákkal", belőlük hogy kéne asszonyt csinálni?

Kifejezetten kíváncsi lennék olyanok válaszára, akik szerint "vissza a katonaságot!"



jan. 29. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Ezért a kérdésért kapni fogsz, ugye tudod? :D Az ilyen kérdésekért járok a gyakorira :D kár, hogy nekem ilyenek nem jutnak eszembe :D De a kérdés, ha úgy nézzük, nagyon is jogos :D csinálom a popcornt és jövök vissza kommenteket olvasni :D
jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%
A lányokat majd Bayer jól megvizsgálja, ahogy az apukája meg a nagypapája is tanította neki.
jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
14%
Elvenni mindtől a mobilt és visszahozni a fegyelmezési lehetőséget
jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%

...és vissza kell állítani a vármegyéket és az ispánokat, a várakat és a királyokat!!!


Ohh...most mondják hogy a fele már megvan.

jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

Értem a kérdést :) ha már ekkora egyenjogúság van és a fiúk menjenek katonának, akkor menjenek a lányok is, pl konyhára főzni a katonákra.


Sok országban besorozzák a nőket is. Amúgy kevéssé ismert tény, de az 50-es években a nőket is besorozták volna Magyarországon. Ez addig jutott, hogy nyilvántartásba vették az egészségügyi dolgozókat, de sosem hívták be őket. Majd 1965 körül ezt el is törölték.

jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Se a férfiakat, se a nőket nem kell. A sorkatonaság egy idejétmúlt baromság, nincs is semmi aktualitása, igaz, amikor volt még, akkor sem volt értelme.
jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%
Mintha én írtam volna ki a kérdést. 2 évet voltam, elején volt kis szívatás, de a 2 év alatt profin megtanultam üzemanyagot lopni, hogyan kell annyit inni, hogy másnap sem tudom a világom. Természetesen ment a kártya, cigi ezerrel. Még annyi, nem csak üzemanyagot, ha pénz kellett, külső telepről a malacot tápot bármit loptunk. Mondjuk annyi haszna volt, leszerelés után még 30 évig loptam lebukás nélkül az üzemanyagot.
jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
6-os: Pontosan ez a véleményem nekem is. Csak kíváncsi vagyok azoknak a gondolataira, akik szerint a mai fiatalság miatt majd kihalunk és itt mindkét nemre gondolnak, de a szerintük egyetlen megoldásként szóba jövő katonaságba mégis csak a fiúkat küldenék.
jan. 29. 13:53
 9/34 A kérdező kommentje:
7-es: pontosan így!
jan. 29. 13:54
 10/34 árokpart ***** válasza:
95%
Ha így haladunk akkor nem sorkatona kell, hanem sororvos, sornővér a kórházakban.
jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!